Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Szef NATO ostrzega sojuszników Ukrainy, aby przygotowali się na „długą wojnę”

Rate this post

POLITICO  18.09.2023 – Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ostrzegł, że wojna, którą prezydent Rosji Władimir Putin prowadzi z Ukrainą, szybko się nie zakończy.

„Większość wojen trwa dłużej, niż oczekiwano na początku”, Stoltenberg w wywiadzie dla niemieckiej grupy medialnej Funke opublikowanym w niedzielę. „Dlatego musimy przygotować się na długą wojnę na Ukrainie”.

„Wszyscy chcemy szybkiego pokoju” – powiedział Stoltenberg. „Jednocześnie musimy uznać, że jeśli [prezydent Ukrainy Wołodymyr] Zełenski i Ukraińcy przestaną walczyć, ich kraj już nie będzie istniał . Jeśli prezydent Putin i Rosja przestaną walczyć, zapanuje pokój”.

Szef Rady Bezpieczeństwa Ukrainy Oleksij Daniłow w opinii opublikowanej w sobotni wieczór stwierdził, że jedynym sposobem zakończenia wojny jest przyspieszenie dostaw broni przez sojuszników Kijowa. „Odmowa lub opóźnienie przekazania nowoczesnej broni ukraińskim siłom zbrojnym jest bezpośrednią zachętą dla Kremla do kontynuowania wojny, a nie odwrotnie” – powiedział Daniłow.

Tymczasem według ministerstwa obrony Rosji ukraińska armia kontynuowała kontrofensywę, przeprowadzając w niedzielę ataki dronów na Krym i Moskwę . Ataki zakłóciły ruch lotniczy i spowodowały pożar w składzie ropy.

W południowo-zachodniej Rosji ukraiński dron uszkodził w niedzielę rano skład ropy , wywołując pożar zbiornika paliwa, który później ugaszono, powiedział gubernator regionu. Kolejny dron został zestrzelony w rosyjskim regionie Woroneża.

Według ukraińskiej armii w niedzielę rosyjskie rakiety uderzyły w obiekt rolniczy w obwodzie odeskim na Ukrainie .

Tymczasem dwa statki towarowe przybyły do ​​ukraińskiego portu po przepłynięciu przez Morze Czarne nową trasą – podały ukraińskie władze portowe. Do Czarnomorska dotarli w weekend i mieli załadować 20 000 ton pszenicy przeznaczonej na rynki światowe – podało BBC. Urzędnicy twierdzą, że był to pierwszy przypadek, gdy statki cywilne dotarły do ​​ukraińskiego portu od czasu zerwania umowy zbożowej z Rosją, zapewniającej bezpieczeństwo statków.

Niezależnie od tego Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości – sąd najwyższy Organizacji Narodów Zjednoczonych – rozpatrzy w poniedziałek zastrzeżenia Rosji wobec sprawy wniesionej przez Ukrainę, która utrzymuje, że Rosja nadużywa prawa międzynarodowego, utrzymując, że inwazja była uzasadniona w celu zapobieżenia rzekomemu ludobójstwu. Reuters podaje, że przesłuchania mają potrwać do 27 września.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: