Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Izrael ignoruje rezolucję ONZ Aby wstrzymać walki w Gazie, nazywa je „oderwanym od rzeczywistości”

Rate this post

Na początku tego tygodnia (środa) Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła  uchwałę  , w której wezwała do tymczasowego wstrzymania walk w Gazie. Tel Awiw  stwierdził, że  wezwanie do krótkiego pokoju jest decyzją „oderwaną od rzeczywistości i nie mającą żadnego znaczenia”.

Rezolucja została przyjęta przez najpotężniejszy organ ONZ większością głosów 12 do 0. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nie głosowały za wnioskiem, ponieważ nie potępił on Hamasu. Rosja wstrzymała się od głosu ze względu na obawy, że w rezolucji nie wezwano wystarczająco mocno do pokoju. Przedstawiciel Moskwy powiedział, że Waszyngton jest odpowiedzialny za usunięcie z tekstu słowa „zawieszenie broni” .

W rezolucji wezwano do „pilnych i przedłużonych przerw humanitarnych” w Gazie, aby umożliwić dotarcie pomocy do palestyńskiej ludności cywilnej, oraz do „ natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia wszystkich zakładników przetrzymywanych przez Hamas i inne grupy, zwłaszcza dzieci , a także zapewnienia natychmiastowego dostępu pomocy humanitarnej”. AP podaje, że język uchwały został złagodzony.

W odpowiedzi na przyjęcie przez Radę Bezpieczeństwa swojej pierwszej rezolucji w sprawie wojny w Gazie Tel Awiw oświadczył, że zignoruje wezwanie do humanitarnej pauzy. „Ta decyzja jest oderwana od rzeczywistości i nie ma żadnego znaczenia” – powiedział ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan. „Izrael działa już w Gazie zgodnie z prawem międzynarodowym, podczas gdy terroryści Hamasu zignorują tę decyzję i na pewno nie będą działać zgodnie z nią. Izrael będzie kontynuował swoje działania aż do zniszczenia Hamasu i powrotu porwanych”.

Tel Awiw opierał się wszelkim wezwaniom i porozumieniom, nawet jeśli chodzi o wstrzymanie ataku na Gazę. VICE News  donosi, że  premier Benjamin Netanjahu odrzucił umowę w sprawie zakładników, ponieważ chciał uwolnić jeńców przy pomocy izraelskiego wojska .

„Jest jasne, że Izraelczycy chcieli rozpocząć ofensywę lądową przed rozważeniem tej propozycji, która leżała na stole od pierwszych dni konfliktu” – powiedział regionalny dyplomata.

Urzędnik NATO powiedział tej placówce: „Netanjahu może teraz spojrzeć na izraelską opinię publiczną i powiedzieć jej, że jego zdecydowane działania w ramach ofensywy lądowej uwolniły część zakładników”. Źródło dodało: „[Netanjahu] widzi krótkoterminową korzyść polityczną w argumentowaniu, że ofensywa zmusiła Hamas do ustępstw, ale wydaje się, że nie boi się wyjaśnić, w jaki sposób zakładnicy mogli zginąć w nalotach, podczas gdy obowiązywała taka sama umowa”.

Ale w piątek ogłoszono ten „kompromis”…

Izrael zgodził się w piątek na regularne codzienne dostawy paliwa do Strefy Gazy po raz pierwszy od rozpoczęcia wojny z Hamasem w zeszłym miesiącu, co oznacza znaczącą zmianę polityki i wywołuje wściekłe reakcje wewnątrz rządu w związku z posunięciem, którego Jerozolima odmawiała przez wiele tygodni ze względu na obawy że kluczowy zasób wpadnie w ręce grupy terrorystycznej. — Czasy Izraela

W środę „The  New York Times”  doniósł, że Tel Awiw dokonał nalotu na szpital al-Shifa, największą i najnowocześniejszą placówkę medyczną w Gazie, aby wywrzeć presję na Hamas, aby  zaakceptował porozumienie  na izraelskich warunkach. Tel Awiw nalega na uwolnienie zakładników z   możliwie najkrótszą przerwą w walkach.

Minister izraelskiego gabinetu wojennego Benny Gantz mówi, że nawet jeśli Tel Awiw zgodzi się na krótką przerwę w operacjach wojskowych w Gazie, planuje rozstrzygnąć  wojnę  ze swoim wojskiem. „Nawet jeśli będziemy musieli przerwać walkę, aby zwrócić naszych zakładników, nie zatrzymamy walki i wojny, dopóki nie osiągniemy naszych celów ” – powiedział.

 AntiWar.com,

 

PRZEZ TYLERA DURDENA

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d