Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
519 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1077 views

ZBIERANIE PIENIĘDZY W INTERNECIE NA DOWOLNY CEL !!JAK ROBIĆ TO LEGALNIE I NIE PŁACIĆ PODATKÓW !!

WITAM OTO INFORMACJE DOTYCZĄCE ZBIÓREK PIENIĘDZY W INTERNECIE NA CEL DOWOLNY – ZGODNIE Z POLSKIM PRAWEM 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

materiał ze strony zrzutka.pl która ułatwia i umożliwia organizowanie zbiórek od wielu lat , dla tego informacja jest pewna i sprawdzona … nie bedziesz miał kłopotów prawnych ani finansowych jeśli zorganizujesz ja na takich zasadach jak opisano poniżej !!

WAŻNE !! NIE MUSISZ KORZYSTAĆ Z PORTALU WRZUTKA PL – ABY ZBIERAĆ PIENIĄDZE

CHOĆ SKORZYSTANIE Z ICH USŁUGI BARDZO UŁATWIA ORGANIZOWANIE ZBIÓRKI.


🙂 TO JEDEN ZE SPOSOBÓW NA FINANSOWANIE NIEZALEŻNYCH MEDIÓW 🙂


Moje zrzutki a urząd skarbowy, czyli 11,76 zł podatku od kwoty 700 000 zł – czy to możliwe?!

Napisano 12 lipca, 2018

Na zrzutka.pl możesz zbierać na dowolny cel, a portalu używasz za darmo (czytaj więcej). Co jednak z podatkami? Jak to możliwe, że należny podatek od zbiórki, która zebrała ponad 700 000 zł, to tylko 11,76 zł? Jak to się dzieje, że większość zbiórek w ogóle nie podlega opodatkowaniu?

Jedna z większych (z ponad 100 tys.) zrzutek, czyli https://zrzutka.pl/ae8hc5, zebrała łącznie ponad 700 000 zł. Jaki podatek od tak wysokiej kwoty należało zapłacić? Sprawa jest dość prosta – bardzo niewielki, jedynie 11,76 zł. Dlaczego?

Po pierwsze należy zaznaczyć, że przykładowo 100 wpłat po 2 000 zł na jedną „zrzutkę” przekazane przez 100 różnych osób nie wymaga zgłoszenia, ani zapłacenia podatku, bowiem żadna z wpłat nie przekracza kwoty zwolnionej z podatku tj. kwoty 4 902 zł. Dla takiej zbiórki na łącznie 200 000 zł nie jest wymagane zapłacenie podatku. Jeśli jednak jedna z osób wpłaci 4 903 zł – wtedy musisz zgłosić tę jedną wpłatę w odpowiednim urzędzie skarbowym i zapłacić podatek. Inaczej sprawa wygląda, jeśli osoba wpłacająca nie jest dla Ciebie osobą obcą, tylko np. kimś z rodziny – obowiązek zapłacenia podatku nie obejmuje bowiem przypadków, gdy wartość majątku nabytego łącznie od tej samej osoby w okresie 5 lat nie przekracza kwot podanych niżej:

1) 9 637 zł – jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej (zaliczamy tu małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów)

2) 7 276 zł – jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej (zaliczamy tu zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierbów, małżonków rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych)

3) 4 902 zł – jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej (zaliczamy tu innych nabywców, osoby obce).

Podsumowując – jeśli organizujesz zrzutkę i żadna z pojedynczych osób nie przekaże na nią więcej niż 4 902 zł (w ciągu 5 lat, biorąc pod uwagę też inne darowizny od tej jednej osoby) to nie masz się czym martwić – takie wpłaty nie wymagają płacenia podatku. Jednak jeśli ktoś przekaże dla Ciebie więcej, wtedy zapoznaj się z tym dokumentem i rozlicz wpłatę z odpowiednim urzędem skarbowym (warto przeczytać również ten artykuł).

Wracając do zrzutka.pl – jak zatem sprawa wygląda dla wspomnianej na wstępie zbiórki na 700 000 zł, czyli https://zrzutka.pl/ae8hc5? Dla tej zrzutki spośród wszystkich wpłat tylko jedna przekroczyła wartość 4 902 zł (była to wpłata na kwotę 5 000 zł). Należny podatek (z łącznie zebranej kwoty 700 000 zł) wyniósł zatem jedynie (zgodnie z tym dokumentem, w którym Art. 15. stanowi o obliczaniu wysokości należnego podatku od darowizn) 12% z nadwyżki nad kwotą zwolnioną, czyli (5 000 zł – 4 902 zł) * 12% = 11,76 zł!

Ty też chcesz zorganizować zrzutkę na dowolny cel i dołączyć do ponad 330 tys. osób, które zebrały ponad 148 mln zł na naszej platformie?

Zrzutka.pl możesz używać za darmo – utrzymujemy się głównie z darowizn. Na zrzutce każdy może zbierać na dowolny cel (prywatny np. urodziny, publiczny – np. projekt, akcja charytatywna), a założenie zrzutki jest bardzo proste i zajmuje 1 minutę.

Zrzutkę założysz błyskawicznie na naszej stronie internetowej (http://zrzutka.pl) lub w aplikacji

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: