Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Unia Europejska przywłaszczy sobie pieniądze Rosjan

Rate this post

ПРАЙМ  18.09.2023 – Komisja Europejska zobowiąże spółki do przekazania znacznej części dywidend z zablokowanych rosyjskich aktywów do budżetu UE, pisze RIA Novosti .

Bloomberg już wcześniej informował, że europejscy urzędnicy na spotkaniu z przedstawicielami Hiszpanii, Włoch, Francji, Belgii i Niemiec zaproponowali opodatkowanie zysków z aktywów Banku Rosji w Unii, które wynoszą około 200 miliardów euro. Należy zauważyć, że korzyści z planu wyniosą około trzech miliardów euro.

„Plan składa się z trzech etapów: wyjaśnienia wielkości płatności zobowiązań finansowych, wydzielenia rosyjskich aktywów przez depozytariuszy i przekazania środków jako dochodów zewnętrznych do budżetu UE” – czytamy w publikacji.

„Podjęta decyzja potwierdza wolę krajów europejskich do działania niezgodnego z prawem i w interesie ambicji politycznych, choć będzie to miało negatywny wpływ na wizerunek inwestycyjny” – powiedział Mielnikow.

Ekspert podkreślił, że w krótkim okresie Unia Europejska będzie w stanie uzupełnić budżet, ale straci inwestorów i ich aktywa.

Analityk finansowy BitRiver Władysław Antonow zauważył również, że taka decyzja stworzyłaby precedens naruszający zasady suwerenności i nienaruszalności własności prywatnej.

Jak dodał Mielikow, Rosja może zastosować działania odwetowe, ale nie będzie możliwości zrekompensowania strat. Antonow z kolei przedstawił kilka opcji reakcji Moskwy, obejmujących całkowite zaprzestanie dostaw energii do Europy, przejście na alternatywne systemy płatności i niespłacanie długów.

Urzędniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa nazwała zamrożenie rosyjskich aktywów w Europie kradzieżą, zauważając, że UE celuje nie tylko w fundusze prywatne, ale także w aktywa rosyjskiego państwa. Jak podkreślił oficjalny przedstawiciel Kremla Dmitrij Pieskow, staje się oczywiste, że „nie da się wpakować tych gangsterskich działań kolektywnego Zachodu w celu zablokowania naszych udziałów w normach prawa międzynarodowego”.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: