Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

„W Kijowie starcia z policją. Poszło o handel ziemią i ideologię gender”

17 grudnia  planowała rozpatrzyć w drugim czytaniu projekt ustawy o uwolnieniu rynku gruntów. Jednak rano przed budynkiem parlamentu zebrało się kilka tysięcy osób, aby zaprotestować przeciwko tym planom. Doszło do starć z policją i Gwardią Narodową, źródła podają, że są ranni.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Członkowie  nacjonalistycznego „Korpusu Narodowego” próbowali rozstawić przed Werchowną Radą namioty, ale siły bezpieczeństwa temu zapobiegły używając gazu łzawiącego (akcja była również organizowana przez „Swabodę” i „Batkiwszczynę”). Protestujący odpowiedzieli kamieniami , butelkami, pałkami i świecami dymnymi. Wśród poszkodowanych są  hromadske.ua (dziennikarz i operator), 17 funkcjonariuszy policji (dwóch hospitalizowanych). Są doniesienia o poszkodowanych wśród protestujących.

26 uczestników akcji zostało zatrzymanych przez policję.

Według ukraińskich mediów, manifestacji było kilka, zorganizowanych w różnych celach.  Oprócz tematu uwolnienia rynku gruntów rolnych, uczestnicy akcji demonstrowali przeciwko przepisom celnym dotyczącym importowanych samochodów i „ideologii ”.

Poranna sesja posiedzenia ukraińskiego parlamentu została zamknięta przed czasem „z powodu napiętej sytuacji”, która rozwinęła się w Radzie Najwyższej. Prezydium zostało zablokowane przez deputowanych „Ojczyzny” i „Opozycyjnej Platformy – za życie”. Wieczorne posiedzenie zostało odwołane.

Media podają, że  pod parlamentem wciąż trwa, jest spokojnie.

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: