Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Po długim milczeniu na temat „Long Vax” magazyn Science łączy zaburzenia autoimmunologiczne ze szczepionkami COVID

Rate this post

Po długim milczeniu na temat „Long Vax” magazyn Science łączy zaburzenia autoimmunologiczne ze szczepionkami COVID

AUTOR: TYLER DURDEN
PIĄTEK, LIP 21, 2023 – 09:30 AM

Autor: Brenda Baletti z The Defender za pośrednictwem The Epoch Times,

Publikacje głównego nurtu i agencje regulacyjne ugięły się pod presją opinii publicznej, aby przyznać, że szczepionka COVID-19 może powodować obrażenia, takie jak zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia – ale do niedawna publikowali niewiele lub nic na temat znacznej liczby osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne po szczepieniu.

Objawy długiego szczepienia mogą być spowodowane nadmierną reakcją immunologiczną na białko spike SARS-CoV-2. (Ralwell/Shutterstock)

Jednak 3 lipca czasopismo Science opublikowało artykuł potwierdzający, że szczepionki przeciwko COVID-19 są powiązane z zaburzeniami autoimmunologicznymi, takimi jak neuropatia cienkich włókien i zespół tachykardii ortostatycznej postawy (POTS).

Krzyczeliśmy z całych płuc o tym, że takie rzeczy się dzieją” – powiedziała Agnieszka Wilson, założycielka #CanWeTalkAboutIt w rozmowie z The Defender. „I wreszcie, powoli, jest to potwierdzane.”

Kampania #CanWeTalkAboutIt to globalny wysiłek mający na celu przerwanie milczenia wokół urazów spowodowanych szczepionką COVID-19.

Suzanna Newell, była członkini zarządu grupy wsparcia pacjentów poszkodowanych przez szczepienia React19, powiedziała The Defender:

„Jestem niezmiernie wdzięczny, że lekarze i instytucje medyczne są teraz gotowi rozmawiać o niepożądanych reakcjach. [Oni] powinni byli słuchać rannych. Mamy nawet wielu rannych lekarzy wśród rannych, którzy mieli problemy z byciem wysłuchanym. „

Science poinformowało, że oprócz nieprawidłowej krzepliwości krwi i zapalenia serca, szczepionki mRNA COVID-19 powodują „inne widoczne powikłanie”:

„[Ten] wyniszczający zestaw objawów, który przypomina Long Covid, był bardziej nieuchwytny, jego związek ze szczepieniami niejasny, a jego cechy diagnostyczne źle zdefiniowane.

„Ale w ostatnich miesiącach to, co niektórzy nazywają Long Vax, zyskało szerszą akceptację wśród lekarzy i naukowców, a niektórzy pracują teraz nad lepszym zrozumieniem i leczeniem jego objawów”.

Według Science przypadki Long Vax „wydają się bardzo rzadkie”. Obejmują one szeroki zakres objawów, takich jak uporczywe bóle głowy, silne zmęczenie oraz nieprawidłowe tętno i ciśnienie krwi.

Objawy mogą zacząć pojawiać się w ciągu kilku godzin lub tygodni po szczepieniu i są trudne do zbadania, twierdzą autorzy artykułu.

Science donosi, że coraz więcej naukowców stawia diagnozy, które obejmują neuropatię czuciową małych włókien, która powoduje mrowienie lub porażenie prądem, palący ból i problemy z krążeniem krwi oraz POTS [zespół tachykardii ortostatycznej postawy] – stan, który wpływa na przepływ krwi i może powodować objawy, takie jak zawroty głowy, omdlenia i zwiększone bicie serca – które pojawiają się podczas wstawania z pozycji półleżącej.

Objawy po szczepieniu mogą mieć cechy jednego lub obu stanów. Osoby z długim COVID mogą cierpieć na podobne objawy, zgodnie z artykułem.

Neuropatia małych włókien czuciowych i POTS są również związane z innymi szczepionkami, takimi jak Gardasil, szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) firmy Merck.

Komentując artykuł, Substacker Igor Chudov napisał, że autorzy uznają cierpienie, ale także je minimalizują, fałszywie twierdząc, że jest ono rzadkie. „Mówi się o tym, jak „rzadkie” są obrażenia poszczepienne”.

Brianne Dressen, założycielka React19, powiedziała, że pomimo faktu, że artykuł kwalifikuje niektóre z jego kluczowych twierdzeń, uważa to za ważny krok w kierunku szerszego uznania tych warunków.

Dressen powiedział The Defender:

Science Magazine przemawia do publiczności, z którą reszta z nas, którzy zostali zaszufladkowani w tym kącie, nie może rozmawiać, ponieważ nawet nie wie, że istniejemy. Wszyscy byliśmy cenzurowani bez końca. Jak więc dotrzemy do tych ludzi?

„Byli wielokrotnie wbijani w media takie jak Science Magazine – co jest trochę ironiczne – z ideą, że szczepionki są wspaniałe i nie ma możliwości, aby coś złego mogło się wydarzyć …

„Więc jeśli kiedykolwiek będziemy mieli okazję umieścić trochę treści na ich pasie, aby zakwestionowali choć trochę tego, co dzieje się wokół nich, wtedy będziemy w stanie przyciągnąć ich z powrotem do, wiesz, do prawdy.”

Choroby autoimmunologiczne związane ze szczepionkami są zaniżone

Naukowcy z National Institutes of Health (NIH) próbowali badać i leczyć pacjentów z objawami Long Vax w 2021 roku. Opublikowali raport z preprintu na temat swojej pracy, ale badanie zostało nagle wstrzymane bez wyjaśnienia, a NIH zablokował próby odkrycia szczegółów na temat tego, co agencja wiedziała na początku.

Science cytuje również wcześniejsze i nadchodzące badania Sujany Reddy identyfikujące postszczepionkowe POTS oraz badanie opublikowane w Nature Cardiovascular Research przez naukowców z Cedars Sinai Medical Center w zeszłym roku, które powiązało COVID-19 i szczepionkę z POTS.

Inne recenzowane badania wykazały podobne powiązania i ujawniły szeroki zakres układu odpornościowego i skutków neurologicznych szczepionki COVID-19.

Wiele osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi po szczepionce COVID-19 również podzieliło się swoimi historiami z The Defender. Niektórzy zgłaszali trudności w przekazywaniu informacji zdrowotnych do Systemu Zgłaszania Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych (VAERS).

W okresie od 1 grudnia 569 r. do 668 czerwca 19 r. do VAERS przekazano łącznie 14 2020 23 zgłoszeń zdarzeń niepożądanych po szczepionkach przeciwko COVID-2023.

Najnowsze dostępne dane z VAERS pokazują 770 raportów POTS z 578 przypadkami przypisanymi szczepionce Pfizera, 160 raportami przypisanymi Modernie i 31 raportami Johnson & Johnson’s.

Niedostateczne raportowanie jest znaną i poważną wadą systemu VAERS”, twierdzi ekspert VAER, dr Jessica Rose.

Rose napisał: „Niestety, nigdy tak naprawdę nie możemy wiedzieć, ile osób cierpi z powodu zdarzeń niepożądanych. Raporty mogą zaginąć, raporty mogą pozostać w tymczasowym zawieszeniu identyfikatora VAERS lub nigdy nie zostać złożone. ”

Naukowcy z wahaniem zabierają głos

„Widzisz jednego lub dwóch pacjentów i zastanawiasz się, czy to zbieg okoliczności” – powiedziała Anne Louise Oaklander, neurolog i badacz w Harvard Medical School. „Ale zanim zobaczycie 10, 20”, kontynuowała, „gdzie jest dym, jest ogień”.

Oprócz Oaklandera, czołowego badacza neuropatii małych włókien, Harlan Krumholz, MD, kardiolog Yale, Sujana Reddy, D.O., lekarz rezydent chorób wewnętrznych w East Alabama Health, Tae Chung, MD, fizyk nerwowo-mięśniowy, który prowadzi klinikę POTS w Johns Hopkins, Matthew Schelke, MD, neurolog z Columbia University Lawrence Purpura, MD, MPH, specjalista chorób zakaźnych na Uniwersytecie Columbia i dr William Murphy, immunolog z University of California, Davis, skomentowali trwające badania nad chorobami autoimmunologicznymi związanymi ze szczepieniem przeciwko COVID-19.

Artykuł informuje również, że „organy regulacyjne w USA i Europie twierdzą, że nie znalazły związku między szczepionkami COVID-19 a neuropatią drobnowłóknistą lub POTS”.

Ale nawet Peter Marks, MD, Ph.D., dyrektor Centrum Oceny i Badań Biologicznych amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, który zaprzeczył i zbagatelizował istnienie autoimmunologicznych skutków ubocznych szczepionek, przyznał Science: „Jeśli dostawca ma kogoś przed sobą, może chcieć poważnie potraktować koncepcję efektu ubocznego szczepionki”.

Niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach „przyznał, że długie objawy podobne do Covid po szczepieniu są prawdziwym zjawiskiem” – donosi również Science.

Marks powiedział Science, że obawia się, że „sensacyjny nagłówek” o skutkach ubocznych szczepionek może „wprowadzić w błąd” opinię publiczną. Kilku innych badaczy cytowanych w artykule również wyraziło obawę, że ich badania mogą „podważyć zaufanie do szczepionek COVID-19”.

Dressen powiedział, że naukowcy wahają się, czy mówić, ponieważ niesie to ze sobą duże ryzyko.

„Nie ma ani jednej osoby, niezależnie od tego, czy jest nowa w grze, czy jest w niej od dziesięcioleci, nie ma ani jednej osoby, która kiedy przekroczy tę linię i wypowie się, że nie zostanie ukarana” – powiedział Dressen.

Dodała: „Nie ma ani jednej osoby, która zostałaby okrzyknięta bohaterem, a pieniądze płyną, a ich badania mają miejsce. Zawsze są reperkusje. I ci badacze o tym wiedzieli, prawda? Dlatego wyszli razem i wyszli z siłą”.

Siła rzecznictwa pacjentów

Dressen powiedział również The Defender, że lekarze i naukowcy w końcu zabierają głos z powodu pracy wykonywanej przez pacjentów poszkodowanych przez szczepionki.

„Interesującą rzeczą w tych badaczach”, powiedziała, „jest to, że oni również musieli zostać odprogramowani. A stało się tak z powodu… pacjenci, którzy trafili do swoich gabinetów” – powiedziała.

„Większość rzecznictwa, które doprowadziło tych badaczy do miejsca, w którym byli gotowi zabrać głos, wydarzyła się na parterze z ich własnymi pacjentami. Więc wiesz, to jest moc, którą mają pacjenci. ”

Newall, który cierpi na chorobę autoimmunologiczną związaną ze szczepionką COVID-19, powiedział:

„Najlepsze rady i wsparcie, jakie otrzymałem na temat moich reakcji, pochodziły bezpośrednio od innych rannych. Były dla mnie kołem ratunkowym. Wiedziałem, że powinienem poprosić o biopsję skóry tylko dlatego, że inni ranni ludzie kazali mi to zrobić na podstawie moich objawów.

„Nawet wiedząc, o co prosić, pierwszy neurolog chciał poczekać i przeprowadzić inne testy, ponieważ powiedział, że neuropatia drobnowłóknista zwykle nie prezentuje się tak, jak ja prezentowałem. Powiedziałem mu, że jesteśmy na nieznanych wodach [sic] ucząc się na bieżąco, więc proszę uruchomić test.

„W końcu, po miesiącach oczekiwania, przetestował mnie i byłem pozytywny na polineuropatię małych włókien”.

Nadmierna reakcja immunologiczna na białko spike

W artykule postawiono hipotezę, że objawy długiego szczepienia mogą być spowodowane nadmierną reakcją immunologiczną na białko spike SARS-CoV-2. Science napisał:

„Jedna z teorii głosi, że po szczepieniu niektórzy ludzie wytwarzają kolejną rundę przeciwciał skierowanych przeciwko pierwszemu. Przeciwciała te mogą działać trochę jak sam spike: Spike celuje w białko powierzchniowe komórki zwane receptorem enzymu konwertującego angiotensynę 2 (ACE2), umożliwiając wirusowi wejście do komórek. „

Bernhard Schieffer, M.D, Ph.D., kardiolog z Uniwersytetu w Marburgu, jest również cytowany:

Nieuczciwe przeciwciała mogą również wiązać się z ACE2, który pomaga regulować ciśnienie krwi i tętno. … Jeśli te przeciwciała zakłócają sygnalizację ACE2, może to spowodować przyspieszone tętno i wahania ciśnienia krwi obserwowane w POTS.

„Małe neurony włókniste mają również receptor ACE2 na swojej powierzchni, więc teoretycznie nieuczciwe przeciwciała mogą przyczyniać się do neuropatii.”

Rose powiedział The Defender, że „mimikra molekularna” jest możliwym działaniem dla autoimmunizacji wywołanej kolcami. Mimikra molekularna odnosi się do znacznego podobieństwa między elementami chorobotwórczymi zawartymi w szczepionce a niektórymi białkami ludzkimi.

Według Nature, to podobieństwo może prowadzić do immunologicznej reaktywności krzyżowej, gdzie reakcja układu odpornościowego na patogenne antygeny może uszkodzić podobne białka ludzkie, zasadniczo powodując chorobę autoimmunologiczną.

„Niepotrzebne gaslighting” musi się skończyć

Zwolennicy szczepień twierdzą, że konieczne jest znacznie więcej badań nad tego typu zdarzeniami niepożądanymi.

„To tylko jeden z wielu urazów i wielu skutków ubocznych, o których piszą w tym artykule. Jest o wiele więcej do zrobienia w tym obszarze, o wiele więcej uwagi należy poświęcić wielu ludziom, którzy dziś cierpią „- powiedział Wilson.

Newell powiedział, że kiedy osoby poszkodowane przez szczepionkę mogą uzyskać dostęp do wczesnego leczenia, mają większe szanse na wyzdrowienie.

„Ale to wymaga uznania”, powiedziała, dodając: „Tak jak [zespół Guillain-Barré] jest uznawany za reakcję poszczepienną, potrzebujemy również neuropatii małych włókien i POTS, aby zostać rozpoznanym”.

Dodała:

Gdyby istniała medyczna i finansowa siatka bezpieczeństwa wraz z procesami dokładnego badania rannych i odpowiedniego wspierania nas, bylibyśmy znacznie dalej niż jesteśmy i tak wielu nie musiałoby niepotrzebnie gasić w gabinecie lekarskim z tymi wszystkimi nowymi objawami.

„Chciałbym, aby ci z nas, którzy nie korzystali z systemu medycznego przed naszymi szczepionkami Covid, a teraz nagle pojawili się z wyniszczającymi i przerażającymi objawami, zostali przynajmniej zbadani.

„Potrzebowaliśmy uznania, nawet jeśli nasze prawdy są niewygodne. To była bolesna i samotna jazda, której nikomu bym nie życzył. Musimy być w stanie otwarcie mówić o reakcjach, ponieważ to, o czym się nie mówi, prowadzi do wstydu i izolacji. Izolacja może prowadzić do samobójstwa. Widzieliśmy zbyt wielu rannych, którzy odebrali sobie życie.

„Czekaliśmy latami, ponieważ nasze reakcje mogą spowodować niechęć do szczepień. Opóźniło to postęp. Jesteśmy częścią nauki. Świat medyczny musi zbadać nasze reakcje, aby uczynić tę nową szczepionkę bezpieczniejszą dla wszystkich ludzi. „

Science poinformował, że kilka sponsorowanych przez uniwersytet projektów badawczych się naprzód. Badanie LISTEN Yale zbada zarówno przypadki długiego COVID, jak i Long Vax.

React19 planuje również dystrybucję niewielkich grantów na badania immunologii, biomarkerów i innych cech choroby poszczepionkowej. „Nawet skromne wsparcie ma znaczenie”, powiedział Krumholz Science, ponieważ „na nas spoczywa obowiązek przedstawienia wstępnych danych”, aby przekonać sponsorów z głębokimi kieszeniami.

Głęboko zamożni sponsorzy szczepionek Covid nie mieli problemu z wpompowaniem w nie miliardów bez żadnych wstępnych danych – ale pomoc ich ofiarom nie jest jednym z ich priorytetów finansowych” – skomentował Chudov.

Dodał: „W ten sposób naukowcy pomagający poszkodowanym przez szczepionkę działają z dziesiątkami tysięcy dolarów, podczas gdy akcjonariusze Pfizera cieszą się wielomiliardowymi zyskami”.

Wilson, która jest także dziennikarką, która przeprowadza wywiady z lekarzami i naukowcami w swoim programie „Aga Wilson Show„, dodała: „To nie jest walka między antyszczepionkowcami i proszczepionkowcami. To walka o zdrowie ludzi”.

Powiedziała, że agencje zdrowia publicznego powinny być odpowiedzialne za tworzenie lepszych systemów śledzenia urazów i powinny finansować badania, aby je zrozumieć i leczyć oraz powstrzymać ich ponowną sytuację.

Jesteśmy w bardzo złej sytuacji, ponieważ rządy nie biorą za to odpowiedzialności. Te badania muszą być finansowane „- powiedziała.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: