Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Kulczyk sprzedał autostradę A2 , nowy zarządca już podniósł cenę opłat za przejazd .

Rate this post

Spółka Autostrady Wielkopolskie ogłosiła w piątek, 8 września, zmiany w cenniku opłat za korzystanie z autostrady A2 na trasie między Nowym Tomyślem a Koninem. Od poniedziałku, 11 września, o godzinie 6 rano, opłaty za przejazd każdym z trzech odcinków będą kształtować się następująco:

  • 15 zł dla motocykli,
  • 30 zł dla samochodów osobowych posiadających dwie osie,
  • 47 zł dla samochodów osobowych oraz motocykli z przyczepami,
  • 109 zł dla pojazdów z więcej niż trzema osiami,
  • 300 zł dla pojazdów ponadnormatywnych.

Oznacza to, że kierowcy aut osobowych, podróżujący między Koninem a Nowym Tomyślem, będą musieli uiścić opłatę w wysokości 90 zł za przejazd, a nie jak dotychczas 84 zł.

Jednak warto zaznaczyć, że opłata za przejazd odcinkiem między Świeckiem a Nowym Tomyślem pozostaje bez zmian.

Te zmiany w cenniku opłat za korzystanie z autostrady A2 mają wpływ na budżet kierowców i przewoźników oraz mogą wpłynąć na koszty podróży. Warto śledzić takie regulacje, ponieważ odzwierciedlają one zarówno rosnące koszty utrzymania infrastruktury drogowej, jak i zmieniające się potrzeby finansowe spółek zarządzających autostradami. Dla wielu użytkowników autostrady te zmiany będą miały bezpośrednie konsekwencje finansowe, dlatego też ważne jest, aby być świadomym tych regulacji i planować podróże z uwzględnieniem nowych opłat.

Aktualizacja opłat zbiegła się w czasie ze zmianą właściciela

W interesującym obrocie wydarzeń, w podobnym okresie, operator Autostrady A2 ogłosił swoje przechodzenie w nowe ręce. Sebastian Kulczyk zdecydował się sprzedać 23,8 procent swoich udziałów w spółkach Autostrada Wielkopolska i Autostrada Wielkopolska II francuskiemu funduszowi Meridiam. „Rzeczpospolita” podała, że wartość tej transakcji szacowana jest na około 3 miliardy złotych.

Zapytano również przedstawicieli spółki Autostrada Wielkopolska S.A. (AWSA), czy podwyżka cen opłat za korzystanie z autostrady jest związana z przejęciem przez francuski fundusz. Anna Ciamciak, rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska, stanowczo odrzuciła taką sugestię, twierdząc, że wzrost opłat nie ma nic wspólnego ze zmianą właściciela. Wyjaśniła, że proces zmiany cen jest planowany na dłuższy okres czasu i jest konsekwencją trwającej presji inflacyjnej oraz wysokich stóp procentowych. Te czynniki wpłynęły na wzrost kosztów utrzymania autostrady.

źródło : Lege Artis

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: