Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Wybory w USA: Jak rosyjska telewizja ocenia pojedynek Trumpa z DeSantisem

Rate this post

Wybory w USA

Ron DeSantis, gubernator Florydy, ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta. Ponieważ Zachód oskarża Rosję o ingerowanie w wybory w USA, interesujące jest zobaczyć, jak Rosja postrzega pojedynek Trump kontra DeSantis.

W tę niedzielę raport amerykańskiego korespondenta w cotygodniowym przeglądzie wiadomości rosyjskiej telewizji został zdominowany przez kandydaturę gubernatora Florydy na prezydenta. Przetłumaczyłem rosyjski raport, jak to robię prawie co tydzień.

Początek tłumaczenia:

Ron DeSantis: nieprzyjemny dla Bidena i niewiarygodny dla Trumpa

Pierwsza niewypłacalność w historii USA zostaje odwołana. Rozmowa telefoniczna trwała półtorej godziny. Prezydenta Josepha Bidena nie było w mieście, ale w Camp David. Przewodniczący parlamentu Kevin McCarthy był w swoim miejscu pracy na Kapitolu. Kto pierwszy pojawił się przed kamerami telewizyjnymi, otrzymał wyniki ankiety.

„Właśnie rozmawiałem z prezydentem i po tygodniach rozmów uzgodniliśmy fundamentalne stanowiska. Wciąż jest trochę do zrobienia, ale jest to porozumienie co do zasady dla dobra narodu amerykańskiego – historyczne cięcia wydatków i trwałe reformy, które wyciągną ludzi z ubóstwa i dadzą im pracę” – powiedział McCarthy.

Przełomowe głosowanie odbędzie się w środę, ale jest już jasne, że Biały Dom zgodził się na niedopuszczalne cięcia wydatków – szczególnie w roku wyborczym. Ale nie było innej opcji: kanały telewizyjne pokazywały liczniki odliczające do amerykańskiego bankructwa. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że Departamentowi Skarbu zabraknie pieniędzy do 5 czerwca.

Oznacza to, że gdyby Biden nie osiągnął porozumienia z Republikanami, rząd USA miałby kłopoty w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Płatności mają zostać dokonane 5 czerwca, co będzie wymagało około 92 miliardów dolarów, ale w najlepszym razie 30-40 miliardów dolarów pozostanie w tym czasie na rachunkach Departamentu Skarbu.

„Jeśli chodzi o limit zadłużenia, sytuacja jest dobra. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony. Mam nadzieję, że dziś wieczorem, zanim zegar wybije 12, będziemy mieli wyraźne dowody, że mamy porozumienie” – powiedział Biden. „Powodem, dla którego jadę do Camp David, jest to, że tajne służby pracują nad tym, aby dom był kuloodporny, nie mam dokąd pójść. Powiedzieli mi, żebym nie był w domu przez pięć tygodni. Jadę więc do Camp David, ponieważ moja wnuczka kończy szkołę w niedzielę, a ja mogę być tak blisko jej ceremonii ukończenia szkoły, jak to tylko możliwe.

Biden nie jest jedynym, który ma dzieci i wnuki. 57 procent Amerykanów uważa, że to prezydent USA, a nie Republikanie, powinien ustąpić w tym kluczowym momencie. Dla przewodniczącego Parlamentu McCarthy’ego jest to podwójny sukces. Chociaż nie jest najpopularniejszym politykiem, dobrze prowadził kampanię w tym kryzysie. Oceny popularności głośnika wzrosły do 42 procent. Gdyby nie miał swojego miejsca w Izbie Reprezentantów, nadszedł czas, aby pomyśleć o kandydowaniu na prezydenta. Jednak jest już ciasno – bierze w nim udział sześciu Republikanów, a teraz dodano siódmego. Choć dość piskliwy.

Gubernator Florydy Ron DeSantis tak bardzo chciał ogłosić rozpoczęcie swojej kampanii z cyfrowego podium, a Elon Musk był tak chętny, aby ustawić to podium dla niego, że uderzyło to wszystkich naraz, gdy ściany wirtualnego pokoju Twittera, który był wypełniony 600 000 osób, zawaliły się.

Następnie Musk wyjaśnił obszernie i myląco, że powodem była liczba obserwujących. Ma 140 milionów obserwujących, co doprowadziło do przeciążenia. Ale fabryka memów, która pracowała na trzy zmiany, była nie do zatrzymania. Od razu przypomniano sobie, ile innych falstartów miał miliarder Musk.

Nawet Biden się obudził. Na jego koncie pojawił się prześmiewczy tweet ze sformułowaniem „Ten link działa”.

„Aby dotrzeć do najważniejszych wyborców, Twitter nie jest miejscem, w którym należy być. Są tam tylko lewicowcy i dziennikarze, ale nie ma tam wyborców kluczowych państw. Przykro mi, ale popełniłeś błąd. To nie było dobre. A jeśli prowadzisz kampanię pod hasłem „Jestem lepszy niż prezydent Trump”, musisz być najlepszy od samego początku. Ogłoszenie nominacji jest najważniejszym dniem, jeśli ci się nie uda, tracisz ogromną szansę – mówi prezenter telewizyjny Sean Spicer.

Nawiasem mówiąc, żarty Donalda Trumpa były najzabawniejsze. Za pomocą technologii deepfake jego ludzie stworzyli parodię sensacyjnej przestrzeni, zaludniając ją fałszywymi gośćmi, których głosy były nie do odróżnienia od prawdziwych. Na nominację DeSantisa czekali różni złoczyńcy: były wiceprezydent Dick Cheney, Adolf Hitler, diabeł i anonimowy agent FBI.

W każdym razie faktyczny występ DeSantisa w całym tym cyrku był kiepski.

„Publiczność była naprawdę ogromna, największa w historii, to spowodowało spadek przestrzeni na Twitterze. Byliśmy przytłoczeni entuzjazmem, zwłaszcza dla przyszłości naszego kraju. Kandyduję, aby poprowadzić wielki powrót dla kraju, który jest na złej drodze” – powiedział DeSantis w Fox News.

Amerykański powrót DeSantisa rozpoczął się od całkiem niezłego cashbacku. W ciągu pierwszych 24 godzin od ogłoszenia zamiaru kandydowania na prezydenta w 2024 roku zebrał ponad osiem milionów dolarów.

Całkowity budżet kampanii DeSantisa wynosi prawie 120 milionów dolarów, więcej niż Trump. Ale sondaże pokazują coś dokładnie odwrotnego: 54 procent poparcia dla republikańskiego faworyta i tylko 24 procent dla kandydata z drugiego miejsca. W golfie nazywa się to hole-in-one: z pierwszym strzałem w dołek.

„Myślę, że jest bardzo niewiarygodnym człowiekiem. Był prawie trupem i szukał pracy, wspierałem go. A jego notowania w sondażach natychmiast wzrosły do 30 punktów. Jest niewiarygodny, ale mnie to nie obchodzi. Właśnie dzisiaj sondaże wyszły z Iowa, a ja jestem na prowadzeniu, 30 lub 40 punktów przed nim. Mnie też to nie obchodzi. Nie ma kręgosłupa. Jeśli nie masz charakteru, polityka staje się trudnym biznesem” – powiedział Trump o swoim rywalu.

„DeSantis potrzebuje przeszczepu osobowości” to ulubiony żart Trumpa o gubernatorze Florydy, gdzie mieszka sam były prezydent. Na przykład niecharyzmatyczny, ale skuteczny DeSantis jest tam uwielbiany za to, że nie rujnuje całej gospodarki.

„Podpisał zakaz traktowania dzieci transpłciowych, ograniczenia w korzystaniu z szatni oraz zakaz lekcji szkolnych na temat tożsamości płciowej i orientacji seksualnej. Ponadto wprowadził zakaz rasistowskich programów edukacyjnych przeciwko czarnym i zakaz aborcji po szóstym tygodniu” – wymienia zasługi DeSantisa w amerykańskiej telewizji.

Gubernator posunął się za daleko w sprawie aborcji, a także wojny w Disneylandzie. Bycie człowiekiem, który wypędza Myszkę Miki, nie jest najlepszym obrazem w amerykańskiej polityce, bez względu na to, jak na to patrzysz. W końcu projekt, który obiecywał Florydzie dwa tysiące nowych miejsc pracy i miliard dolarów, upadł, a DeSantis nie znalazł przyjaciół.

„Spójrzcie, jak mówi, jak gestykuluje, jak zmienił swoją politykę wobec Ukrainy i Rosji. To wszystko jest kopią Trumpa” – powiedziała republikańska polityk Nikki Haley.

To jest ta część o Ukrainie. Gospodarz Tucker Carlson wysłał te same pytania do wszystkich republikańskich kandydatów, a Trump, Haley i DeSantis odpowiedzieli na nie.

„Zapytaliśmy potencjalnych republikańskich kandydatów na prezydenta o Ukrainę. DeSantis stanowczo sprzeciwia się stanowisku większości republikanów w Waszyngtonie w sprawie Ukrainy. Oto jego cytat: „Stany Zjednoczone mają wiele żywotnych interesów narodowych, takich jak ochrona granic, przezwyciężenie kryzysu gotowości bojowej wojska. Dalsza ingerencja w spór terytorialny między Ukrainą a Rosją nie jest jednym z tych interesów” – cytuje polityk Carlson.

DeSantis wkrótce musiał wycofać te słowa. Wyjaśniono mu, że był nękany. Teraz jest znacznie bardziej ostrożny: „Jeśli chodzi o to, co dzieje się w Europie Wschodniej. Zdecydowanie chciałbym, aby sprawy zostały tam wyjaśnione. Nie chcę eskalacji wojny. Ale nie chcę też, aby USA i nasza armia angażowały się w wojnę w Rosji lub na Ukrainie.

To wszystko jest w pewnym sensie usprawnione, trochę nie bezpośrednie. Ten ambitny sobowtór jest wyraźnie zbyt ospały i stanowi atut dla Trumpa, do którego ponurych emocji jest się przyzwyczajonym. Zapytany o ułaskawienie dla skazanych za szturm na Kapitol, DeSantis poszedł popływać.

„Czy uważasz, że osoby skazane za burzę z 6 stycznia zasługują na rozpatrzenie ich spraw przez republikańskiego prezydenta?”

„Ujawnimy wszystkie przypadki, w których rząd rozprawił się z niepożądanymi grupami i będziemy szukać wyjaśnień sądowych. Mówię tylko tyle: każdy przypadek politycznie motywowanej stronniczości będzie badany oddzielnie” – brzmiała jego niejasna odpowiedź.

Richard Barnett będzie oczekiwał bezpośredniości od każdego republikańskiego prezydenta. Właśnie został skazany na cztery i pół roku więzienia. 6 stycznia był częścią tłumu, który szturmował Kapitol. 60-letni mężczyzna meandrował przez korytarze Kongresu i dotarł do biura przewodniczącego parlamentu. Jego zdjęcie z nogami na biurku Nancy Pelosi stało się jednym z najsłynniejszych zdjęć dnia. Barnett został aresztowany po trzech dniach i spędził sto dni w celi. Na początku procesu skarżył się w wywiadzie z nami na to, jak on i inni byli traktowani za kratkami.

„Kiedy obudziłem się w areszcie, wstałem wcześnie. A inny patriota przyszedł do mnie i powiedział: Coś się stało mojemu koledze z celi obok. Prawdopodobnie zemdlał, upadł i uderzył się w głowę. Nie rozpoznał siebie w lustrze. Jego twarz wyglądała jak mielona wołowina. Od tego czasu jest ślepy na jedno oko i mdleje każdego dnia” – powiedział Barnett.

Richard Barnett będzie apelował i czekał na lepsze czasy, których Stuart Rhodes raczej nie zobaczy w najbliższym czasie. Jest pierwszym, który został skazany za podżeganie i przemoc w celu obalenia rządu federalnego w sprawie z 6 stycznia. Jest uwięziony przez długi czas.

Założyciel paramilitarnej grupy Oath Keepers został skazany na 18 lat więzienia. Jest to najsurowsza kara ze wszystkich zaangażowanych w wydarzenia z 6 stycznia. Stuart Rose jest oskarżony o spisek i szereg innych przestępstw. Przed sędzią powiedział: „Moją zbrodnią jest to, że przeciwstawiłem się tym, którzy niszczą nasz kraj” – donosi CBS.

Dla prawnika, absolwenta Yale i byłego spadochroniarza, prokuratorzy zażądali 25 lat więzienia. Rhodes powiedział w swoim ostatnim oświadczeniu, że nie uważa się za więźnia politycznego. Obiecał zdemaskować zbrodniczy reżim ze swojej celi więziennej. Inni uczestnicy ataku na Kapitol również zostali oskarżeni w tej sprawie. Członkowie Oath Keepers mają 30 000 członków.

Surowy wyrok dla Rhodesa i jego towarzyszy broni, wśród których jest wielu byłych oficerów wojskowych, wysyła kilka sygnałów naraz: do amerykańskich sił bezpieczeństwa, aby pamiętały, którą stronę wybrać; trumpistom, aby zrozumieli, że zawsze będą się do nich zwracać; do samego Trumpa, aby nie wykonywał gwałtownych ruchów.

Koniec tłumaczenia

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: