UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Ambasador Polski dla ukraińskich mediów: Polska wzywa Rosję, by odpowiedziała na pozytywne inicjatywy prezydenta Zełenskiego

-Z dużą niecierpliwością oczekujemy teraz wypełnienia zobowiązania do przerwania ognia, wymiany przetrzymywanych osób zgodnie z formułą „wszyscy za wszystkich” praz odnośnie nowych obszarów rozmieszczenia wojsk. Dużo pracy dla Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku. I bardzo mocno zachęcamy Rosję, by odpowiedziała na pozytywne kroki prezydenta Zełenskiego i ukraińskiego rządu – powiedział ambasador RP w Kijowie Bartosz  w rozmowie z ukraińską agencją UNIAN.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak dodał,  odnotowuje i docenia niełatwe polityczne decyzje ukraińskiej strony o przedłużeniu obowiązywania ustawy o terytoriach w Donbaasie oddzielonych od Ukrainy oraz o rozmieszczeniu sił w Stanicy Ługańskiej, Zołotem i Pietrowsku.

Cichocki podkreślił, że dopóki nie zostaną zrealizowane ustalenia w formacie normandzkim, kraje  powinny kontynuować politykę sankcji wobec Rosji.

– Musimy także być uważni wobec tego, co dzieje się na Krymie, który nie był częścią rozmów w Paryżu, ale represje i militaryzacja półwyspu trwa i międzynarodowa społeczność nie powinna o tym zapominać – dodał Bartosz Cichocki.

Oprac. MaH, unian.net

fot. kijow.msz.gov.pl

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: