Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

W tym tygodniu w nowej normalności

4/4 - (1 vote)
Nasz następca „Tego tygodnia w Guardianie” , „Ten tydzień w nowej normalności” to nasz cotygodniowy wykres postępu autokracji, autorytaryzmu i restrukturyzacji gospodarczej na całym świecie.

1. NADZÓR STANU ZDROWIA AI NHS

Brytyjska Narodowa Służba Zdrowia uruchomiła w tym tygodniu trzy programy pilotażowe w różnych częściach Anglii , a wszystkie skupiały się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do monitorowania ludzi i automatycznego zgłaszania potencjalnych problemów pracownikom służby zdrowia.

W Somerset przychodnie pierwszego kontaktu testują system sztucznej inteligencji, aby „wyróżniać zarejestrowanych pacjentów ze złożonymi potrzebami zdrowotnymi, zagrożonych przyjęciem do szpitala lub którzy rzadko kontaktują się ze swoim lekarzem rodzinnym i kontaktują się z nimi w celu rozmowy na temat ich zdrowia”.

W badaniu przeprowadzonym w Birmingham „wykorzystuje się algorytm do przewidywania 5% osób najbardziej narażonych na ryzyko potencjalnych hospitalizacji lub przyjęć do szpitala”, a następnie ośrodki opieki zdrowotnej wysyłają zespoły oceniające, aby zapobiegawczo zająć się potencjalnymi problemami.

I wreszcie – co najbardziej niepokojące – w Buckinghamshire sztuczna inteligencja monitoruje urządzenia elektryczne, takie jak czajniki i lodówki, aby „wykrywać zmiany w nawykach jedzenia i picia pacjentów”.

Niezależnie od tego, która placówka relacjonuje tę historię, powtarzają, że liczba list oczekujących według doniesień sięga 7,7 miliona, a zwiększony nadzór pomoże ograniczyć „niepotrzebne” wizyty w szpitalu, którym można zapobiec.

Obecnie jest to sprzedawane jako monitorowanie starych lub w inny sposób podatnych na zagrożenia, ale kiedy zostanie ustanowiony precedens, nietrudno zobaczyć, dokąd to zmierza. Konsekwencje dla prywatności i opieki zdrowotnej – nie wspominając o potencjalnych systemach „kredytu społecznego” – są ogromne.

2. ZIELONY FUNDUSZ TURCJI

Turecki minister skarbu i finansów Mehmet Şimşek ogłosił w środę utworzenie nowego funduszu o nazwie „Türkiye Green Fund” (TGF).

Daily Sabah donosi :

W rozmowie z Agencją Anadolu (AA) minister oświadczył, że w ścisłej współpracy z Bankiem Światowym kontynuuje ona opracowywanie nowych projektów. W tym kontekście Şimşek wskazał, że pożyczka o wartości 155 mln dolarów (4,44 mld TL) zostanie przekazana Bankowi Rozwoju Przemysłu Türkiye (TSKB) na projekt ekologicznych finansów, który został zatwierdzony przez Bank Światowy.

Kolejny cios w wielobiegunową narrację. Nieważne, dokąd się udasz, najważniejsza jest „zmiana klimatu”, a Bank Światowy rozdaje monopolistyczne pieniądze.

3. „KONIKI POLNE SĄ CENNIEJSZE NIŻ KAWIOR”

Regularne zadanie monotonnego namawiania ludzi do jedzenia owadów spadło w tym tygodniu na barki „Der Spiegel” .

Najpierw w formie odcinka podcastu – „The Climate Report” – wpychając robaki zamiast steku :

koniki polne, chrząszcze pleśniowe czy mączniki mogą sprawić, że nasza dieta będzie bardziej zrównoważona i zdrowsza.

Następnie, tworząc opowieść o farmach koników polnych w Tajlandii, zatytułuj ją:

Owady mogą być przyjaznym dla klimatu rozwiązaniem zapewniającym światowej populacji potrzebne białko bez niszczenia środowiska. Biznes w Tajlandii już kwitnie. Czy to możliwe, że stanie się to trendem także w Europie?

Zanim zakończysz niezamierzonym ostrzeżeniem lub subtelną groźbą…

…w ciągu najbliższych 10 lat wiele się zmieni i konsumenci będą powoli przyzwyczajać się do owadów. Nawet w Europie, gdzie kilka lat temu Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności dopuścił do spożycia larwy mącznika, chrząszcza ciemnego i świerszcza domowego. Jest całkiem możliwe, że podąży za nimi znacznie więcej owadów.

BONUS: NONSZALANCKA TYRANIA TYGODNIA

To znak czasów, że londyńska policja regularnie wprowadza technologię rozpoznawania twarzy, aby monitorować zwykłych ludzi podczas codziennych zajęć, czego prawie nikt nie zauważa.

…i, oczywiście – dzięki wrzasku „prohamasowskiego marszu nienawiści” – dziesiątki ekspertów i celebrytów, którzy ostro skrytykowaliby takie wykorzystanie technologii do protestów przeciwko blokadom, teraz, jak można było przewidzieć, pożałują faktu, że jest już za późno lub nie jest wystarczająco skuteczne.

Potencjalną pocieszeniem jest to, że jedynym powodem, dla którego należy ostrzegać ludzi przed użyciem takiej technologii, jest to, że ona w rzeczywistości nie działa. Może to wszystko blef.

NIE WSZYSTKO JEST TAKIE ZŁE…

Dawno nie wspominaliśmy o Bobie Moranie , ale jego ciągłe dążenie do celu było w tym tygodniu szczególnie dobre. Najpierw świętujemy urodziny Jego Królewskiej Mości…   

A potem ze słodkim przypomnieniem o tym, jak wygrywamy… 

Znakomity wywiad z Bobem można przeczytać tutaj , a szczegółowy opis jego ostatniego starcia z cenzurą tutaj .

Co więcej, dla wszystkich zainteresowanych, 23 listopada odbędzie się premiera niezależnego filmu „ Bogowie ich własnej religii” , świetnie zrecenzowanego dla nas przez Joannę Sharp. Bilety nadal można kupić online .

*

Wszystko wskazywało na dość gorączkowy tydzień dla nowej, normalnej publiczności, a nawet nie wspomnieliśmy o dziwnie rasistowskiej wystawie sztuki w Kanadzie ani o tapetowaniu przed kamerami kalifornijskich wariatów przed szczytem APEC.

W powietrzu wisi wiele zmian, wiele planów jest w przygotowaniu, jeśli widzisz nagłówek, artykuł, post lub wywiad, który Twoim zdaniem jest znakiem czasów, opublikuj to w komentarzach, napisz do nas e-mailem lub udostępnij w mediach społecznościowych media i dodamy to do kolejnej edycji.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d