Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
Świetnie powiedział 💪
Posted by bastoy
115 views
Papa Dance  Panorama Tatr
Posted by wadam12
230 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Najnowsze badania naukowe dowodzą że mózg Polaka rózni sie diametralnie od mózgu Niemca i każdego innego mózgu innej nacji

4/4 - (5 votes)

Czy Polak ma inny mózg od Niemca?

Naukowcy zdobyli kolejne dowody na to, że nasz język ojczysty ma ogromny wpływ na nasze mózgi. Porównując ze sobą dwa różne języki – niemiecki i arabski – odkryli, jak bardzo nasza ojczysta mowa może wpływać na to, jak kształtuje się mózg oraz w jaki sposób myślimy.Naukowcy znaleźli dowody na to, że na strukturę ludzkiego mózgu wpływa język ojczysty. Może to prowadzić do różnic w myśleniu między przedstawicielami państw /123RF/PICSEL

Języki to jedne z najbardziej różnorodnych elementów ludzkości. Charakteryzują się swoją własną gramatyką, relacjami semiotycznymi czy nawet brzmieniem. Przez to naukowcy zakładają, że przynajmniej w jakimś stopniu język, jakim posługujemy się od dziecka, wpływa na funkcjonowanie i strukturę mózgu. Nowe światło rzucają na to ostatnie badania naukowców z Instytutu Maxa Plancka Nauk o Człowieku i Mózgu.

Mózg tego samego gatunku, inny dzięki językowi

Za pomocą rezonansu magnetycznego istoty białej w mózgu, chcieli zobaczyć czy język ojczysty faktycznie wpływa na rozwój jego struktury. Założyli, że może on oddziaływać na rozwój połączeń mózgowych. Do porównania wybrali osoby, które od małego posługują się językiem niemieckim bądź arabskim. Od razu zobaczyli ogromne różnice.

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: