IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
728 views

Zwycięstwo Nitek-Płażyńskiej. Hans G., który groził “zabiciem wszystkich Polaków” skazany

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał niemieckiego przedsiębiorcę Hansa G. na karę 20 tysięcy złotych. Niemiecki przedsiębiorca został oskarżony o obelżywe znieważanie polskich pracowników zatrudnionych w jego firmie działającej w woj. pomorskim oraz grożenie Natalii Nitek-Płażyńskiej, jednej z pokrzywdzonych.

“Jesteście idioci”, “Polaczki”, “Scheisse Polaken” – to tylko kilka określeń, jakich miał używać wobec kilku swoich polskich pracowników Hans G. pomiędzy czerwcem 2015-styczniem 2016. Sprawę nagłośniła telewizja “Republika” w 2016 roku, gdzie pokazano ukryte nagranie dokonane przez Natalię Nitek-Płażyńską, prywatnie żonę posła PiS Kacpra Płażyńskiego. Słychać na nim, jak niemiecki przedsiębiorca mówi m.in. “iż nienawidzi wszystkich Polaków”, deklaruje się “jako hitlerowiec z powodu Polski”, nazywa Polaków “cwelami, idiota i gó***m” oraz grozi, że “zabiłby nas wszystkich”.

Początkowo śledztwo dotyczyło publicznego propagowania ustroju faszystowskiego oraz publicznego znieważania grupy ludności lub pojedynczych osób z powodu ich przynależności narodowej. Ostatecznie prokuratura nie postawiła jednak Hansowi G. tych zarzutów, uznając, że do czynów tych nie dochodziło w miejscu publicznym.

Ostatecznie Niemiec prowadzącym firmę na Debogórzu (woj. pomorskie) został skazany za obelżywe znieważanie pięciu polskich pracowników oraz grożenie Natalii Nitek-Płażyńskiej na karę 20 tysięcy złotych przez Sąd Rejonowy w Wejherowie. Wcześniej w procesie za groźby karalne wobec jednego z pokrzywdzonych został skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Natalia Nitek-Płażyńska@NataliaNitek

🇵🇱💪
Wygrałam w sądzie karnym z Niemcem nazistą! Hans G. jest uznany winnym znieważania mnie ze względu na moją narodowość oraz gróźb karalnych. Mówił, m. in., że zabiłby Polaków, udawał, że strzela.
Pisałam tu już, że nie pozwolę na znieważanie Nas, dotrzymałam słowa.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot. PAP/Adam Warżawa
Rate this post

One thought on “Zwycięstwo Nitek-Płażyńskiej. Hans G., który groził “zabiciem wszystkich Polaków” skazany

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: