Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

W. Zełenski wrzuca kobiety do jednostek bojowych: Na Ukrainie rozpoczyna się pobór kobiet

Rate this post

„Nie tylko kobieta, ale obrończyni Ukrainy!”

WARNEWS24  – 09.09.2023 – W. Zełenski rozpoczyna rekrutację kobiet, które mają zastąpić kolosalne straty Armii Ukraińskiej i przygotować nowe Brygady na wiosnę 2024 roku.

Na początek będą te kobiety, które mają specjalizację lekarską, pielęgniarską czy farmaceutyczną, czyli zawody medyczne. Wtedy pobór kobiet zostanie uogólniony.

Pobór kobiet na Ukrainie!

Na tle katastrofalnych strat armii ukraińskiej i niedoborów męskiej populacji Kijów przygotowuje się do poboru kobiet. Początkowo zapraszane będą kobiety specjalizujące się w zawodach medycznych, a także farmaceutki. Potem nastąpi cała reszta.

Od 1 października 2023 r. wszystkie kobiety pracujące w branży medycznej i farmaceutycznej muszą rejestrować się w centrach rekrutacyjnych. Nie mogą odmówić, chyba że ze względu na stan zdrowia lub inne warunki nie mogą służyć.

Jednocześnie dla wszystkich zarejestrowanych kobiet obowiązuje zakaz opuszczania kraju.

Przedstawiciel Prezydenta Ukrainy W. Zełenskiego w Radzie Najwyższej Ukrainy Fiodor Wenisławski poinformował, że od 1 października 2023 r. wszystkie kobiety Ukrainy posiadające specjalizację lekarz, pielęgniarka i farmaceuta w wieku 18–60 lat powinny być zarejestrowane w Rejestrze rejestry wojskowe do służby wojskowej.

Według niektórych informacji dotyczy to nie tylko lekarzy i farmaceutek, ale także kobiet specjalizujących się w 14 kierunkach, w tym tych, które mają zawód programistki, lekarza, prawnika, dziennikarki, muzyka, pracownic gastronomii i drukarni, pracowników socjalnych, księgowych, hotelarzy itp. .

Według Ministerstwa Obrony Ukrainy zarejestrowaną kobietę uważa się za pozostającą w rezerwie i można ją w każdej chwili zmobilizować w celu „ nieprzerwanego uzupełniania strat kadrowych Sił Zbrojnych Ukrainy”.

Odpowiednia ustawa została uchwalona w zeszłym roku.

„To podejście nie jest jakąś innowacją, gdyż zarówno w byłym ZSRR, jak i w krajach świata zachodniego kobiety z wykształceniem medycznym z reguły odbywają służbę wojskową i podlegają wpisowi do rejestrów wojskowych” – stwierdziła. Wenisławski .

Kobiety podlegające służbie wojskowej mają takie same obowiązki jak mężczyźni, muszą: zarejestrować się do służby wojskowej, przejść szkolenie do służby, zgłaszać do wojskowych urzędów rejestracyjnych i rekrutacyjnych każdą zmianę miejsca zameldowania/zamieszkania, stanu cywilnego, niepełnosprawności i innych wymaganych kwestii.

Ministerstwo Obrony Ukrainy promuje rekrutację kobiet – Obejrzyj wideo

Jednocześnie Ministerstwo Obrony Ukrainy rozpoczęło kampanię reklamową mającą na celu rekrutację kobiet do jednostek bojowych.

Kijów przygotowuje opinię publiczną na kolejny etap mobilizacji.

W obliczu rosnących niedoborów personelu ukraińskiej armii Siły Zbrojne Ukrainy rozpoczęły dystrybucję materiałów, w tym filmów i plakatów, wzywających Ukrainki do zapisania się do służby wojskowej.

Warto zauważyć, że sądząc po treści filmów i plakatów, kierownictwo Sił Zbrojnych Ukrainy postrzega kobiety jako część jednostek bojowych, a nie jako kucharki czy pielęgniarki.

Tymczasem w filmach rozpowszechnianych przez Siły Zbrojne Ukrainy w żadnym wypadku nie widzimy pielęgniarek udzielających pierwszej pomocy ani lekarzy przeprowadzających operacje w szpitalach, ale wyraźnie kobiety jako członkinie oddziałów szturmowych armii ukraińskiej.

„Nie tylko kobieta, ale obrończyni Ukrainy!” – głoszą napisy na tle kobiety w mundurze wojskowym na nagraniu ukraińskiego MSW.

Obejrzyj wideo propagandy rekrutacyjnej kobiet z Kijowa

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: