Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
441 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1032 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
812 views

Izraelski przywódca z zadowoleniem przyjmuje antysemityzm w college’u Trumpa

JEROZOLIMA (AP) – premier Izraela z zadowoleniem przyjął w czwartek zarządzenie prezydenta Donalda Trumpa dotyczące tego, co Biały Dom opisuje jako narastający problem prześladowania antysemickiego na kampusach uniwersyteckich w USA.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nakaz ten nakazuje Departamentowi Edukacji Stanów Zjednoczonych stosowanie definicji antysemityzmu zawartej przez International Holocaust Remembrance Alliance – która może obejmować krytykę Izraela – przy ocenie skarg dotyczących dyskryminacji na podstawie tytułu VI ustawy o prawach obywatelskich. Na tej podstawie dział edukacji może wstrzymać finansowanie z uniwersytetów, które uzna za naruszenie artykułu.

Krytycy twierdzą, że porządek jest mniej zaprojektowany do walki z antysemityzmem niż do odstraszania wolności słowa i tłumienia krytyków Izraela na kampusie.

W oświadczeniu premier Izraela Benjamin Netanyahu odparł, że wolność słowa nie jest nieograniczona.

„Wolna mowa nie jest kartą blanszową w przypadku antysemickich ataków na naród żydowski i państwo Izrael”, powiedział Netanjahu.

Ruch bojkotu, zbycia i sankcji przeciwko rządowi Izraela za jego traktowanie Palestyńczyków stał się bardziej widoczny na niektórych amerykańskich kampusach uniwersyteckich. Izrael zaznaczył ruch jako główne zagrożenie i spędził lata próbując go powstrzymać.

Wezwała także sojuszników do powstrzymania ruchu bojkotu, którego zwolennicy zaprzeczają zarzutom antysemityzmu i opisują się jako krytyczni wobec polityki Izraela, a nie narodu żydowskiego.

Netanjahu jest sojusznikiem prezydenta Trumpa i przedstawił ich bliski związek jako dar dla Izraela. W tegorocznych wyborach parlamentarnych w Izraelu Netanjahu wyświetlał kampanie reklamowe pokazujące dwóch liderów wraz z hasłem „W innej lidze”.

zrodlo:apnews.com

Rate this post

One thought on “Izraelski przywódca z zadowoleniem przyjmuje antysemityzm w college’u Trumpa

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: