UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Niemiecki urzędnik ds. katastrof zaleca gromadzenie „kilku skrzynek” wody i konserw

Szef niemieckiego Federalnego Urzędu Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof (BBK), Ralph Tiesler, ostrzegł obywateli, aby przygotowali się na krótkotrwałe przerwy w dostawie prądu, zwłaszcza w styczniu i lutym, oraz aby z wyprzedzeniem zaopatrzyli się w racje żywnościowe .

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

” Musimy założyć, że tej zimy będą przerwy w dostawie prądu. Mam tu na myśli regionalną i czasową przerwę w dostawie prądu. Przyczyną będą nie tylko niedobory energii, ale także celowe, czasowe wyłączanie sieci przez operatorów. , w celu ochrony sieci i nie zagrażania całej dostawie” – powiedział Tiesler w rozmowie z Welt am Sonntag , dodając, że władze lokalne w kilku niemieckich gminach przygotowują się na możliwość przerw w dostawie prądu i opracowały „precyzyjne plany”, które obejmują zakup generatorów awaryjnych do obsługi systemu.

To powiedziawszy, niektóre gminy nie są na to przygotowane – i pomimo tego, że niemieckie magazyny gazu są bliskie pojemności, eksperci uważają, że zapasy nie wystarczą na zimę dla kraju z powodu braku nowych dostaw z Rosji.

„Spodziewamy się raczej krótkotrwałych przerw w dostawie energii niż długotrwałych awarii na dużą skalę. Ale dobre przygotowanie jest również ważne ” – dodał Tiesler.

Ralpha Tieslera

Co robić? Robić zapasy…

„Przede wszystkim woda, kilka skrzynek i konserwy. To wystarczy na dziesięć dni. Tak zaleca moja agencja… Nasze przesłanie brzmi: przygotuj się przede wszystkim. Bądź przygotowany na możliwe kryzysy, nie zakładaj, że wszystko będzie od razu dostępne przez cały czas ” – stwierdził Tiesler, dodając, że mieszkańcy powinni także zakupić radioodbiorniki na baterie oraz świece .

Problemy energetyczne Niemiec wynikają ze spadku dostaw gazu z Rosji, po nierozważnym planie zamknięcia ich elektrowni jądrowych. Dopływ gazu został odcięty znacznie wcześniej niż oczekiwano w związku z sankcjami nałożonymi na Ukrainę oraz wrześniowymi eksplozjami, które uniemożliwiły eksploatację gazociągu Nord Stream 1.

www-zerohedge-com

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: