Rosja rozważa plan łapania bezpańskich psów i wykorzystania ich w „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie – przede wszystkim do usuwania min.

W wielu rosyjskich miastach psy uliczne stały się uciążliwe. Polują w paczkach i zawsze stanowią zagrożenie dla mieszkańców. Dlatego rosyjski parlament niedawno uchwalił w pierwszym czytaniu ustawę, która zezwala na „eutanazję”, czyli eutanazję bezpańskich psów.

Z zabijania wyłączone są jednak „duże i agresywne” psy, donosi „DailyStar”. Powiernik prezydenta Rosji Władimira Putina, Fedot Tumusov, wezwał teraz do schwytania bezpańskich zwierząt nadających się do użytku wojennego na Ukrainie i wyszkolenia ich przez specjalistów, aby stali się psami bojowymi i węszącymi miny.

„Duże i agresywne” bezpańskie psy, które mają być używane jako psy tropiące miny i walczące

Psy były już używane przez Armię Czerwoną podczas II wojny światowej

„Mamy niezliczonych ekspertów od psów w naszym kraju, którzy mogą uczyć [bezpańskie] wszelkiego rodzaju umiejętności” – powiedział polityk. Według Tumusowa, który jest deputowanym partii Sprawiedliwa Rosja, psy mają „pomóc wyciągnąć rannych z linii ognia”.

Ponadto mają uczestniczyć w rozminowywaniu. Przypomniał, że psy były już z powodzeniem wykorzystywane przez Armię Czerwoną w czasie II wojny światowej.

Nowa ustawa, która pozwoliłaby na masowe zabijanie bezpańskich, następuje po śmierci ośmioletniego chłopca w rosyjskim regionie Orenburg po ataku stada bezpańskich psów.

Szef Kremla Władimir Putin może wkrótce użyć bezpańskich psów na linii frontu
Komentarze
  • Psy mają coś, czego wielu ludziom brakuje: lojalność, wdzięczność i charakter.