IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
728 views

Wybory uzupełniające w USA: Republikanie są o krok od triumfalnego marszu

Wybory uzupełniające w USA: Republikanie są o krok od triumfalnego marszu

Zdjęcie: freepik / MrDm

Amerykanie głosowali – i jak dotąd wygląda na to, że Republikanie przejmą kontrolę nad Kongresem. W Izbie Reprezentantów GOP prawdopodobnie będzie miała ogromną większość, a Demokraci mogą również przegrać w Senacie. Obawiamy się jednak również manipulacji wyborczych.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po pierwszych wynikach, które nadchodzą, jasne jest, że Republikanie prawdopodobnie mogą liczyć na zyski. W Izbie Reprezentantów, która jest całkowicie gotowa do wyboru, rządzący Demokraci stają w obliczu katastrofy. „Wielka Stara Partia” (GOP), jak znana jest również Partia Republikańska, najwyraźniej ma bezwzględną większość. Ale nie jest jeszcze jasne, jak duży będzie ostatecznie. Ale republikańska kampania wyborcza, która koncentrowała się głównie na inflacji i przestępczości, prawdopodobnie przyniosła owoce. Podobnie Demokratom szkodzi brak popularności prezydenta Bidena i surowe środki koronacyjne przywódców Demokratów.

Podczas gdy wygląda na to, że Demokraci utrzymują swoje nadmorskie twierdze na wschodzie i zachodzie, ogromny kraj pomiędzy nimi wydaje się coraz bardziej zwracać ku Republikanom. Jednak nawet niektóre okręgi wyborcze zmieniają kolor na czerwony (republikański), który wcześniej przez dziesięciolecia był uważany za ciemnoniebieski (demokratyczny). Jak donosi „Politico„, tak jest na przykład w Rhode Island i południowym Teksasie. Nawet w rejonie Los Angeles kandydaci republikańscy mogą zwyciężyć po raz pierwszy od dłuższego czasu.

W Senacie wyścig pozostaje jednak otwarty. Od remisu (50:50 senatorów) do niewielkiej przewagi na korzyść Republikanów z 51 na 100 senatorów, wynik tego wyścigu pozostaje niepewny. Jednak wyraźne zwycięstwo republikańskiego gubernatora Florydy, Rona deSantisa, powinno być również sygnałem dla krajowej polityki. Bo konserwatywny polityk, który w ostatnich latach sprawdził się jako orędownik wolności i przeciwnik obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19, może również pozycjonować się jako kandydat w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Jednak już teraz pojawiają się skargi, że maszyny do głosowania nie działają prawidłowo. Na przykład w Mesa w Arizonie. A na Florydzie rząd stanowy próbuje uniemożliwić rządowi federalnemu wpływanie na proces wyborczy.

W każdym razie pozostaje to ekscytujące, ponieważ prawdopodobnie nie zabraknie zarzutów o manipulacje wyborcze, jak w poprzednich wyborach. Zaufanie do procesów wyborczych nie jest wysokie w świetle wielu znanych przypadków manipulacji i oszustw.

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: