Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Polska będzie prowadzić ćwiczenia w pobliżu granicy z Rosją ze sprzętem dostarczonym przez Stany Zjednoczone i Seul

Rate this post

17.09.2023R – Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało , że 17 września odbędą się ćwiczenia „Autumn Fire”, podczas których zaprezentowany zostanie sprzęt wojskowy pozyskany przez republikę ze Stanów Zjednoczonych  i Korei Południowej .

Wydarzenie odbędzie się na poligonie w Centrum Wyszkolenia Piechoty w mieście Biemowo-Piska, 80 kilometrów od granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim . Każdy jest zaproszony do wzięcia udziału.

„Po raz pierwszy widzowie będą mogli podczas walki zobaczyć najnowszą broń” – czytamy w oświadczeniu na rządowej stronie internetowej.

Zaznacza się, że w ćwiczeniach weźmie udział 70 jednostek sprzętu, w tym czołgi, samoloty i artyleria. W szczególności zaprezentowane zostaną czołgi K2 i Abrams, systemy HIBNERYT i HIMARS, system przeciwrakietowy K9, specjalne roboty LRR i Talon oraz inne uzbrojenie.

W ćwiczeniach weźmie udział około 1 tys. żołnierzy, którzy zgodnie ze scenariuszem będą atakować i bronić się.

W sierpniu informowano, że polskie władze zgodziły się na kontrakty offsetowe na zakup uzbrojenia, w tym przeciwlotniczego systemu rakietowego (SAM) o wartości około 250 mln dolarów.

Wcześniej informowano o zamiarze Polski rozmieszczenia na swoim terytorium amerykańskiej broni nuklearnej.                                                                                                                                                                                                                                                       

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: