pfizer mrna
Posted by Mforum
564 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
431 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
262 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
350 views

Pekin grozi „środkami zaradczymi” po tym, jak kraje na całym świecie przyjęły ograniczenia COVID-19 dla chińskich podróżników

4.3/5 - (3 votes)

Podróżujący z bagażami na międzynarodowym lotnisku w Pekinie, 27.12.2022 r. (Tingshu Wang/Reuters)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chiński reżim obrał sobie za cel coś, co nazywa „niedopuszczalnymi” środkami przyjętymi przez wiele krajów dla podróżnych z Chin , ponieważ naród walczy z napływem nowych przypadków COVID-19 .

Podczas codziennej odprawy 3 grudnia rzeczniczka MSZ Mao Ning stwierdziła, że ​​środki te „nie mają podstaw naukowych”.

Komentarze pojawiają się po tym, jak Australia i Kanada dołączyły w tym tygodniu do rosnącej liczby krajów, które wymagają od pasażerów przybywających z Chin negatywnego testu na obecność COVID-19 przed wejściem na pokład samolotu.

„Uważamy, że ograniczenia wjazdu przyjęte przez niektóre kraje wymierzone w Chiny nie mają podstaw naukowych, a niektóre nadmierne praktyki są jeszcze bardziej niedopuszczalne” – powiedział Ning.

„Zdecydowanie sprzeciwiamy się próbom manipulowania środkami COVID w celach politycznych i podejmiemy środki zaradcze oparte na zasadzie wzajemności” – dodała, nie podając dalszych szczegółów dotyczących środków zaradczych.

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Kanada, Francja, Indie, Włochy, Japonia, Korea Południowa, Hiszpania, Malezja i Katar to tylko niektóre z krajów, które obecnie wymagają od pasażerów przybywających z Chin przedstawienia negatywnych testów na obecność COVID-19 przed przylotem wśród zaniepokojenie wzrostem zachorowań w całym kraju.

Komisja Europejska, organ wykonawczy Unii Europejskiej, stwierdziła, że ​​„przytłaczająca liczba” państw członkowskich również chce podobnych ograniczeń dla pasażerów przybywających z Chin.

CHINY-WIRUS ZDROWIA
Pacjenci na łóżkach w szpitalu Tianjin Nankai w Tianjin, Chiny, 28 grudnia 2022 r. (Noel Celis/AFP via Getty Images)

Chińskie media bagatelizują sytuację

Podczas gdy chińskie media państwowe nadal bagatelizują liczbę przypadków COVID-19 w tym kraju, eksperci ds. zdrowia uważają, że liczby te są wysokie.

W artykule opublikowanym we wtorek People’s Daily, oficjalna gazeta Komunistycznej Partii Chin (KPCh), zacytowała kilku ekspertów, którzy twierdzili, że choroba wywołana wirusem była „stosunkowo łagodna” dla większości ludzi.

„Ciężkie i krytyczne choroby stanowią od 3 do 4 procent zakażonych pacjentów obecnie przyjmowanych do wyznaczonych szpitali w Pekinie ” – powiedział gazecie Tong Zhaohui, wiceprezes szpitala Beijing Chaoyang Hospital.

Dane opublikowane przez chiński reżim pokazują, że liczba ofiar śmiertelnych w kraju od początku pandemii wynosi 5253 . Według ostatniej codziennej aktualizacji COVID z 24 grudnia było mniej niż 5000 przypadków.

Jednak  raport  opublikowany 29 grudnia przez brytyjską firmę zajmującą się danymi zdrowotnymi Airfinity oszacował, że około 9 000 osób w Chinach prawdopodobnie umiera każdego dnia z powodu COVID-19.

Odpowiadając na ostre komentarze chińskiego reżimu we wtorek, rzeczniczka prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała , że ​​„nie ma powodu do odwetu” ze strony Pekinu tylko dlatego, że kraje na całym świecie „podejmują rozważne środki zdrowotne w celu ochrony swoich obywateli”.

„To właśnie widzicie od nas i innych” — powiedział Jean-Pierre, odnosząc się do Waszyngtonu. „Ta decyzja jest oparta na zdrowiu publicznym i nauce. To pochodzi od naszych ekspertów tutaj.”

Francuska premier Elisabeth Borne również broniła testów, mówiąc we wtorek radiu France-Info: „Jesteśmy w naszej roli, mój rząd jest w swojej roli, chroniąc Francuzów”.

Chiny stoją w obliczu gwałtownego wzrostu liczby przypadków po poluzowaniu zerowych środków COVID
Pacjent z tlenem jest przewożony na wózku do ruchliwej izby przyjęć w szpitalu w Pekinie, 2 stycznia 2023 r. (Getty Images)

Chroniczny niedobór leków powoduje wzrost kosztów leków

W innym miejscu brytyjski minister transportu Mark Harper powiedział we wtorek radiu LBC, że do zebrania informacji potrzebny jest krajowy wymóg testowania, ponieważ KPCh nie udostępnia danych na temat COVID-19 społeczności międzynarodowej.

Chiny wprowadziły jedne z najsurowszych środków blokujących podczas pandemii, w tym rygorystyczne testy i kwarantannę dla tych nielicznych obcokrajowców, którzy mogli odwiedzić kraj.

Ale w niespodziewanym posunięciu KPCh zrezygnowała w grudniu ze swojej drakońskiej polityki zerowego COVID-19, w tym blokad i masowych testów, i ujawniła plany ponownego otwarcia granic 8 stycznia.

Od tego czasu pojawiają się doniesienia o powszechnych i chronicznych brakach leków w aptekach.

W niektórych przypadkach leki, takie jak płynny ibuprofen, który zwykle kosztuje około 20 USD za butelkę, są sprzedawane nawet za 1453 USD , ponieważ zdesperowani Chińczycy próbują zdobyć lek przeciwgorączkowy w obliczu niedoborów.

Zarówno Waszyngton, jak i UE zaoferowały Chinom pomoc, w tym przekazanie darowizn na szczepionki, ale te oferty zostały odrzucone przez Pekin, który powiedział, że ma sytuację „pod kontrolą” i zaopatrzenie medyczne „w odpowiednich zapasach”.

Światowa Organizacja Zdrowia wezwała również Chiny do udostępniania większej ilości informacji w czasie rzeczywistym na temat sytuacji związanej z wirusami, ponieważ kraj ten notorycznie nie radzi sobie z udostępnianiem takich danych społeczności międzynarodowej.

Chińscy urzędnicy służby zdrowia powiedzieli w zeszłym tygodniu, że przesłali dane do GISAID, globalnej platformy udostępniania danych o koronawirusie.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: