IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
728 views

„Prezydent Duda obiecał prezydentowi Zełenskiemu, że Polska będzie wspierać utrzymanie sankcji wobec Rosji”

Wczoraj prezydent Andrzej  rozmawiał telefonicznie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Według służby prasowej prezydenta Ukrainy,  zadeklarował, że  będzie nadal opowiadać się za ciągłym naciskiem w postaci sankcji wobec Federacji Rosyjskiej do czasu przywrócenia suwerenności Ukrainy.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Ukrainy podziękował Andrzejowi Dudzie za aktywne stanowisko Polski we wspieraniu integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy. „Prezydent Polski zwrócił uwagę, że jego kraj będzie nadal opowiadał się za dalszym naciskiem w postaci sankcji wobec Federacji Rosyjskiej, dopóki porozumienia mińskie nie zostaną w pełni wdrożone i przywrócona zostanie suwerenność Ukrainy” – czytamy w komunikacie.

Prezydenci rozmawiali też o wdrażaniu porozumień osiągniętych podczas negocjacji w „formacie normandzkim” w Paryżu 9 grudnia. Przywódcy zwrócili szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w Europie.  poinformował Dudę o krokach, jakie  podejmuje w celu zawarcia nowej umowy w sprawie tranzytu rosyjskiego gazu. Prezydent Ukrainy zwrócił też uwagę na  pozytywne zmiany w kwestii wydawania przez Polskę zezwoleń na międzynarodowy transport drogowy na bieżący rok.

Prezydenci poruszyli także kwestie dwustronnej współpracy w ramach inicjatyw międzynarodowych i regionalnych, omówili priorytety integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy i uzgodnili harmonogram wydarzeń dwustronnych na przyszły rok.

Opr. TB, https://www.president.gov.ua/ru

fot. https://www.president.gov.ua/

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: