Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

NIEMCY : W Stuttgarcie w sobotę po południu doszło do zamieszek w związku z wydarzeniem w Erytrei. Do 200 osób zaatakowało uczestników wydarzenia i policjantów kamieniami

Rate this post

W Stuttgarcie w sobotę po południu doszło do zamieszek w związku z wydarzeniem w Erytrei. Do 200 osób zaatakowało uczestników wydarzenia i policjantów kamieniami, butelkami i drewnianymi listwami 

– powiedział rzecznik policji. 26 funkcjonariuszy zostało rannych, z których sześciu trafiło do szpitala – napisano w komunikacie z niedzieli wieczorem.

Wieczorem policja otoczyła 200 osób, aby zarejestrować ich dane osobowe i wydać wydalenie. Wszyscy zostali oskarżeni o poważne naruszenie spokoju, powiedział wieczorem rzecznik. Krótko przed północą ludzie wciąż byli otoczeni. W nocy policja ogłosiła, że operacja została zakończona, a grupy rozproszyły się. Według rzecznika nikt nie został aresztowany.

Według policji przyczyną było wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Klubów Erytrejskich w Stuttgarcie i okolicach. Kluby sympatyzowały z rządem w Erytrei, powiedział rzecznik policji. Członkowie opozycji i przeciwnicy reżimu zebrali się i zaatakowali urzędników i uczestników spotkania w rzymskim forcie w Stuttgarcie. Policja broniła się przed napastnikami pałkami i gazem pieprzowym. Siły zostały wysłane z okolicznych komend policji i policji federalnej. Policjanci również zostali przywiezieni helikopterem.

Początkowo nie było jasne, która z tych dwóch grup emanowała ile przemocy. Kto rzucił pierwszy kamień, nie został jeszcze ustalony, ale centrum atrakcji było wydarzenie, powiedział rzecznik.

Miasto Stuttgart chce skontaktować się z grupami, których to dotyczy;

Zgodnie z własnymi oświadczeniami, miasto chce teraz skontaktować się z dotkniętymi grupami w odpowiednim czasie. „Natychmiast będziemy dążyć do dialogu z klubami ze Stuttgartu w przyszłym tygodniu” – powiedział Gari Pavovic, miejski komisarz ds. integracji, późnym wieczorem w sobotę. „Nasze stanowisko w regularnych rozmowach z różnymi organizacjami migrantów jest takie, że nie tolerujemy żadnych starć i zamieszek w Stuttgarcie w związku z konfliktami w krajach pochodzenia”.

Według miasta nie było podstaw do zakazu spotkań w Erytrei. „Spotkania w zamkniętych pomieszczeniach nie podlegają rejestracji” – ogłosiła w sobotę wieczorem stolica stanu. „Nie było podstaw do zakazania dzisiejszego wydarzenia w Erytrei”. Miasto Stuttgart wyciągnie wnioski z wyników dochodzenia prokuratury.

Już w lipcu doszło do zamieszek na” festiwalu  Erytrei „w heskim mieście Giessen. Co najmniej 26 policjantów zostało rannych, gdy przeciwnicy imprezy zaatakowali siły bezpieczeństwa kamieniami i butelkami oraz zdetonowali bomby dymne. Funkcjonariusze użyli wobec nich m.in. pałek. Organizatorzy wydarzenia w Giessen byli blisko kontrowersyjnego przywództwa kraju Afryki Wschodniej. W sierpniu w Sztokholmie doszło do gwałtownych zamieszek na ” festiwalu Erytrei,” w których ponad 50 osób zostało rannych.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: