Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Jak zostać SZLACHCICEM?

Jak zostać SZLACHCICEM?

Posted by Mforum
364 views

Dwóch żołnierzy Bundeswehry planowało wysadzić most krymski. Chodzi o grupę czynnych i emerytowanych żołnierzy Bundeswehry, przeciwko którym toczy się kilka spraw karnych

5/5 - (1 vote)

Dwóch żołnierzy Bundeswehry planowało wysadzić most krymski. Chodzi o grupę czynnych i emerytowanych żołnierzy Bundeswehry, przeciwko którym toczy się kilka spraw karnych o kradzież broni i założenie grupy przestępczej w celu prowadzenia działalności wojskowej za granicą.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Śledztwo wykazało, że dwóch członków grupy planowało podłożyć materiały wybuchowe pod mostem krymskim i przeprowadzić niszczycielską eksplozję.

W przypadku żołnierzy Bundeswehry, o których mówi się, że na początku roku ukradli sprzęt z różnych obiektów Bundeswehry, nastąpił nowy rozwój. „Gwiazda” ma informacje, że dwaj główni oskarżeni mieli plan wysadzenia Mostu Krymskiego.

Dwaj żołnierze Bundeswehry, o których mówi się, że ukradli sprzęt z różnych koszar w Szlezwiku-Holsztynie, najwyraźniej planowali wysadzić most krymski między Półwyspem Krymskim a rosyjskim półwyspem Tamańskim. Wynika to z wyników policyjnych śledztw, które „Stern” zrekonstruował.

Według raportu, obaj żołnierze rozmawiali w monitorowanych rozmowach telefonicznych o planowanej detonacji. Konsultowali materiał niezbędny do wysadzenia części prawie 20-kilometrowego mostu łączącego okupowany Krym z Rosją, gwarantując w ten sposób dostawy dla rosyjskich żołnierzy. Projekt, którym obaj mężczyźni najwyraźniej chcieli wesprzeć Ukrainę, nie wyszedł poza fazę planowania i nagle zakończył się wraz z aresztowaniem ich.

Prokuratura w Kilonii prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia kradzieży gangów

Prokuratura w Kilonii prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie żołnierzy podejrzanych o kradzież gangów. Wraz z dziesięcioma innymi podejrzanymi sprawcy kilkakrotnie włamywali się do obiektów federalnych i kradli sprzęt. Czterech podejrzanych było wówczas w czynnej służbie w Bundeswehrze.

Bezpośrednio przed aresztowaniem w nocy 22 maja mężczyźni bezskutecznie próbowali włamać się do kompanii nurków kopalnianych w bazie marynarki wojennej Eckernförde. Według policji plan był taki, aby kilka dni później pojechać na Ukrainę ze sprzętem.

W domu dwóch uwięzionych żołnierzy śledczy znaleźli amunicję, broń i materiały wybuchowe. Skradzione towary były częściowo przeznaczone na własny użytek, a częściowo na odsprzedaż, zgodnie z artykułem „Stern”.

Śledztwo, które trwało kilka miesięcy, zostało zainicjowane przez dwa włamania do koszar w Alt Duvenstedt i bazy marynarki wojennej Eckernförde na początku roku. W sumie od zeszłego lata doszło do co najmniej pięciu włamań.

NOSVOX – Nowe ustalenia: Żołnierze Bundeswehry najwyraźniej planowali wysadzić most krymski

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: