Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Milley i Stoltenberg zgadzają się: „Musimy przygotować się na długą wojnę na Ukrainie”

Rate this post

Dwóch czołowych urzędników zachodnich właśnie powiedziało, że NATO przygotowuje się do „długiej wojny” na Ukrainie , w miarę jak perspektywa negocjacji pokojowych coraz bardziej oddala się na horyzoncie. 

Po pierwsze, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w wywiadzie opublikowanym w niedzielę przez niemiecką grupę medialną Funke  powiedział, że sojusz jest zaangażowany w zapewnienie wsparcia wojskowego dla Kijowa oraz że jest to jedyny sposób na osiągnięcie pokoju. „Większość wojen trwa dłużej, niż oczekiwano na początku. Dlatego musimy przygotować się na długą wojnę na Ukrainie ” – powiedział i dodał: „Musimy uznać, że jeśli Zełenski i Ukraińcy przestaną walczyć, ich kraj nie będzie już dłużej istnieje. Jeśli prezydent Putin i Rosja przestaną walczyć, zapanuje pokój.

Źródło obrazu: NATO

Ale po całkowitym zwerbalizowaniu pragnienia rozwiązania militarnego, nadal próbował podkreślić: „Wszyscy chcemy szybkiego pokoju”. Jest to z pewnością sprzeczny przekaz, biorąc pod uwagę, że nawet nie wspomniał o możliwości nakłonienia Kijowa i Moskwy do bezpośredniego dialogu przy stole negocjacyjnym.

Dzieje się tak, ponieważ ukraiński rząd w dalszym ciągu próbuje zwiększyć presję na swoich zachodnich partnerów w sprawie większej ilości broni w szybszym tempie i zaawansowanego sprzętu, jak prezentuje Politico 

Szef Rady Bezpieczeństwa Ukrainy Oleksij Daniłow w  opinii  opublikowanej w sobotni wieczór stwierdził, że jedynym sposobem zakończenia wojny jest przyspieszenie dostaw broni przez sojuszników Kijowa. „Odmowa lub opóźnienie przekazania nowoczesnej broni ukraińskim siłom zbrojnym jest bezpośrednią zachętą dla Kremla do kontynuowania wojny, a nie odwrotnie” – powiedział Daniłow.

Następnie, tego samego dnia, gdy komentarze Stoltenberga trafiły na pierwsze strony gazet, przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów gen. Mark Milley  rozmawiał z CNN  na temat stanu wojny i perspektywy Pentagonu. On również ostrzegł, że konflikt ten będzie trwał „długo”. 

„ Na okupowanej przez Rosję Ukrainie znajduje się znacznie ponad 200 000 żołnierzy rosyjskich . Ta ofensywa, choć znacząca, ma cele operacyjne i taktyczne, które są ograniczone w tym sensie, że nie – nawet jeśli zostaną w pełni osiągnięte – nie wyeliminują całkowicie wszystkich Rosjan , co jest szerszym celem strategicznym, jaki przyświecał prezydentowi Zełenskiemu” – powiedział najwyższy rangą generał USA.

„Zajmie to dużo czasu. Będzie to bardzo znaczący wysiłek i wysiłek włożony w znaczny okres czasu” – podkreśliła Milley. „Mogę państwu powiedzieć, że militarne wyrzucenie wszystkich ponad 200 000 żołnierzy rosyjskich z okupowanej przez Rosję Ukrainy zajmie sporo czasu. To bardzo wysoka poprzeczka. Zajmie to dużo czasu ”.

Tymczasem Zełenski na Ukrainie nie wykazał zainteresowania nawet możliwością negocjacji pokojowych z Kremlem. Opublikował nawet  dekret  uniemożliwiający rozmowy tak długo, jak prezydent Władimir Putin pozostaje u władzy.

Rzeczywistość jest taka, że ​​cztery terytoria na wschodzie i południu, zwłaszcza region Donbasu, w większości znajdują się pod ścisłą kontrolą wojskową Rosji, a pola minowe i fortyfikacje praktycznie uniemożliwiają siłom ukraińskim przedostanie się przez rosyjskie linie. W tym tempie będzie to co najmniej impas, który może trwać latami, a Rosja osiągnęła jeden z kluczowych celów Putina, jakim jest trwałe utrzymanie zorientowanego na Rosję Donbasu.

PRZEZ TYLERA DURDENA

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: