Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Badanie ujawnia najczęstsze objawy przewlekłe po szczepieniu przeciwko Covid-19

Rate this post
Badanie ujawnia najczęstsze objawy przewlekłe po szczepieniu przeciwko Covid-19

Badanie na Uniwersytecie Yale 

Nowe badanie pokazuje niektóre z najczęstszych objawów przewlekłych wśród osób, które zaczęły doświadczać problemów po otrzymaniu szczepionki przeciwko Covid-19.

Jak podają naukowcy w artykule, najczęstszymi objawami były nietolerancja wysiłku, nadmierne zmęczenie, drętwienie, zamglenie mózgu i neuropatia.

Bezsenność, kołatanie serca, bóle mięśni, szumy uszne, bóle głowy, pieczenie i zawroty głowy występowały również u co najmniej połowy uczestników badania, które było częściowo finansowane przez amerykański Narodowy Instytut Zdrowia (NIH).

Uczestnicy zgłosili medianę 22 objawów, a pułap wynosił 35.

Badanie skupiło się na osobach, „które zgłosiły ciężki, wyniszczający stan przewlekły po szczepieniu przeciwko Covid-19”, który „rozpoczął się wkrótce po szczepieniu przeciwko Covid-19 i u wielu osób utrzymywał się przez rok lub dłużej” – twierdzą naukowcy.

Badanie prowadzili dr Harlan Krumholz z Wydziału Chorób Wewnętrznych Yale School of Medicine i Yilun Wu z Wydziału Biostatystyki Yale School of Public Health.

Został opublikowany 10 listopada jako przeddruk przed recenzją.

Metody

Artykuł pochodzi z badania Yale Listen to Immune, Symptom and Treatment Experiences Now (LISTEN), które bada zarówno tak zwane długie zdarzenia niepożądane związane z COVID, jak i zdarzenia niepożądane po szczepieniu.

Naukowcy rozpoczęli rekrutację uczestników w maju 2022 r. Uczestnicy wypełnili ankietę, a badacze uzyskali dostęp do ich dokumentacji zdrowotnej.

W badaniu wzięły udział osoby dorosłe, które zgłosiły problemy poszczepienne w okresie od maja 2022 r. do lipca 2023 r. Wykluczono 388 osób, które zgłosiły również tzw. długi okres zachorowania na Covid-19, czyli utrzymujące się objawy po zakażeniu Covid-19. Ostatecznie pominięto także kolejnych 146 osób, które nie wypełniły ankiety w całości.

Średni wiek uczestników wyniósł 46 lat, a 80 procent stanowiły kobiety. Około 88 procent mieszka w Stanach Zjednoczonych.

Naukowcy twierdzą, że projekt badania oznacza, że ​​nie można potwierdzić związku przyczynowego. Choć przyznali, że przewlekłe objawy mogą być spowodowane szczepionkami, twierdzili, że mogą one również nie być ze sobą powiązane i wystąpiły w wyniku zmiany, ale także stwierdzili, że skupienie się objawów wkrótce po szczepieniu „sugeruje potencjalny związek”.

Znane skutki uboczne szczepionek obejmują zapalenie serca, ciężki wstrząs alergiczny i zespół Guillain-Barré.

Niektórzy wiążą ze szczepionkami inne problemy, ale nie są one rozpoznawane tak powszechnie, jak potwierdzone skutki uboczne.

Objawy mogą być dość bolesne. Uczestnicy, zapytani o to, jak nasilone były objawy w najgorszych dniach, uzyskali medianę 80 w skali 100.

Objawy utrzymujące się

W tygodniu poprzedzającym wypełnienie ankiety 93 procent uczestników stwierdziło, że przynajmniej raz poczuło niepokój.

Ponad osiem na 10 osób stwierdziło, że odczuwa strach, a 81 procent stwierdziło, że czuło się przytłoczone zmartwieniami.

Często zgłaszano także poczucie bezradności, depresję, beznadziejność i bezwartościowość.

Prawie cała grupa stwierdziła, że ​​czuje się wyczerpana, a 91 procent stwierdziło, że ma problemy ze snem.

Z drugiej strony połowa uczestników stwierdziła, że ​​jest w dobrej, bardzo dobrej lub doskonałej kondycji. Mimo to reszta zgłosiła status zadowalający, zły lub nieznany.

U wielu osób objawy wystąpiły wkrótce po szczepieniu. Mediana czasu wystąpienia objawów wynosiła trzy dni. Siedemdziesiąt siedem procent osób doświadczyło objawów po pierwszym lub drugim zastrzyku.

Badanie przeprowadzono na podstawie artykułu autorstwa NIH, w którym opisano szczegółowo 23 osoby, u których wystąpiły utrzymujące się objawy po szczepieniu przeciwko Covid-19.
U wielu uczestników nowego badania po otrzymaniu szczepionki postawiono nowe diagnozy, w tym stany lękowe, schorzenia neurologiczne, problemy żołądkowo-jelitowe i zespół tachykardii ortostatycznej posturalnej.

Problemy przed pandemią

Z badania wynika, że ​​prawie połowa uczestników miała alergie przed pandemią.

W sumie około trzy czwarte uczestników miało co najmniej jedną chorobę współistniejącą, taką jak alergie.

Oprócz alergii najczęstszymi chorobami współistniejącymi były problemy żołądkowo-jelitowe, na przykład refluks żołądkowy; zaburzenia lękowe; zaburzenia depresyjne; i astmę.

Zapalenie stawów, choroba autoimmunologiczna, wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie lub migreny zgłaszało także ponad dwa tuziny osób.

Wypróbowane metody leczenia

Wielu uczestników próbowało wielu metod leczenia swoich objawów.

Prawie wszystkie wypróbowane probiotyki, które pomagają pobudzić dobre bakterie w organizmie.

Często sięgano także po witaminy i suplementy, wśród których najpopularniejsze były witaminy B12, C i D oraz ibuprofen.

Większość uczestników stosowała leki przeciwzapalne, w tym ibuprofen.

Około połowa grupy stosowała doustne steroidy, takie jak deksametazon.

Zmiany stylu życia również były częste – 51 procent ograniczyło ćwiczenia lub wysiłek, 44 procent ograniczyło spożycie alkoholu lub kofeiny, a 44 procent zwiększyło lub zmniejszyło ilość spożywanej soli. Kolejne około czterech na 10 osób zmieniło dietę.

 The Epoch Times 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d