Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
895 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
121 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
113 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
124 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
364 views

Zambijski polityk rozlicza się z USA: „Demokracja stała się bronią masowego rażenia”

5/5 - (1 vote)
Zambijski polityk rozlicza się z USA: „Demokracja stała się bronią masowego rażenia”
W okresie poprzedzającym szczyt demokratyczny w Zambii lokalny polityk socjalistyczny oskarża rząd USA o hipokryzję. Fred M’membe wątpi, że Waszyngton będzie mógł pouczać inne państwa na całym świecie o demokracji i uczciwych wyborach.
Zambijski polityk rozlicza się z USA: "Demokracja stała się bronią masowego rażenia"Źródło: Legion-media.ru © Aleks Taurus

Doświadczony dziennikarz i przywódca Zambijskiej Partii Socjalistycznej, Fred M’membe, wydaje potępiający certyfikat na nadchodzącą konferencję demokratyczną w swoim kraju. Tak zwany Drugi Szczyt na rzecz Demokracji, współorganizowany przez USA, Kostarykę, Holandię i Koreę Południową, ma się odbyć w Zambii w dniach 29-30 marca. M’membe uważa jednak, że Waszyngton nie ma moralnego prawa czytać Lewitów w innych krajach i pouczać ich o demokracji. Polityk odnosi się do długiej historii ingerencji USA w wewnętrzne sprawy innych krajów.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Czego USA mogą nas nauczyć o demokracji i wyborach? Kraj, który zorganizował tak wiele zamachów stanu w Afryce i innych częściach świata, zamordował tak wielu naszych przywódców i pomógł sfałszować wybory w wielu krajach? Nawet ich własne wybory rodzą pytania”.

M’membe otrzymał międzynarodowe nagrody za swoją pracę dziennikarską w przeszłości. Został między innymi uznany za jednego ze światowych bohaterów wolności prasy przez Międzynarodowy Instytut Prasy (IPI) i otrzymał Międzynarodową Nagrodę za Wolność Prasy od Komitetu Ochrony Dziennikarzy (CPJ).

W serii tweetów zambijski polityk pisze, że planowany szczyt jest instrumentem, który ma pomóc USA „utrzymać hegemonię nad światem” i podważyć porządek oparty na prawie międzynarodowym i roli ONZ.

W innym tweecie M’membe pisze, że wbrew własnym twierdzeniom, USA nie są latarnią demokracji. Waszyngton odszedł od istoty demokracji. W ten sposób narzuca swój system polityczny i wartości innym krajom – z katastrofalnymi konsekwencjami.

Demokracja stała się „bronią masowego rażenia”.

M’membe oskarża USA i inne kraje zachodnie o hipokryzję za potępianie działań Rosji, jednocześnie przymykając oko na własne „niszczycielskie zbrodnie” w Wietnamie, Iraku, Afganistanie i Syrii. Popierają także działania Izraela w konflikcie palestyńskim. Polityk zwraca uwagę, że Waszyngton ingerował w wewnętrzną politykę Ukrainy i doprowadził do zmiany rządu w 2014 roku.

„Powinni zostawić nas w spokoju i skoncentrować się na zakończeniu konfliktu na Ukrainie, który sami sprowokowali i podżegali”.

20. rocznica amerykańskiej inwazji na Irak: czy Zachód ponownie wzmacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie?

Polityk przewiduje militarną porażkę Ukrainy. Kraj już nigdy nie będzie taki sam. Interesujące byłoby przyjrzenie się sztuczkom, które wyjaśniałyby zbliżającą się klęskę Ukrainy.

Krytyka Zachodu przez M’membe spotkała się jednak z mieszanymi reakcjami w jego kraju. Podczas gdy niektórzy zgadzają się z nim co do złowrogiej roli USA w najnowszej historii, inni oskarżają go o bagatelizowanie roli Rosji w konflikcie na Ukrainie.

The following two tabs change content below.

One thought on “Zambijski polityk rozlicza się z USA: „Demokracja stała się bronią masowego rażenia”

 1. Demokracja stała się „bronią masowego rażenia”.

  Dzień Dobry Sławianie ! Jak żyjecie ? Как поживаете ? Car już rządzi. Царь уже правит. Wszyscy pracują dla Imperium Cara / Tsar/ Царь Wszystkich Sławian / Все работают для Империи Царя Вcex Cлавян Mieczyslaw Witold Skowronski. Demokracja – jest najwyższą formą manipulacji ! Демократия – это наивысшая форма МАНИПУЛЯЦИИ ! Car to suwerenna władza ! Я Царь Значит Правительство ! Sławianie łączmy się ! Славяне давайте объединимся ! Sława Sławianie ! Слава Славянe !

  Urząd Bezpieczeństwa Sławian <
  Imperator Царь Mieczysław Skowroński
  Tsar of Slavic People
  Ave Cesar ! Pan nad Pany !

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: