Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Mała włoska wyspa zalana przez 7000 migrantów przybywających małymi łódkami w ciągu 24 godzin

4/4 - (1 vote)

Po latach gwałtownego wzrostu liczby migrantów prób przedostania się z regionu Środkowego Wschodu i Afryki Północnej, który sięga co najmniej 2015 r., który był rekordowym rokiem pod względem takich przepraw, w tym tygodniu po raz pierwszy doszło do naprawdę bezprecedensowego wydarzenia.

Od środy do końca tygodnia gigantyczna flotylla zdezelowanych łodzi wypełnionych głównie afrykańskimi migrantami otoczyła i zatopiła maleńką włoską wyspę Lampedusa u wybrzeży Sycylii. Reporterzy AP opisali, że wydarzyło się to niemal w ramach „procesji” i zszokowało zarówno turystów, jak i mieszkańców.

Sceny rozgrywane od czwartku do piątku pokazywały wybuch chaosu, biorąc pod uwagę, że mała wyspa liczy zaledwie około 6500 mieszkańców, a liczbę migrantów przybywających łodzią w ciągu zaledwie 24 godzin oszacowano na około 7000 osób .

Uważa się, że flotylla wyruszyła z Tunezji, a dotarcie na tę konkretną wyspę jest łatwiejsze, ponieważ geograficznie znajduje się bliżej wybrzeża Afryki niż kontynentu Włoch.

Według AP w ciągu jednego dnia do brzegów wyspy dotarło ponad 120 małych łodzi, a infrastruktura szybko została przeciążona :

Ponieważ jedyna rezydencja dla migrantów na wyspie może pomieścić około 450 łóżek, władze podjęły wysiłki, aby przenieść migrantów promami handlowymi lub statkiem straży przybrzeżnej na Sycylię lub do Kalabrii na południowych krańcach kontynentu włoskiego.

Francesca Basile, rzeczniczka Włoskiego Czerwonego Krzyża na Lampedusie, powiedziała, że ​​podejmuje on „ogromny wysiłek”, aby zapewnić „podstawowe usługi” 6000 migrantów w centrum Lampedusy.

Łodzie z migrantami zalewają port Lampedusa:

Źródło obrazu: ANSA

Narodowości przybywających osób obejmowały takie miejsca jak Czad, Tunezja, Gwinea, Nigeria, Sierra Leone, Sudan i inne kraje.

Według doniesień każda osoba zapłaciła przemytnikom do 5000 dinarów tunezyjskich (czyli ponad 1500 dolarów) za przeprowadzenie niebezpiecznej przeprawy, podczas której często dochodzi do wywracania się łodzi i masowych tonięć.

Istnieją doniesienia, że ​​łodzie mogą nadal przybywać, po tym jak już we wtorek zgłoszono początkowy wzrost.

W miastach i miejscach na wyspie wybuchł chaos i walki, ponieważ wyczerpują się podstawowe produkty, takie jak żywność i wystarczające zasoby, aby poradzić sobie z tysiącami nowo przybyłych.

Pośród scen przedstawiających migrantów wspinających się po ścianach, aby przedostać się przez bariery w ośrodkach przyjmujących migrantów, był także ten nieoczekiwany moment…

Co dalej? AP zauważa, że ​​„Nowo przybyli migranci są stopniowo przenoszeni na kontynent, gdzie będą rozpatrywane ich wnioski o azyl. Wielu ma nadzieję kontynuować podróż do innych części Europy, aby znaleźć pracę lub połączyć się z krewnymi”.

Zwiększa to presję polityczną na premier Włoch Giorgię Meloni i innych przywódców UE, aby powstrzymali napływ imigrantów do Europy lub znaleźli rozwiązanie. Niektórzy obwiniają Tunezję i jej twardogłowego przywódcę Kaisa Saieda za wypychanie z kraju migrantów z Afryki Subsaharyjskiej, zachęcając w ten sposób więcej osób do podjęcia ryzykownej przeprawy przez Morze Śródziemne.

PRZEZ TYLERA DURDENA

www-zerohedge-com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: