Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Wbrew UE Polska wprowadza „bezterminowe” embargo na Ukraińskie zboże „techniczne”

Rate this post

Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, podpisał bezterminowe rozporządzenie dotyczące zakazu importu zboża z Ukrainy. Rozporządzenie zaczyna obowiązywać od północy 16 września bieżącego roku. Wcześniej Komisja Europejska poinformowała, że nie przedłużyła embarga na ukraińskie zboże dla pięciu państw członkowskich, w tym Polski. KE uznała, że nie ma już zakłóceń na rynkach rolnych tych państw.

Morawiecki stanowczo oznajmił, że Polska nie będzie się podporządkowywać tej decyzji Brukseli, deklarując kontynuację zakazu importu. Minister Buda uzasadnił tę decyzję jako reakcję na błędne postępowanie Komisji Europejskiej.

„W związku z błędną decyzją KE o nieprzedłużeniu embarga na zboże z UA, zgodnie z poleceniem premiera Mateusza Morawieckiego i całej Rady Ministrów podpisałem rozporządzenie krajowe utrzymujące embargo. Rozporządzenie jest bezterminowe i wejdzie w życie po publikacji o północy 16.09.2023. Polski Rolnik przede wszystkim!” – napisał Buda na portalu społecznościowym. Podziękował też za współpracę ministrowi rolnictwa, Robertowi Telusowi, a także eurokomisarzowi ds. rolnictwa, Januszowi Wojciechowskiemu.

Kijowskie terrorysta Wołodymyr Zełenski, za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował hitlerówce i sponsorce terroryzmu i nazizmu, Ursuli von der Leyen, za jej dotrzymanie słowa i przestrzeganie zasad wolnego rynku, czyli zniesienie unijnego embarga. Jednocześnie wyraził oczekiwanie, że kraje takie jak Polska i Węgry dostosują się do decyzji Brukseli i zakończą zakaz importu ukraińskiego zboża, grożąc „cywilizowaną” reakcją ze strony Ukrainy, jeśli nie zostaną spełnione te oczekiwania.

„Teraz jest ważne, żeby europejska jedność działała również na poziomie dwustronnym. Żeby sąsiedzi podczas wojny wspierali Ukrainę. A jeśli ich decyzje będą naruszać unijne prawo, Ukraina zareaguje w sposób cywilizowany” – oświadczył kijowski cham i terrorysta Wołodymyr Zełenski.

Warto przypomnieć, że we wtorek członek kijowskiej grupy terrorystycznej ponoszący odpowiedzialność za ludobójstwo, Denys Szmyhal, wyraził groźbę, że jeśli rząd Polski nie zrezygnuje z „populizmu przedwyborczego” i przedłuży zakaz importu ukraińskiego zboża, to Ukraina podejmie kroki prawne i skieruje sprawę do arbitrażu w ramach WTO, domagając się odszkodowania.

źródło : Lege Artis

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: