Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
853 views

„Chiny i Rosja wzywają ONZ do zniesienia kluczowych sankcji w Korei Północnej”

Organizacja Narodów Zjednoczonych (AP) – Chiny i Rosja wzywają Radę Bezpieczeństwa ONZ do zniesienia sankcji wobec kluczowych eksporterów z Korei Północnej, takich jak węgiel, żelazo, ruda żelaza i tkaniny, „w celu zwiększenia środków utrzymania ludności cywilnej”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Projekt rezolucji rozesłany członkom rady w poniedziałek przez dwóch sojuszników przywódcy Korei Północnej Kim Jong Un również zniesie zakaz pracy Korei Północnej za granicą i zakończy decyzję o repatriacji wszystkich osób zarabiających za granicą do 22 grudnia.

Rada wyraziła zaniepokojenie, gdy dwa lata temu przyjęto przepis dotyczący repatriacji, że zarobki z prawie 100 000 zamorskich Korei Północnej, zgodnie z szacunkami amerykańskimi, są wykorzystywane do wspierania północnoamerykańskich programów nuklearnych i balistycznych.

Chiny i Rosja złożyły te i inne propozycje 16 dni przed końcem grudnia Kim dla Stanów Zjednoczonych, aby przedstawić nowe propozycje ożywienia dyplomacji nuklearnej.

Podczas drugiego szczytu Kima z prezydentem USA Donaldem Trumpem w lutym ubiegłego roku negocjacje uległy zawieszeniu po tym, jak USA odrzuciły żądania Korei Północnej dotyczące szerokiej sankcji w zamian za częściowe oddanie zdolności nuklearnych Północy.

Korea Północna przeprowadziła 13 odrzutów rakiet balistycznych od maja, próbując wywrzeć presję na Waszyngton, i zasugerowała zniesienie moratorium na testy rakiet nuklearnych i dalekiego zasięgu, jeśli administracja Trumpa nie poczyni znaczących ustępstw przed nowym rokiem.

Proponowana rezolucja, uzyskana przez The Associated Press, z zadowoleniem przyjmuje ciągły dialog między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną i wzywa wszystkie strony do rozważenia wprowadzenia „dalszych praktycznych kroków w celu zmniejszenia napięć militarnych na półwyspie koreańskim i prawdopodobieństwa jakiejkolwiek konfrontacji wojskowej przez wszystkie właściwe oznacza. ”Sugestie obejmują przyjęcie formalnej deklaracji i / lub traktatu pokojowego kończącego wojnę koreańską 1950–53.

Projekt rezolucji wzywa także do „szybkiego wznowienia rozmów sześciostronnych lub wznowienia konsultacji wielostronnych w innym podobnym formacie, w celu ułatwienia pokojowego i kompleksowego rozwiązania poprzez dialog”.

Sześciopartyjne rozmowy z Koreą Północną, Koreą Południową, USA, Chinami, Rosją i Japonią rozpoczęły się w 2003 r. I doprowadziły do tego, że Pjongjang zaakceptował porozumienie we wrześniu 2005 r. W celu zakończenia programu broni jądrowej w zamian za korzyści w zakresie bezpieczeństwa, gospodarki i energii. Ale po trudnych negocjacjach Korea Północna odmówiła zaakceptowania proponowanych przez USA metod weryfikacji, a porozumienie upadło w grudniu 2008 r. Od tego czasu rozmowy sześciostronne zostały zawieszone.

Projekt rezolucji między Chinami a Rosją przypomina, że „wszystkie strony powinny zobowiązać się do działania na rzecz całkowitej denuklearyzacji półwyspu koreańskiego”. Wzywałyby państwa broni nuklearnej – USA, Rosję, Chiny, Wielką Brytanię i Francję – które są stronami Nuclear Układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej o współpracy z Koreą Północną nad „procesem praktycznej denuklearyzacji półwyspu koreańskiego”.

Z zadowoleniem przyjmuje dalszy rozwój stosunków między obiema Koreami, w szczególności w zakresie połączeń kolejowych i drogowych, i zwolniłby sankcje z koreańskich projektów kolejowych i drogowych.

Proponowana rezolucja rozwiązałaby szczegółowe postanowienia w rezolucjach Rady przyjętych w 2016 i 2017 r., Które zakazały sprzedaży lub importu węgla, żelaza i rudy żelaza, tekstyliów i „posągów”.

Następnie ambasador USA Nikki Haley powiedział w grudniu 2017 r., Że sankcje te zakazałyby ponad 90% eksportu Korei Północnej zgłoszonego w 2016 r.

Projekt rezolucji zniesie również zakaz importu przez Koreę Północną niektórych maszyn przemysłowych i pojazdów transportowych wykorzystywanych do budowy infrastruktury, których nie można przekierować na programy nuklearne i rakietowe tego kraju.

Zwróciłby się również do komitetu Rady Bezpieczeństwa o monitorowanie sankcji wobec Korei Północnej o przyjęcie „najkorzystniejszego podejścia do wniosków o zwolnienie z istniejących sankcji ONZ … w celach humanitarnych i bytowych”.

Chińczycy i Rosjanie stworzyli długą listę artykułów budowlanych i humanitarnych, od materiałów kolejowych lub tramwajowych, części żelaznych lub stalowych do dachów i okien, śrub i śrub, spychaczy, sprzętu do kontroli ruchu, pojazdów poniżej 20 ton i pojazdów gaśniczych po igły do szycia , grzejniki do centralnego ogrzewania, artykuły kuchenne, klimatyzacja, zmywarki do naczyń, mikrokomputery, odkurzacze, łopaty, siekiery, sprzęt rolniczy i gaśnice.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: