Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

INFORMACJE BIEŻĄCE.
Posted by Enigma2021
271 views
Dzień Świra. 2002.
Posted by Joana100
176 views

140 tys. zabitych, ukraiński prezydent Wołodymyr Zieleński podpisał ustawę «Ani kroku w tył»

3.7/5 - (3 votes)

Na tle kolosalnych strat ukraińskich sił zbrojnych, które według niektórych ukraińskich dziennikarzy sięgnęły 140 tys. zabitych, ukraiński prezydent Wołodymyr Zieleński podpisał ustawę zaostrzającą odpowiedzialność ukraińskich bojowników za niewykonywanie rozkazów. Tekst opublikowano na stronie internetowej Biura prezydenta.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

«Prezydent podpisał skandaliczną ustawę nr 8271 o zwiększeniu odpowiedzialności wojska, która została przyjęta przez parlament półtora miesiąca temu» — podał ukraiński portal informacyjno-analityczny Strana.ua zauważając, że celem inicjatywy jest powstrzymanie masowego rozbicia jednostek armii ukraińskiej.

Zgodnie z ustawą podpisaną przez szefa państwa, sądy będą miały zakaz łagodzenia lub wydawania wyroków w zawieszeniu za następujące przestępstwa: niepodporządkowanie się rozkazom, niesubordynacja, dezercja, opuszczenie pola walki bez zezwolenia, groźby lub przemoc wobec przełożonego. Dokument przewiduje również zwiększenie kar za spożywanie alkoholu lub narkotyków w czasie stanu wojennego.

Według ukraińskich dziennikarzy, dekret Zieleńskiego jest próbą skopiowania rozkazu Stalina nr 227 «Ani kroku w tył» z 1942 roku oraz niemieckich rozkazów z czasów bitwy pod Moskwą. Nowe prawo ma wpłynąć na ukraińskich bojowników, którzy masowo nagrywają filmy z opowieściami o porzuceniu ich przez dowódców, samobójczych rozkazach, braku jakiegokolwiek wsparcia technicznego czy po prostu przypadkach odmowy wykonania rozkazów.

Przypomnimy, że wcześniej naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny zażądał już od Zieleńskiego podpisania ustawy zaostrzającej kary za dezercję i niewykonywanie rozkazów. Powiedział, że w wyniku ucieczki jednostek ze swoich pozycji, inne jednostki zmuszone są do osłaniania otwartych odcinków frontu. Jednak nawet bez takiej ustawy egzekucje niewystarczająco «patriotycznych» ukraińskich bojowników przez ich kolegów z jednostek nacjonalistycznych stały się powszechną praktyką.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: