Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
959 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
755 views

W Nadrenii-Palatynacie I Hesji znosi się obowiązek izolacji zakażonych covid 19

Półtora tygodnia temu cztery landy Niemiec – Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja i Szlezwik-Holsztyn – wydały wspólne oświadczenie o rezygnacji z obowiązkowej izolacji osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. I tak od środy 23 listopada w Hesji obowiązek przebywania w izolacji przez pięć dni w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID-19 przechodzi do historii. Z kolei sąsiednia Bawaria jest już o krok dalej i chce wkrótce znieść obowiązek noszenia maseczek w autobusach.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapadalność na COVID-19 w Hesji zmniejsza się

Federalny minister zdrowia Karl Lauterbach (59, SPD) krytykuje te decyzje, ale nie może się im przeciwstawić.

Tymczasem w Hesji zmniejsza się zapadalność na COVID-19. Według Instytutu Roberta Kocha (RKI), liczba nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu siedmiu dni wyniosła we wtorek 190,5, po tym jak jeszcze przed tygodniem wskaźnik ten kształtował się na poziomie 216,1.

Nowe regulacje w Hesji zaczną obowiązywać od najbliższej środy – poinformował rząd tego landu we wtorek w Wiesbaden. Jednak osobom zarażonym koronawirusem z objawami choroby stanowczo zaleca się, aby w miarę możliwości nie opuszczały swoich domów, by szybko wyzdrowiały i nie zagrażały innym osobom.

Zamiast wymogu izolacji w Hesji obowiązują następujące zasady

Dorośli i dzieci powyżej szóstego roku życia przebywając poza domem muszą przez co najmniej pięć dni od otrzymania pierwszego pozytywnego wyniku testu na koronawirusa nosić maseczki ochronne. Na świeżym powietrzu maseczkę można zdjąć, jednak należy zachować co najmniej 1,5 metra odległości od innych osób.

Ponadto osoby te mają zakaz wstępu i wykonywania pracy w szpitalach, domach spokojnej starości i domach opieki, schroniskach dla bezdomnych i uchodźców, a także innych placówkach, w których przebywają osoby szczególnie narażone na zakażenie lub w których występuje zwiększone ryzyko zakażenia. Zasada ta dotyczy zarówno osób odwiedzających, jak i personelu.

Osoby chore powinny wziąć zwolnienie lekarskie

Jednocześnie rząd kraju związkowego Hesja zalecił pięciodniową izolację i nieprzyjmowanie gości w przypadku infekcji z objawami. Izolację należy zakończyć dopiero wtedy, gdy objawy nie występują od co najmniej 48 godzin lub gdy minie dziesięć dni od uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Zniesienie obowiązku izolacji jest wynikiem trwającego przeglądu sytuacji związanej z koronawirusem w Hesji. Dotyczy ono także wszystkich osób, które aktualnie przebywają w izolacji na podstawie poprzednio obowiązującego rozporządzenia. Jeżeli znów dojdzie do gwałtownego wzrostu ilości zakażeń, a zwłaszcza w przypadku znaczącego pogorszenia się sytuacji szpitali w Hesji, rząd krajowy znów odbędzie naradę w tej sprawie i podejmie stosowną decyzję.

Wcześniej obowiązek izolacji zniosły już Bawaria, Badenia-Wirtembergia i Szlezwik-Holsztyn. Z kolei w Nadrenii-Palatynacie wymóg ten przestanie obowiązywać od soboty.

Źródło: www.bild.de

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: