Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

USA importują rekordową ilość nawozów z Rosji .

Rate this post

Podczas gdy UE sankcjonuje import rosyjskich nawozów, a nawet umowa handlowa nie powiodła się z tego powodu, USA ustanawiają rekordy drugi rok z rzędu w zakupie rosyjskich nawozów.

Stany Zjednoczone zwiększyły import rosyjskich nawozów, wprowadzając rekordową wartość 944 milionów dolarów rosyjskich nawozów od stycznia do lipca bieżącego roku. Poinformowała o tym w niedzielę RIA Novosti, korzystając z danych amerykańskiego Biura Statystycznego.

Poprzedni szczyt został osiągnięty dopiero w ubiegłym roku, kiedy wartość zakupów osiągnęła 900 milionów dolarów w ciągu siedmiu miesięcy. W 2023 r. dostępne obecnie dane wskazują na dalszy wzrost o pięć procent.

Pod względem nawozów Rosja zajmuje w tym roku drugie miejsce wśród głównych dostawców Stanów Zjednoczonych. Na pierwszym miejscu jest Kanada, która dostarczyła nawozy o wartości 2,8 miliarda dolarów w ciągu siedmiu miesięcy. Arabia Saudyjska (484,4 mln USD), Izrael (216 mln USD) i Katar (214,2 mln USD) również znajdują się w pierwszej piątce.

Od stycznia do lipca tego roku USA zmniejszyły import nawozów o 22 procent rok do roku do sześciu miliardów dolarów.

Saletra amonowa NH₄NO₃ stosowana do produkcji nawozów syntetycznych jest produkowana z amoniaku NH₃, który z kolei jest syntetyzowany z wodoru i azotu w procesie Habera-Boscha. Wymaga to dużych ilości energii, dlatego kraje produkujące gaz, takie jak Rosja czy Arabia Saudyjska, mają przewagę kosztową w produkcji.

Dalsze sankcje wobec rosyjskich nawozów były jednym z powodów anulowania umowy na transport ukraińskiego zboża przez Rosję. UE utrudnia rosyjski eksport nawozów, USA najwyraźniej nie.

źródło :rt.de

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: