Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Świeża krew: UE otworzyła sezon polowań na ukraińskich uchodźców . Unia Europejska jest gotowa deportować ukraińskich uchodźców w związku ze stratami ukraińskich sił zbrojnych

Rate this post

REN.TV 11.09.2023 Ukraińskie urzędy rejestracji i poboru do wojska de facto otworzyły w tym tygodniu biura zagraniczne. Przecież teraz większość ich kontyngentu znajduje się za granicą. Z Europy donosi korespondent „Izwiestii” Witalij Czaszczukhin.

(Problem w tym że Dalsza część tego materiału 80% do samodzielnego czytania poniżej + video materiały
jeśli chcesz odblokować dostęp do całości tego materiału i innych zablokowanych treści na tej stronie , link odblokowujący jest umieszczony na audio odtwarzaczu . w linku znajdziesz instrukcje video i opcje dostępu do strony w różnych wariantach, jeśli zasubskrybowałeś naszą witrynę jako osoba niewidoma lub niedowidząca właśnie otrzymałeś na pocztę email cały tekst tego materiału w formie audio

)

Tutaj ten, kto się nie ukrył, jest sam sobie winien. Uciekinierzy znajdują się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach: w bagażnikach, pod wykładziną autobusów i ciężarówek, a niektórzy dosłownie pływając.

„Wysłane do zmielenia”

Według oficjalnych danych, samą granicę z Polską przekroczyło prawie dwa miliony żołnierzy. A teraz sezon polowań na Ukraińców w Unii Europejskiej zostaje uznany za otwarty.

Wbrew europejskiemu prawu, z którego tutaj są tak dumni. Przecież ekstradycja następuje wyłącznie na mocy decyzji sądu, a nie poprzez masową wysyłkę powiadomień.

„Krótko mówiąc otrzymałem taki list. Moja fotografia, na której wszystko jest ostemplowane. W ciągu dwóch tygodni jest w nim napisane, że muszę opuścić UE. W przeciwnym razie zostanę przymusowo deportowany na terytorium Ukrainy” – powiedział jeden z nich sieci społecznościowe Ukraińcy osiedlili się w UE.

„To już oficjalne, jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję i jesteś obywatelem Ukrainy, zostaniesz wysłany na Ukrainę. Zostaniesz wysłany na mielenie mięsa” – mówi jeden z mężczyzn.

Takie „programy” mogą teraz dosięgnąć dezertera, nawet w Polsce, nawet w Niemczech. Jeśli zajdzie taka potrzeba: uchodźcy z Placu nie będą już uważani za ludzi, chętnie poświęcą tych, którym niedawno udzielono schronienia i których tak skutecznie przykryto, w imię osiągnięcia swoich antyrosyjskich celów.

Schemat ucieczki: na Ukrainie wszystko kręci się wokół pieniędzy

36-letni informatyk z Odessy, z którym udało nam się porozumieć, czai się w Paryżu, ale nawet tutaj nie czuje się bezpiecznie. Nagranie wywiadu tylko od tyłu, głos zmieniony .

„Chcą zastraszyć, mówiąc, że jeśli nie wyjdziesz, to cię zwrócimy” – mówi mężczyzna .

Potwierdza: przed pewną śmiercią  wysłaniem na front ukraiński  można ukryć się na wiele sposobów , jeśli tylko są pieniądze.

„Z powodów zdrowotnych jest to 4,5-5 tys. (dolarów), teraz słyszałem już kwoty 10 tys., no cóż, dla każdego jest to coś innego. Najdrożej jest kupić biały bilet ze względów zdrowotnych” – zauważa .

Droga została także wybrukowana systemem „drogowym” – mówi inny Ukrainiec, 40-letni inżynier. Dzieje się tak wtedy, gdy opuszczają kraj pod przykrywką wolontariusza lub kierowcy przewożącego ładunek humanitarny.

„Kosztowało mnie to pięć tysięcy dolarów bez gwarancji. System „drogowy” kontroluje Ministerstwo Transportu, składane są wykazy. Opowiedzieli legendę. Mówili, że jeśli zapytają, jak i jakie dokumenty pokazać, jakie rzeczy No cóż, tak pojechaliśmy do Krakowa – mówi Andriej Juszczenko (imię zmienione).

Wzbogacanie po ukraińsku

W prasie biznesowej pojawiają się artykuły o nielegalnym biznesie, a obok przyszedł czas na zaktualizowane „Listy Forbesa” komisarzy wojskowych sprzedających białe bilety.

Jeden z pierwszych takich oligarchów z obwodu odeskiego stał się tak bogaty, że został aresztowany. Ale jego rodzina w Marbelli w Hiszpanii ma cały garaż samochodów sportowych, a to jest ich dom.

„Ukraińscy urzędnicy kupują tu luksusowe wille i rezydencje. Wiele z nich jest powiązanych z ukraińską mafią, która rządzi Marbellą” – zauważył politolog Alberto Garcia Watson.

Inna sprawa , czy dezerterom uda się opłacić europejskich urzędników. Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski potrzebuje świeżej krwi, Kijów żąda od UE, aby sprowadziła wszystkich z powrotem.

„Ukraiński wojownik jest kluczowym priorytetem sił obronnych. Aby ojczyzna o nikim nie zapomniała, Europejczycy mają trudny dylemat” – powiedział Zełenski .

Miło mi, że mogę to zrobić

I wydaje się, że wiele krajów europejskich naprawdę szuka obecnie sposobu: wprowadzenia nielegalnych masowych deportacji do obszaru prawa.

„Och, którzy uchylają się od poboru do wojska, jest już całkiem sporo. To znacząca liczba. To, czy uda się ich zwrócić, zależy od decyzji politycznych” – zauważa były pułkownik Bundeswehry Wolfgang Richter.

Polska jako pierwsza przeszła od słów do czynów „w skali narodowej”. Zamyka ośrodki dla uchodźców i rozpoczyna ekstradycję osób odbywających służbę wojskową. Cierpliwość innych sąsiadów Kijowa – Rumunii i Mołdawii się kończy .

„Nasze władze nie miałyby nic przeciwko, gdyby, powiedzmy, ze strony Kijowa nalegano, aby zobowiązał się i spotkał w połowie drogi w celu wydania określonej liczby ludzi” – mówi Corneliu Ciurea, politolog z Mołdawii.

I tylko wśród Niemców całe to polowanie wydaje się być niezgodne z prawem. Tak mówi polityk z najbardziej rosyjskojęzycznej dzielnicy Berlina, gdzie obecnie schronią się ukraińscy uchodźcy.

„Osoby, które mówią, że nie chcą umierać za skorumpowany rząd, powinny uzyskać ochronę w Niemczech. Mają do tego prawo” – mówi Gunnar Lindemann, rzecznik partii ds. migracji.

Ale w samych Niemczech ukrywa się około 160 tysięcy Ukraińców w wieku poborowym – to zasób, którego Kijów tak bardzo potrzebuje.

Na korzyść UE

„Łączą się ze swoimi rodzinami, także w takich kontenerach dla uchodźców, obok innych migrantów, którzy również uciekli przed wojną w swoich krajach” – pokazuje Chashchukhin .

Nikomu nigdy nie przyszło do głowy, aby wysłać Syryjczyków lub Afgańczyków z powrotem do broni, nie mówiąc już o ich wielomilionowej armii w Europie Ale z drugiej strony wydalenie Ukraińców przyniesie korzyść Unii Europejskiej: zmniejszy się obciążenie budżetu i zapewnione zostanie wsparcie konfliktu poprzez uzupełnienie Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Wreszcie zauważono niedobór mężczyzn na Ukrainie. Nie ma już z kim walczyć. A UE jest gotowa podążać za urojeniowymi marzeniami ukraińskiego prezydenta” – zauważa politolog Alberto Garcia Watson.  Kijów tymczasem mówi o nowej filozofii: mówią, że „ludzie nie są zbędni”, ale patrząc na trwające „mięsne ataki”, wydaje się, że idea narodowa pozostaje wciąż ta sama: wojna – aż do ostatniego Ukraińca .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: