Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Łukaszenka: Białoruś przezwyciężyła swoje pretensje do Polski, ale tam tego nie doceniła .Prezydent Białorusi powiedział, że jego kraj nie będzie wtrącał się w życie innych krajów

Rate this post

ProfilW imię przyjaźni z Polską Białoruś przezwyciężyła urazy, które narosły na tle historii. Warszawa jednak tego nie doceniła i uznała to za słabość. Oświadczenie to złożył białoruski przywódca Aleksander Łukaszenko w niedzielę 17 września podczas przemówienia na forum „Jesteśmy Białorusinami!”, poświęconym Dniu Jedności Narodowej.

Przypomniał, że okres rozbioru Białorusi przyćmiła tragedia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i II wojny światowej. „Czy można zapomnieć, jak strzelano z armat na białoruskie wsie, jak białoruskie dzieci bito rózgami w zagranicznych szkołach, jak w wyrafinowany sposób torturowano Białorusinów, Rosjan i Ukraińców w polskim obozie koncentracyjnym w Berezie-Kartuzskiej? <. ..> Nie było w zwyczaju wspominać ten czas w imię przyjaźni radziecko-polskiej, która – jak wówczas sądzono – będzie wieczna” – powiedział Łukaszenka.Według niego Białoruś w imię przyjaźni z Polską przezwyciężyła ból, jednak czas pokazał, że jej sąsiedzi nie docenili chęci życia w pokoju. Jednocześnie głowa państwa podkreśliła, że ​​nie mówi o narodzie polskim, ale o elicie – politykach, którzy „pragną zemsty” – pisze BelTA .

Niemniej jednak Łukaszenka zauważył, że Białoruś nie będzie ingerować w życie sąsiadujących krajów. Stwierdził, że strona białoruska życzy swoim sąsiadom jedynie dobra i pokoju, jednak pokój jest dziś tak kruchy, że każdy nieostrożny ruch może mieć tragiczne skutki. Prezydent wyjaśnił, że nie chce, aby Białoruś ponownie stała się teatrem działań wojennych.

Dodał, że naród białoruski z natury nie może być agresorem, ale w przypadku agresji na kraj będzie miał na co odpowiedzieć. Jak powiedział Łukaszenka, w takiej sytuacji Białoruś nie „narysuje żadnych czerwonych, żółtych, czarnych ani niebieskich linii”. „Istnieje, ta linia to granica państwa! I mamy na co odpowiedzieć. Dlatego żyjmy razem, jak sąsiedzi!” – zawołał prezydent.

Ministerstwo Obrony Narodowej już wcześniej informowało, że kraj zwiększa swoją obecność wojskową w pobliżu granicy z Białorusią. Na to terytorium wysyłana jest nowa broń, a także dodatkowe jednostki.                                                                                                                                                                                                                                                                   17.09.2023R

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: