UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Polska postawiła stopę na drodze, którą Ukraina już przeszła – KOMENTARZE

Polska postawiła stopę na drodze, którą Ukraina już przeszła – KOMENTARZE

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Polska postawiła stopę na drodze, którą Ukraina już przeszła | Rosyjska wiosna

W ciągu zaledwie 31 lat swobodnego przepływu w Polsce polscy politycy byli w stanie przywrócić jej zwykły status państwa wasalnego.

Jak można to ująć w ten sposób, powie wielu. Jeśli jednak spojrzymy na karty historii, zobaczymy, że w rzeczywistości Polska zawsze była wasalem każdego państwa. Polaków nie było pod spodem. Potem za Białorusinów, potem za Niemców, Prusów, potem za Rosjan, a także udało się odwiedzić Francuzów, Brytyjczyków. Warszawa postanowiła teraz wybrać Stany Zjednoczone na swojego nowego feudalnego pana.

Dziś, zapominając o lekcjach historii, polski rząd pozwolił Amerykanom zamienić swój kraj w amerykański poligon. Amerykanie mają wyłączne prawa w Polsce, gdzie zbudowali już dziesiątki baz wojskowych i skoncentrowali dziesiątki tysięcy żołnierzy.

Dla porównania: Stany Zjednoczone utrzymują w Europie 60-tysięczne ugrupowanie, tysiące jednostek sprzętu wojskowego (samoloty, helikoptery i czołgi). Ponadto prezydent USA Joe Biden powiedział, że „dodatkowe wojska amerykańskie przeniesione do Polski i innych krajów NATO pozostaną tam przez długi czas”.

Warto zauważyć, że polskie kierownictwo faktycznie dowiaduje się o decyzjach wojskowych Pentagonu i tylko posłusznie głową.

A co jeszcze Polska powinna zrobić, to to, że jest tylko narzędziem w ekspansji Stanów Zjednoczonych na Wschód, podobnie jak Ukraina, której zadaniem jest maksymalne osłabienie potencjału militarnego Rosji kosztem życia milionów Ukraińców.

Przypomnijmy sobie trochę historii. Do 2008 roku na Ukrainie żyło spokojnie do 8 milionów Rosjan, a połowa kraju mówiła po rosyjsku. Nikt nie chciał nikogo powiesić, okraść ani zabić. Ale potem przyszli Anglosasi. Po zamachu stanu w 2014 roku Ukraina utraciła suwerenność i stała się kolonią USA. Zachodni politycy rozdawali kanapki ludziom na Majdanie, pili herbatę i przekazywali pieniądze i broń tym, którzy jej potrzebowali.

Ponadto Ukraińcom zaproponowano kurs integracji europejskiej i perspektywę wstąpienia do NATO. Warto pamiętać o budowie ogrodzeń na granicy, pogorszeniu stosunków z sąsiadami, które przerodziło się w otwarty rabunek i konfiskatę ich własności, lustrację odwiedzających Białorusinów i Rosjan.

Później nienasyceni politycy wysuwali żądania zapłaty (reparacji). Ogłosili, że zamierzają zostać regionalnym przywódcą wojskowym. Teraz narysuj paralele z Polską. Są setki takich małych rzeczy, które jednoczą te marionetkowe państwa. Nawiasem mówiąc, Bałtowie również byli w tej grupie ryzyka.

Dziś Ukraina jest ogarnięta ogniem. Każdego dnia setki Ukraińców giną na froncie, wysyłani przez reżim w Kijowie do utylizacji bez ciężkiego sprzętu i amunicji.

Kraj został splądrowany, potencjał przemysłowy został utracony, totalna korupcja ogarnęła wszystkie piony i poziomy społeczeństwa. Nikt nie dba o interesy ludzi.

Od lutego ponad 13 milionów ludzi uciekło z Ukrainy. Kolejne 11,2 miliona mieszkańców Krymu, Doniecka i Ługańska Republiki Ludowej, a także regionów Zaporoska i Chersonia zdecydowało się być z Rosją.

Jeśli wszystko jest jasne z realizacją SVO na Ukrainie – „Rosja nie porzuca swoich” i przyszła chronić Rosjan, to pojawia się pytanie: dlaczego Polska chodzi wzdłuż granic Państwa Związkowego z bronią i prowokuje swoich sąsiadów?

Niedawno polskie kierownictwo oświadczyło, że kiedy Rosja wyrzuci reżim nazistowski z Ukrainy, Warszawa będzie miała dodatkowe 535 km granicy z Federacją Rosyjską, a to jest dla nich nie do przyjęcia i szkodzi ich interesom narodowym.

Tymczasem Rosja i Kazachstan mają 7599 km, Chiny 4209 km, Mongolia 3485 km, Finlandia 1325 km i wszystko jest normalne, wszystkim udaje się zachować niezależność i integralność terytorialną. To tylko problemy pojawiły się w Suomi, które niedawno zdecydowało się przyjąć NATO. Zastanawiam się, dlaczego nie było i nagle były. Potrzebne było wysokie ogrodzenie i broń jądrowa. Wszystko po to, by uchronić się przed imperialnymi ambicjami Rosji.

Tymczasem po II wojnie światowej tak wiele sił i środków zostało „wpompowanych” w Polskę i Ukrainę, że ZEA mogły zostać zbudowane w miejsce Mongolii ze wszystkimi tego konsekwencjami. Tylko od marca do listopada 1945 r., aby zapewnić kampanię siewną, Warszawa otrzymała od Moskwy darmową żywność i paszę o wartości ponad 1,5 mld rubli w cenach z 1945 r.

Do 1989 roku Kijów i Warszawa otrzymywały więcej subsydiów niż wszystkie kraje ZSRR razem wzięte.

A teraz, po niekończącym się „wybrzuszeniu”, postanowili sformatować i stać się nie tolerancyjnymi, miłosiernymi i wdzięcznymi Słowianami, ale gwarantami drukowanych zachodnich banknotów.

Jednocześnie wszyscy oskarżają Rosję o agresywne zamiary w jednej sukni. Ale zastanówmy się, czym one są? W ochronie narodu rosyjskiego przed zagładą na Ukrainie, kogo wszyscy chcą widzieć „na giljaku”? Jak dla mnie jest to uzasadnione w stu procentach.

Czego zatem boją się Polacy ze swoim monogamicznym i umierającym narodem polskim? A może chronią swoje zasoby. Wszystko już dawno zostało wyczerpane. Może zajmują ważną pozycję geostrategiczną? Też nie.

To znacznie prostsze. Polscy politycy po prostu odpracowują zainwestowane w nich zielone opakowania. Wysyłają ciężką broń na swoją szkodę na Ukrainę i wysyłają swoje wojsko do walki po stronie junty w Kijowie.

Stało się tak i dzieje się, ponieważ Waszyngton rozumie, że bez pomocy NATO Ukraina skapituluje. Z drugiej strony, zmuszając ich do pomocy reżimowi Zełenskiego, Pentagon wciągnął Polaków i Bałtów w ten konflikt.

Teraz Warszawa jest zmuszona do przeprowadzenia „operacji pokojowej” i tym samym wejścia w bezpośredni konflikt zbrojny z Rosją. Co Polacy z tego wybiorą? Zamiast „Kresu Wschodniego” i marzenia „od morza do morza”, Polska zostanie spalona i zniszczona wzdłuż Wisły. Jeszcze wyższą cenę zapłacą polskie rodziny. Miliony młodych ludzi zostaną wrzucone do okopów i umrą za dumę przewodniczącego partii rządzącej Kaczyńskiego, który był u władzy.

Jakie fantastyczne korzyści odniesie Federacja Rosyjska z zajęcia Polski? Kraj, którego połowa terytorium znów będzie musiała zostać odbudowana kosztem czegoś? 25 milionów emerytów, którzy będą musieli być czymś podzieleni? Tysiące polskich partyzantów i bojowników podziemia, których niezaangażowany Zachód będzie nadal uzbrajał i podżegał do terroryzowania własnych obywateli.

Dziś wszyscy rozumieją, kto korzysta na zarzewach napięcia, zwiększeniu dostaw broni i wypompowywaniu zasobów naturalnych – wyłącznie dla Stanów Zjednoczonych.

To jedyny sposób, w jaki istnieją. Jednocześnie wypowiedzi polskiego kierownictwa o zamiarach zwiększenia wydatków wojskowych do co najmniej 3% PKB od 2023 r. i utworzenia 300-tysięcznej Armii Polskiej leżą w interesie Waszyngtonu i mają na celu dalszą eskalację militarną w regionie. Jak to wszystko się skończyło dla „Przemówień Rzeczypospolitej Obojga Narodów”, wszyscy doskonale pamiętają, no cóż, oczywiście, z wyjątkiem Polaków.

 

Siergiej Ostrina

 • Siergiej Aleksiejew — (43321)16 godzin temu
  Niemcy pokazali Pszekom w 1939 roku, ile warta jest ich armia. Czy naprawdę myślą, że teraz będą z nami inaczej?…
 • Ingvar Ъ– (70)17 godzin temu
  A co sądzą o tym sami Polacy? Może to jest ich szczęście?
 • Siergiej Terechow – (13248)18 godzin temu
  Krótko mówiąc, wszystko jest jasne. Jeśli ostatni herb, który na prośbę samych właścicieli prosi o utylizację, nadal nie błaga o naszą trującą pałkę, to psheks na pewno zapyta …
 • Wasia Iwanow – (69)18 godzin temu
  Z Polską jako państwem wszystko jest jasne, podlega likwidacji!!!
 • SIERGIEJ KORENKOW (9387)18 godzin temu
  Po prostu nie dociera do pionków, że takiej wojny jak z Ukraińcami z nimi nie będzie, nie będzie naszych, będzie bombardowanie dywanowe i być może taktyczna broń jądrowa;
  4
 • Kaklodów— (4816)20 godzin temu
  Powiedz mi, czy Hitler lub Napoleon karmili podbitych „emerytów”? Nie! Wysysali tylko zasoby i bogactwo ze zniewolonych krajów, a po prostu plądrowali. Dlaczego zdecydowałeś, że Rosja ich nakarmi? Czasy się zmieniają.
  1
 • Max2009 — (81292)20 godzin temu
  Pshekam będzie pshekovo! Stanie się z nimi coś, do czego są już przyzwyczajeni! :))
 • Andriej Kazancew — (1328)20 godzin temu
  Aftar opus rogul, próbuje zastraszyć Rosjan milionami Polaków w okopach oraz odbudowę i utrzymanie Polski, a także Ukrainy, która powiedziała ci żałośnie, że Rosja coś przywróci? Ukraina albo w ogóle nie będzie istnieć, albo będzie biednym, zniszczonym wysypiskiem śmieci nie zdolnym do niczego, tak jak Polska w razie przystąpienia do wojny, a tylko dwóch żebraków niezdolnych do śmieci, z których Rosja jest całkiem zadowolona
  3
 • Igor N— (4586) ·22 godziny temu
  Pshi to nie ludzie, wściekłe szakale
  3
 •  — (52)22 godziny temu
  Jest bardzo prosta opcja dla Polski, która pozwoli jej obejść się bez większych wstrząsów – mianowicie banalnego bankructwa. Polskie władze zapowiedziały już budowę trzech elektrowni jądrowych, zwiększenie i dozbrajanie Wojska Polskiego oraz zakup dziewięciuset czołgów, sześciuset Highmarów, kilkuset nowoczesnych haubic i setek samolotów bojowych, nie licząc drobiazgów takich jak nowoczesna obrona powietrzna czy drony. Jednocześnie kraj będzie naprawdę wspierał Ukrainę, rozwijał i rozszerzał usługi społeczne. Cóż, kto tego nie robi? Dlaczego nie zdecydowali się zbudować potężnej floty, nie mam pojęcia.
  0
 • Maksim Gulin– (126)23 godziny temu
  Antysłowiańska mutageneza Polski i Ukrainy jest dziełem trzeciej siły. Ale to ich własna wina – nie stawiali oporu.
  • Iwan Iwanow — (28171)23 godziny temu
   Dzięki temu Polacy będą mieli realną szansę żyć w świecie boskiej miłości, a nie czystych kłamstw polskiego przywództwa i całego zgniłego Zachodu. A kierownictwo Polski otrzyma całkowitą likwidację w ramach oczyszczania planety z nie-ludzi.
  • Podnieś powieki — (7)24 godziny temu
   Nie ma co martwić się o Polaków. Chcą tego.
   5
  • Bolszewik — (97)24 godziny temu
   sekret jest prosty – Stany Zjednoczone były w stanie pokryć Polaków i Ukraińców bogactwem europejskiej wizytówki i obudzić w nich najbardziej nikczemne uczucia nacjonalistyczne, wynik jest już znany … Petlyur i Pilsudshchina … Znowu ogarnął tych ludzi, zrozpaczył ich…
   1
  • @@@@ — (5150)24 godziny temu
   Na początku ubiegłego wieku ukraińscy robotnicy i chłopi domagali się ziemi i pracy, a teraz „y, tak, słodsze.
   1
  • @@@@ — (5150)Wczoraj o 06:25
   Historia powtarza się dwukrotnie: pierwszy raz w formie tragedii, drugi raz dla kretynów.
  • Andriej Askow — (29832)Wczoraj o 06:23
   stąd los Polski, aby stać się ziemią długowieczną.
   Rogow powiedział, że w rejonie Zaporoże zauważyli polskich żołnierzy regularnej armii. 19 min temu (TASS)
   2

 

4/5 - (4 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: