IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
724 views

„Mormoni wyciągają 400 000 młodych z walczących skautów”

KAYSVILLE, Utah (AP) – Przez dziesięciolecia Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich był jednym z skautów największych sojuszników Ameryki i największym sponsorem wojsk. Ale 1 stycznia wiara z Utah przyniesie ostatni cios walczącej organizacji, gdy wyciągnie ponad 400 000 młodych ludzi i przeniesie ich do nowego globalnego programu.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zmiana ta przynosi ekscytację i melancholię członkom wiary i może zepchnąć skautów na skraj bankructwa w obliczu nowej fali pozwów o wykorzystywanie seksualne.

Utrata kościoła będzie oznaczać około 18% spadek liczby młodych skautów w porównaniu z liczbą z zeszłego roku i po raz pierwszy od czasów drugiej wojny światowej liczba ta spadnie poniżej 2 milionów. W szczytowym okresie w latach 70. ponad 4 miliony chłopców było skautami.

Wayne Perry, członek kościoła, który jest byłym prezydentem Boy Scout of America i obecny członek zarządu krajowego, powiedział, że koniec długoterminowego sojuszu będzie żądłem i zmusi wiele regionalnych rad na Zachodzie USA do zwolnienia pracowników i sprzedać kilka obozów.

Jednak Perry powiedział, że ma nadzieję, że skauci mogą w końcu przywrócić co najmniej 20% skautów świętych w dniach ostatnich, którzy lubili to doświadczenie i chcą nadal zdobywać odznaki za zasługi w działaniach, od biwakowania i ratowania życia po obywatelstwo.

Nowy program dla młodzieży w kościele będzie splatał się na kempingach i innych zajęciach na świeżym powietrzu w częściach świata, gdzie jest to wykonalne, ale nie będzie mundurów ani szansy na zdobycie upragnionej rangi Eagle Scout – najwyższej w skautingu – od dawna postrzeganej jako kluczowy kamień milowy dla nastoletnich chłopców w kościele. Nacisk zostanie położony bezpośrednio na religię i rozwój duchowy, a młodzież będzie dążyć do osiągnięć, które przyniosą im pierścionki, medaliony i wisiorki z wizerunkami świątyń kościelnych.

Perry rozumie, dlaczego wiara powszechnie znana jako kościół mormoński chce programu, z którego mógłby korzystać na całym świecie, ponieważ ponad połowa jego członków mieszka poza USA i Kanadą, gdzie skauci nie są dostępni. Ale przewiduje, że duży nacisk na ewangelię może sprawić, że niektórzy młodzi członkowie kościoła, którzy już w każdą niedzielę chodzą na dwugodzinne nabożeństwa i na inne studia biblijne tęsknią za skautami.

„Jedną z zalet, które zawsze mieliśmy z harcerstwem, było to, że nie było to„ kościelne ”, powiedział Perry. „Dostawali przysięgę harcerską i prawo harcerskie, które są niesamowicie zgodne z filozofiami i poglądami Kościoła, ale nie czytały Księgi Mormona”.

 „Myślę, że nastąpi efekt bumerangu, gdy rodzice zobaczą, że wciąż jest miejsce na harcerstwo” – dodał.

Rozłam między skautami i kościołem kończy prawie stuletnią relację między dwiema organizacjami, które łączyły wspólne wartości, ale rozeszły się w ostatnich latach. Wśród odmawiającego członkostwa harcerze Ameryki otworzyli ramiona dla otwarcie homoseksualnych członków młodzieży i dorosłych wolontariuszy, a także dziewcząt i transpłciowych chłopców, podczas gdy kościół wierzy, że intymność osób tej samej płci jest grzechem.

„Rzeczywistość jest taka, że tak naprawdę ich nie zostawiliśmy; w pewnym sensie nas opuścili – powiedział niedawno o rozłamie wysoki przywódca kościoła M. Russell Ballard .

Jego komentarz zdenerwował urzędników skautów, powiedział Perry, ponieważ organizacja zadała sobie wiele trudu, aby zapewnić, że wiara nadal będzie miała solidną ochronę wolności religijnej po tym, jak harcerze powitali otwarcie członków armii gejów i przywódców – pozwalając nawet kościołowi na opracowanie języka.

Perry powiedział, że organizacja skupi się teraz na przekazywaniu korzyści skautom w niektórych częściach amerykańskiego Zachodu z wieloma członkami kościoła, w tym z Utah, Idaho i Arizony. Wcześniej każdy zbór miał oddział skautów i chłopcy byli automatycznie rejestrowani.

„Będziemy musieli zarabiać na nasze dzieci” – powiedział Perry.

Przywódca Kościoła Ronald A. Rasband powiedział w październikowym przemówieniu, że związek wiary z skautami będzie „ważnym dziedzictwem”.

Ta spuścizna tkwi głęboko w rodzinie Francisa w Utah, którzy są długoletnimi członkami wiary. Mark Francis, jego dwaj najstarsi synowie, jego bracia i jego ojciec, wszyscy byli Eagle Scoutami.

On i jego żona, Nettie Francis, nie mogli sobie wyobrazić, że nie dadzą swoim trzem najmłodszym synom tej samej okazji, więc na początku tego roku uruchomili nowy oddział skautów, aby kontynuować tradycję po zakończeniu sojuszu kościelnego. Większość z jego 40 chłopców jest członkami kościoła, a także weźmie udział w nowym programie wiary dla młodzieży.

Nettie Francis powiedziała, że nie martwi się żonglowaniem tym wszystkim.

„To jest jak każda inna aktywność pozaszkolna: poświęcamy czas na rzeczy, które są dla nas ważne” – powiedziała. „Dla naszej rodziny umiejętności i możliwości przywódcze oferowane przez skauting są po prostu ogromne.”

Podczas ostatniego spotkania żołnierzy w zimną, deszczową noc w Kaysville w stanie Utah chłopcy zebrali się w stodole za domem rodziny Francisa i rozpoczęli modlitwę. Zamknęli oczy i skrzyżowali ręce, jak to jest typowe dla Świętych w Dniach Ostatnich. Po odprawieniu przysięgi wierności i przysięgi harcerskiej przygotowali holenderskie brzoskwiniowe piecyki z pieca, a następnie udali się do pobliskiego ośrodka życia towarzyskiego, aby zaśpiewać „Rudolph, renifer czerwononosy”, „Jingle Bells” i inne kolędy.

12-letni Baden Francis powiedział, że jest szczęśliwy, że może nadal jeździć na obóz, bawić się z przyjaciółmi i mam nadzieję, że pewnego dnia zostanie skautem jak jego starsi bracia.

Mark Francis nazwał split dobrym posunięciem dla obu stron. Kościół otrzymuje globalny program dla młodzieży, którego od dawna pragnął, a harcerze Ameryki pozbywają się dzieci, które go nie lubiły.

„Zwiad będzie mniejszy, ale silniejszy” – powiedział.

W 2013 r. W skautach przebywało ponad 430 000 świętych chłopców w dniach ostatnich. Ostatni wynik całkowitego członkostwa skautów wynosił około 2,2 miliona w zeszłym roku, a jego biuro prasowe potwierdziło, że exodus Kościoła zwiększy tę liczbę do prawie 1,8 miliona.

Skauci odmówili oszacowania skutków finansowych odejścia wiary, mówiąc, że kościół płacił stałą opłatę, która zmieniała się z roku na rok, zamiast płacić na podstawie indywidualnych opłat członkowskich.

Liczba członków skautów spada od kilku dziesięcioleci ze względu na różnorodne czynniki, w tym urok gier wideo i rozprzestrzenianie się młodzieżowych lig sportowych. Nawet przy przyjęciu 150 000 dziewcząt i rozszerzeniu programu Cub Scout na przedszkolaków nic nie wskazuje na to, że spadek wkrótce się skończy.

Rozłam z kościołem przychodzi w trudnym momencie dla skautów, którzy od lat są uwikłani w kosztowne spory z mężczyznami oskarżającymi przywódców skautów o wykorzystywanie ich jako dzieci. Pojawiają się setki nowych pozwów po tym, jak Nowy Jork, New Jersey, Arizona i Kalifornia wprowadziły prawa, które ułatwiają ofiarom dawnych nadużyć dochodzenie odszkodowania.

Organizacja z siedzibą w Irving w Teksasie twierdzi, że bada „wszystkie dostępne opcje”, aby utrzymać swoje programy, i nie wyklucza możliwości zgłoszenia upadłości.

Starając się złagodzić presję finansową, harcerze ogłosili w październiku, że roczna opłata członkowska dla młodych członków wzrośnie z 33 USD do 60 USD, podczas gdy opłata dla dorosłych wolontariuszy wzrośnie z 33 USD do 36 USD. Wiadomość ta przeraziła wielu lokalnych przywódców skautów, którzy już rozpoczęli rejestrację na nadchodzący rok.

W zeszłym miesiącu Zwiadowcy potwierdzili, że zastawili jedną ze swoich najbardziej spektakularnych właściwości, rozległe Ranczo Harcerskie Philmont w Nowym Meksyku, aby zabezpieczyć linię kredytową. Organizacja stwierdziła, że nie planuje sprzedaży i wykorzystuje ziemię jako zabezpieczenie w celu zaspokojenia potrzeb finansowych, w tym rosnących kosztów ubezpieczenia związanych z postępowaniami seksualnymi.

Zwiadowcy twierdzą, że podobne zastawy obowiązują w przypadku innych dóbr narodowych, w tym siedziby głównej w Teksasie i baz „high adventure” w Minnesocie, na Florydzie i w Wirginii Zachodniej.

___

Crary donosi z Nowego Jorku.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: