Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

INFORMACJE BIEŻĄCE.
Posted by Enigma2021
265 views
Dzień Świra. 2002.
Posted by Joana100
176 views

WHO – ŚWIATOEA ORGANIUZACJA ZDROWIA SPODZIEWA SIE GLOBALNEJ katastrofy nuklearnej i zagrożenia radiologicznego

5/5 - (3 votes)

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o zaktualizowaniu listy leków, które powinny być gromadzone przez państwa, na wypadek katastrofy nuklearnej i zagrożenia radiologicznego. Do magazynów mają trafić leki zawierające m.in jod i cytokinę

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W sytuacjach zagrożenia promieniowaniem ludzie mogą być narażeni na promieniowanie w dawkach od nieznacznych do zagrażających życiu. Rządy muszą udostępnić leczenie tym, którzy go potrzebują – szybko” – powiedziała dr Maria Neira, p.o. zastępcy dyrektora generalnego WHO. 

Światowa organizacja zdrowia informuje, że nowa publikacja zastępuje dotychczas obowiązujący raport dotyczący tworzenia zapasów na wypadek zagrożenia radiologicznego, który powstał w 2007 roku. Autorzy nowej wersji wzięli pod uwagę nowe substancje, które powstały dzięki rozwojowi medycyny w ostatnich latach. Ponadto w raporcie przeanalizowano główne elementy potrzebne do opracowania, utrzymania i zarządzania zasobami medycznymi na wypadek zagrożenia promieniowaniem.

 

Jakie leki mają znaleźć się w magazynach?

Autorzy zwrócili również uwagę na rolę krajowych systemów opieki zdrowotnej oraz WHO w sytuacji kryzysowej.

„WHO zapewnia krajom doradztwo i wytyczne w zakresie gotowości zdrowia publicznego i reagowania na sytuacje kryzysowe związane z promieniowaniem, w tym w zakresie tworzenia zapasów. W sytuacjach zagrożenia zdrowia WHO może pomagać w zamawianiu lub udostępnianiu państwom materiałów medycznych” – poinformowano.

Na liście leków, które powinny być gromadzone na wypadek katastrofy nuklearnej znalazły się m.in preparaty zawierające stabilny jod, błękit pruski (stosowany w przypadku zatrucia metalami ciężkimi np. talem i cezem), cytokinę (stosowaną w leczeniu choroby popromiennej). Ponadto warto zaopatrzyć magazyny w zapasy leków przeciwbiegunkowych, przeciwwymiotnych oraz przeciwinfekcyjnych.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-01-28/swiatowa-organizacja-zdrowia-zaktualizowala-liste-lekow-na-wypadek-katastrofy-nuklearnej/?ref=slider

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: