ukrainski kociol cz.2
Posted by jan zając
203 views
UKRAINSKI KOCIOL CZ.1
Posted by jan zając
186 views

Miedwiediew: Systemy NATO Patriot byłyby uzasadnionym celem dla nas na Ukrainie

5/5 - (2 votes)

Miedwiediew: Systemy NATO Patriot byłyby uzasadnionym celem dla nas na Ukrainie

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rosja wraz z siłami zbrojnymi republik donbaskich prowadzi operację wojskową na Ukrainie. Zachód odpowiada coraz większymi dostawami broni na Ukrainę i bezprecedensowymi sankcjami wobec Rosji. Tutaj możesz przeczytać najnowsze osiągnięcia.
Na żywo pasek Wojna na Ukrainie - Miedwiediew: Systemy NATO Patriot byłyby uzasadnionym celem dla nas na UkrainieŹródło: Sputnik© Jekaterina Sztukina
 • Ambasada Rosji w Londynie porównuje antyrosyjską propagandę do podżegania do nienawiści

  Brytyjscy politycy powinni zastanowić się, czy powielanie bezpodstawnej antyrosyjskiej propagandy stanowi podżeganie do nienawiści, z którą powinny walczyć kraje zachodnie. Takie stanowisko wyraziła ambasada Rosji w Londynie w komentarzu przesłanymwe wtorek do TASS.

  Oświadczenie ambasady wyraża głębokie oburzenie na gotowość „wysokich rangą brytyjskich urzędników do bezmyślnego przyjmowania jakiejkolwiek antyrosyjskiej propagandy władz w Kijowie, bez względu na to, jak gorsza i prymitywna”. Rosyjscy dyplomaci wskazali w szczególności na słowa premiera Riszi Sunaka, który w poniedziałek „oskarżył rosyjskich żołnierzy o ukrywanie materiałów wybuchowych w zabawkach dla dzieci i tworzenie w Chersoniu swoistych 'sal tortur’ Ze swojej strony James Cleverly, minister spraw zagranicznych królestwa, oskarżył „rosyjskie siły o udział we wszelkich 'okrucieństwach’ o charakterze seksualnym”.

  Wbrew bezczelnym antyrosyjskim wypowiedziom, brytyjscy urzędnicy i media nie mają odwagi potępić ukraińskich sił zbrojnych i ich neonazistowskich jednostek zbrojnych z takim samym zapałem, z jakim przez osiem lat pokojowo nastawiona była ludność Donbasu, w tym kobiety i dzieci, na nieustający terror i ucisk. Na koniec mówi:

  Czy bezpodstawna antyrosyjska propaganda jest niczym więcej niż modyfikacją samej praktyki „podżegania do nienawiści”, z którą Zachód rzekomo aktywnie walczy?

   

 • 22:44

  ŁRL: Wspólnik ukraińskich służb specjalnych aresztowany za zbieranie danych o rosyjskim wojsku

  Funkcjonariusze służb bezpieczeństwa Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) aresztowali mieszkańca republiki, który rzekomo przekazał dane o lokalizacji wojsk rosyjskich Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Anonimowe źródło w organach bezpieczeństwapoinformowałorosyjską agencję informacyjnąRIA Novosti:

  „W wyniku szeregu działań operacyjnych funkcjonariusze bezpieczeństwa ŁRL aresztowali obywatela Ukrainy urodzonego w 1959 r., który od sierpnia 2021 r. utrzymywał poufne stosunki z funkcjonariuszem wywiadu zagranicznego – Andrieja Wadimowicza Dinnika (Rewenko), pracownika Wydziału SBU do walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w obwodach donieckim i ługańskim”.

  Według informatora, podejrzany dostarczył informacji o rozmieszczeniu i przemieszczaniu rosyjskiego aparatu wojskowego i jednostek Milicji Ludowej ŁRL. Wszczęto postępowanie karne w sprawie szpiegostwa.

  Na początku listopada źródłoRIA Novostipoinformowało również o aresztowaniu wspólników SBU w Ługańskiej Republice Ludowej, którzy dostarczali ukraińskim żołnierzom informacji o atakach rakietowych i artyleryjskich, w których zginęło kilkudziesięciu cywilów.

  Gazeta „Izwiestia”pokazujena swoim kanale Telegram fragment wideo z dzisiejszego przesłuchania zatrzymanego. Oskarżony przyznaje się w nim do swoich czynów i przyznaje, że dane, które przekazał („najpierw przez WhatsApp, a następnie sygnał”) mogły doprowadzić do utraty życia podczas wojskowej operacji specjalnej.

 • 22:33

  Dwa rejony w obwodzie kurskim częściowo bez prądu po ostrzale sił ukraińskich

  Jak pisze RIA Novosti, rejony Suja i Korienewo w obwodzie kurskim są częściowo pozbawione prądu po ostrzale przez wojska ukraińskie. Gubernator regionu, Roman Starowoit, powiedział za pośrednictwem Telegramu:

  „W tej chwili ukraińska armia ostrzeliwuje rejon Suja. Łącznie zarejestrowano około 11 uderzeń. Uderzono w system zasilania. W rezultacie dzielnice Sudzha i Korenevo są częściowo pozbawione zasilania. Po ostrzale specjaliści ocenią szkody i rozpoczną naprawę szkód”.

  We wtorek Starovoi poinformował wcześniej o ostrzelaniu osady Tyotkino przez wojska ukraińskie, z dziesięcioma trafieniami. Część osady była bez prądu, ale nikt nie został ranny.

 • 22:25

  Nowe pojazdy komunalne w Mariupolu do zaopatrzenia ludności w wodę

  W ostatnich tygodniach miasto Mariupol otrzymało różnego rodzaju autobusy i trolejbusy dla transportu miejskiego (donosi RT DE).

  Teraz kanałTelegram Tipichnyj Donetsk informuje, że firma „Vody Donbassa” (o: Donbass water) otrzymała nowe cysterny typu „GAZon NEXT”. W klipie wideo kanału można zobaczyć jeden z nowych pojazdów dla Mariupolu.

  Ponieważ ostrzał ukraińskich jednostek uszkodził infrastrukturę cywilną, taką jak rury wodociągowe, które nie zostały jeszcze w pełni odrestaurowane, cysterny pełnią nieodzowną funkcję w dostarczaniu wody mieszkańcom Mariupola.

 • 22:11

  Ukraina najwyraźniej ponownie ostrzeliwuje obwód Kurski

  Jakdonosi obecnie kanał TelegramVojennyj Osvedomitel, przygraniczny okręg Sudża w rosyjskim regionie Kursk jest ostrzeliwany przez ukraińskie wojsko. Zarejestrowano około jedenastu uderzeń. Ukraińskie źródła poinformowały również o eksplozjach w ukraińskim regionie Sumy.

 • 22:01

  Scholz obiecuje Zełenskiemu w rozmowie telefonicznej dalsze wsparcie

  Według danych rządowych Niemcy wsparły dotychczas Ukrainę około 56 mln euro na naprawę zniszczonej infrastruktury energetycznej. Kanclerz Olaf Scholz rozmawiał we wtorek w rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy Władimirem Zełenskim o sytuacji w kraju, jak ogłosił wieczorem rzecznik rządu Steffen Hebestreit. Kanclerz zapewniła Ukrainę o dalszym krótkoterminowym wsparciu. Do tej pory rząd federalny zapewnił krótkoterminową pomoc finansową na naprawę infrastruktury energetycznej w wysokości około 56 mln euro, wyjaśnił Hebestreit. Niemcy dostarczają również ponad 350 generatorów.

  Zełenski poinformował na Twitterze, że rozmowa telefoniczna dotyczyła m.in. wzmocnienia obrony przeciwrakietowej Ukrainy.

  • USA przeznaczają kolejne 53 miliony dolarów na wsparcie Ukrainy

   Na marginesie spotkania ministerialnego NATO w Bukareszcie sekretarz stanu USA Blinkenogłosił dziś, że rząd Stanów Zjednoczonych zamierza przekazać ponad 53 miliony dolarów na wsparcie Ukrainy. W związku z tym ma zostać zakupiona niezbędna technologia dla ukraińskiej sieci elektroenergetycznej. Chodzi o transformatory rozdzielcze, wyłączniki miniaturowe, ograniczniki przepięć, wyłączniki, pojazdy i inne ważne urządzenia. Sprzęt ma być dostarczony na Ukrainę jak najszybciej jako pomoc doraźna.

  • 21:30

   Widok na schron rosyjskich żołnierzy mobilizowanych w DRL

   KanałTelegram Operatsiya Z: Voyenkory Russkoi Vesnyodwiedził zmobilizowanych rosyjskich żołnierzy w ich zakwaterowaniu na linii frontu w Donieckiej Republice Ludowej (DRL) ipokazuje, jak żołnierze są zakwaterowani.

   Można zobaczyć stosunkowo przestronny, ufortyfikowany schron dla mniejszej jednostki niedaleko linii kontaktu z wojskami ukraińskimi. Słychać strzały, gdy żołnierz Witalij prowadzi kamerzystę przez pokoje.

   Film pokazuje również stosunkowo przestronną kuchnię z jadalnią i salonem (widać nawet notatnik), oczywiście sypialnię, pralnię z pralką, a nawet typową rosyjską banię. Energia elektryczna jest dostarczana przez własny generator.

   „Wszystko jest jak życie cywilne. Jest ciepło, miło i przytulnie”, Witalij podsumowuje swoją wycieczkę, zgodnie z kanałem.

   Z pewnością takie warunki nie istnieją we wszystkich schronach rosyjskich żołnierzy czy milicji ludowych Donbasu na linii frontu. Stosunkowo solidna ekspansja pokazanej pozycji może wskazywać, że osiedlili się tam na dłuższy okres czasu.

  • 21:14

   Raport o batalionie remontowym czołgów w DRL

   Kanał Telegram gazetyIzwiestiadonosio jednostce remontowej czołgów w Donieckiej Republice Ludowej (DRL). Korespondent wojenny gazety, Aleksander Safiulin, rozmawiał z oficerem DRL, którego kryptonim to „Karel” i który sprawdza i sprawdza stan pojazdów bojowych po bitwach. Żołnierz mówi o swoich zadaniach:

   „Teraz poczekamy na to, zobaczymy, czego brakuje, dokręcimy łańcuchy, nasmarujemy rolki, wymienimy olej”.

   W skład brygady wchodzą również byłe czołgi ukraińskiej armii. W reportażu wideo widać przechwycone pojazdy, które nadal mają charakterystyczne „ukraińskie piksele”. Czołg dostał się pod rosyjski ostrzał i został prawie całkowicie zniszczony, dlatego otrzymał przydomek „Smoked” – zdobyty w wiosce Malaya Nissol w DRL. Jednostka naprawcza wyposażyła go w kamerę termowizyjną, przekształciła system kierowania ogniem i wymieniła silnik.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: