Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Rosja bezlitośnie bombarduje ukraińskie porty – Rumunia NOTAM-em zamknęła EWG z Ukrainą: Ogłoszono 30-kilometrową strefę zakazu lotów!

Rate this post

Rozkaż rumuńskiej obronie powietrznej zestrzelenie każdego, kto wejdzie do WSE

WARNEWS24  15.09.2023 – Władze rumuńskie wydając pilny NOTAM, ustanawiają strefę zakazu lotów wzdłuż delty Dunaju, zamykając krajową przestrzeń powietrzną z Ukrainą w związku z nowym rosyjskim ostrzałem ukraińskich portów Reni, Ismail i Kilija.

Strefa zakazu lotów obejmuje obecnie 20-30 kilometrów (w zależności od konfiguracji obszaru) na wysokości do 4000 metrów. Wszystko, co przeleci w tym obszarze, zostanie zestrzelone. W ten rejon przeniesiono systemy przeciwlotnicze Gepard

8 września Rumuński Narodowy Komitet ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podjął 8 września decyzję, że Ministerstwo Obrony kraju powinno zidentyfikować potencjalnie niebezpieczne obszary na granicy z Ukrainą w związku z atakami rosyjskich dronów i ukraińskimi operacjami obrony powietrznej, przygotować tam schronienia dla obywateli i stworzyć system ostrzegania obywateli.

W środę wieczorem Rumuński Inspektorat ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na wniosek Ministerstwa Obrony po raz pierwszy ostrzegł obywateli o niebezpieczeństwach związanych ze spadającymi odłamkami dronów.

Rumunia NOTAM: Strefa zakazu lotów

Mówiąc bardziej szczegółowo, Rumunia wprowadziła dodatkowe ograniczenia w lotach na granicy z Ukrainą.

Władze rumuńskie zdecydowały się na rozszerzenie strefy przestrzeni powietrznej graniczącej z Ukrainą, w której obowiązuje zakaz lotów samolotów i dronów, poinformowała w czwartek służba prasowa ministerstwa obrony kraju.

W maju 2022 r. Rumunia wprowadziła ograniczenia dotyczące lotów w odległości mniejszej niż osiem kilometrów od granicy z Ukrainą i na wysokościach do 1000 metrów.

„Ministerstwo Transportu i Infrastruktury wraz z Ministerstwem Obrony Narodowej, które odpowiada za zarządzanie krajową przestrzenią powietrzną, wprowadziło dodatkowe ograniczenia lotów w przestrzeni powietrznej regionu Dobrudzha graniczącego z Ukrainą, pomiędzy Suliną a Galati, na głębokości 20-30 kilometrów i na wysokości do 4000 metrów” – podkreśliło MON.

Ministerstwo odnotowało, że powiadomienie o ograniczeniach lotów NOTAM (Notam to Airmen) zostało przesłane oficjalnymi kanałami komunikacji przez właściwe władze lotnictwa cywilnego i wojskowego.

W tej Strefie obowiązuje zakaz latania samolotami i dronami, z wyjątkiem samolotów służb rządowych (w tym służb ratowniczych).

Constantin Spînu, rzecznik Ministerstwa Obrony podkreślił:

„Jeśli w tym rejonie nastąpi nieautoryzowany lot innego statku powietrznego niepaństwowego, zastosujemy procedury, które obowiązują policję lotniczą.

Zauważamy, że nie ma to wpływu na lot cywilnych statków powietrznych w strefie kontrolnej lotniska w Tulczy.”

Prezydent Rumunii Klaus Ioannis wezwał do pilnego śledztwa w sprawie trzeciej katastrofy rosyjskiego drona na rumuńskiej ziemi. Następnie rumuńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przesłało list protestacyjny do ambasady Rosji w Bukareszcie.

Rosjanie znowu bombardują

Rosyjskie Siły Zbrojne przeprowadziły połączone ataki na cele ukraińskie w Izmailu i Reni nad Dunajem.

Rosja użyła dronów kamikadze „Geran-2” do ataku na ukraińskie porty Reni i Izmail na Dunaju.

Według tureckich mediów rosyjskie ataki okazały się bardzo skuteczne, gdyż zniszczone zostały znaczne ilości natowskiego paliwa i amunicji.

Według tureckich mediów „w Izmailu 12 dronów trafiło w cele. Terminal naftowy stanął w płomieniach.

W Reni osiem Geran-2 uderzyło w składy sprzętu, cysterny z paliwem i ciężarówki przewożące amunicję pod przykrywką zboża.

Według Kijowa rosyjskie siły zbrojne wystrzeliły 44 drony, z których 32 zostały przechwycone.

Szef Odessy Oleg Kiper poinformował, że „w rejon Izmaila wysłano kilka rojów dronów Federacji Rosyjskiej. Były eksplozje. Odnotowano szkody w porcie i innej infrastrukturze miejskiej”.

Obejrzyj wideo

Wideo: Ukraińcy próbują zestrzelić drona w Odessie

Wideo Gepard zestrzeliwuje Gerana-2 w pobliżu portu Izmail

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: