IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
724 views

Antoni Mężydło demaskuje Kaczyńskiego. Prezes PiS przekonał go, by NIE głosował za ochroną życia

Screenshot_7

Antoni Mężydło, senator Koalicji Obywatelskiej, w rozmowie z „Rzecząpospolitą” ujawnia szokującą prawdę nt. Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS miał przekonać Mężydłę do tego, by nie głosował za ochroną życia nienarodzonego.

Dziś Antoni Mężydło jest senatorem Platformy Obywatelskiej, ale w 2001 roku startował z ramienia PiS. Z partią Jarosława Kaczyńskiego rozstał się dopiero w 2007.

Na stronie „Rzeczypospolitej” pojawił się wywiad, w którym polityk opowiada o swojej przeszłości. Godne uwagi, szczególnie dla prawicowego wyborcy, są fragmenty w których senator opowiada o Jarosławie Kaczyńskim.

Jarosław Kaczyński nie chciał bronić nienarodzonych

– Jarosław potrafił być bardzo przekonujący. Do wielu rzeczy mnie przekonał. Gdy głosowaliśmy ustawę dotyczącą wpisania do konstytucji przepisów antyaborcyjnych, byłem przekonany, że jako katolik muszę głosować ‚za’ – opowiada Elizie Olczyk Mężydło.

Z pewnością wielu wyborców PiS zaszokuje wyznanie polityka, który twierdzi, że do zmiany decyzji namówił go prezes PiS.

– Kaczyński poprosił mnie wtedy na rozmowę i mówi: „Chcesz, żeby państwo było opresyjne wobec kobiet?”. Zaczął mi tłumaczyć, czym to będzie skutkowało i mnie przekonał. Zagłosowałem przeciwko zmianie – wyjawia senator.

Źródło: Rzeczpospolita

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: