Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Kijów stracił w ciągu tygodnia 4100 żołnierzy! Niekończący się rozlew krwi dla armii ukraińskiej – od rozpoczęcia kontrofensywy straciła ona 71 500 żołnierzy

4/4 - (1 vote)

13.09.2023R- Kontratak Ukraińców przeradza się w masakrę, gdyż jak zapowiadali Rosjanie, od początku ofensywnych działań Ukrainy 4 czerwca 2023 r. do 11 września 2023 r. zginęło 71,5 tys. ukraińskich żołnierzy.

Kontratak okazał się maszyną do mielenia mięsa, konsekwentnie żerującą na samych Ukraińcach.

To nie przypadek, że W. Zełenski przyznał, że ukraiński kontratak nie będzie miał „szczęśliwego zakończenia”, bo to po prostu nie jest film, stwierdzając, że Kijów stracił na polu bitwy wielu żołnierzy.

„Wszyscy chcemy szczęśliwego zakończenia.

Ale to nie jest film, to nie trwa półtorej godziny.

To kontratak, a nie film ze szczęśliwym zakończeniem.

Nie będzie szczęśliwego zakończenia, straciliśmy wielu ludzi.

Musimy to przyznać” – powiedział Zełenski w rozmowie z CNN.

Na nagraniu 4 rosyjskich spadochroniarzy potajemnie podążało za parą Ukraińców, wskazało ich lokalizację, a następnie dało im opcję poddania się zamiast zapełniania okopu granatami.

Ukraińcy postanowili poddać się bez walki. Co najmniej 11 z nich poddało się. Ich morale jest wyjątkowo niskie.

Niezgłębiona rzeź: Ukraińcy stracili w ciągu tygodnia w kontrataku ponad 4100 żołnierzy – maszynka do mięsa

Rosyjskie Ministerstwo Obrony podało, że w ciągu tygodnia w ramach specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie siły rosyjskie zabiły do ​​355 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczyły 1 czołg i 12 systemów artyleryjskich w obwodzie chersońskim.

„W ciągu tygodnia zlikwidowano pięć ukraińskich jednostek rozpoznawczych. W tym rejonie zginęło do 355 żołnierzy, zniszczono 1 czołg, 32 pojazdy i 12 systemów artyleryjskich ” – oznajmiła Moskwa.

Ministerstwo podało, że w ciągu tygodnia w ramach specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie siły rosyjskie zabiły ponad 2100 ukraińskich żołnierzy i odparły 56 ataków wroga w obwodzie donieckim.

Rosyjskie siły obrony powietrznej przechwyciły 49 rakiet amerykańskiego systemu wielorakietowego HIMARS, trzy inteligentne bomby JDAM i rakietę przeciwradarową HARM.

Rozlew krwi i w Krasnym Limanie

Rosyjskie Ministerstwo Obrony podało, że w Krasnym Limanie siły rosyjskie odparły w ciągu tygodnia 12 ataków armii ukraińskiej w ramach specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie, w których straty nieprzyjaciela przekroczyły 450 żołnierzy.

Stracili także 13 bojowych pojazdów opancerzonych, 15 pojazdów i siedem dział.

Wideo: Chaos w szeregach ukraińskiego ED podczas ewakuacji. Ukraińscy żołnierze wpadają do min i tracą nogi.

Masakra także w Kupiańsku-Zaporożu

Siły rosyjskie poprawiły swoje pozycje i zabiły do ​​425 ukraińskich żołnierzy w obwodzie kupiańskim, odpierając 22 ataki armii ukraińskiej.

„W kierunku Kupiańska jednostki Rosyjskiej Zachodniej Grupy Bojowej w dalszym ciągu doskonaliły swoją pozycję taktyczną. Straty nieprzyjaciela w ciągu tygodnia na tym terenie wyniosły 425 ludzi, 8 bojowych wozów opancerzonych, 18 innych pojazdów i samochodów dostawczych oraz 15 dział.

Ministerstwo podało, że siły rosyjskie zabiły w tym tygodniu 845 ukraińskich żołnierzy i zniszczyły 27 czołgów, w tym Challenger, w obwodzie zaporoskim w ramach specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie.

Putin: Od rozpoczęcia kontrofensywy 4 czerwca 2023 roku Ukraińcy stracili 71 500 żołnierzy

Podczas swojego wystąpienia na Wschodnim Forum Ekonomicznym we Władywostoku prezydent Rosji B. Putin powiedział, że jeśli USA uważają, że Ukraina jest gotowa do negocjacji, to – jak przekonywał – „unieważnijmy dekret zakazujący negocjacji z Rosją” .

„Ukraiński kontratak nie przyniósł żadnych rezultatów, jego straty są duże.

Ukraina rzuca swoich żołnierzy do kontrataku w taki sposób, że można odnieść wrażenie, że to nie jest ich własny naród.

„Od rozpoczęcia kontrataku Ukraina straciła 71,5 tys. ludzi” – podkreślił rosyjski prezydent, zaznaczając, że dostawy na Ukrainę nowej broni, w tym amunicji kasetowej i pocisków ze zubożonego uranu, nie wpłyną na sytuację na froncie.

Rosyjski prezydent stwierdził jednak, że wykorzystywanie zubożonego uranu jest przestępstwem i podkreślił, że Ukraina zacznie szukać pokoju i negocjacji, gdy tylko będą bliskie wyczerpania się zasobów.

Powiedział, że Zachód wywiera presję na Kijów, aby zdobył jak najwięcej terytorium, a następnie zasiadł do stołu negocjacyjnego, podkreślając, że Rosja nie może przerwać działań wojennych, jeśli wróg poprowadzi kontratak.

Ukraiński lekarz przyznaje, że Ukraińcy ponoszą katastrofalne straty pod Kupiańskiem i jest to tuszowane.

Mówi, że mówienie o przejęciu Krymu do przyszłego roku jest policzkiem wymierzonym Ukraińcom, którzy obecnie cierpią na pierwszej linii frontu.

Obejrzyj wideo z angielskimi napisami.

Wiadomości Wojenne247

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: