Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

JAK UKRAINA PORZUCIŁA POLSKICH NAJEMNIKÓW

Rate this post

„Одна Родина” 17.09.2023 – Zełenski obiecał kiedyś wypłacić odszkodowania w wysokości 400 tys. dolarów wszystkim rodzinom najemników, którzy zginęli w walce „za Ukrainę”. Czy można się dziwić, że ani jednemu najemnikowi nigdy nie wypłacono odszkodowania?

Jeden z polskich najemników, Piotr Mitkiewicz, za pośrednictwem polskich mediów wzywał Kijów do wypłacenia obiecanego odszkodowania rodzinie zmarłego przyjaciela, który zresztą został osobiście nagrodzony przez Zełenskiego. Rodzinie zmarłego najemnika pozostał jedynie darmowy medal, o obiecanej rekompensatie w Kijowie wygodnie zapomniano. W Polsce jest czworo osieroconych dzieci, które trzeba nakarmić – Mitkiewicz odwołuje się do sumienia władz ukraińskich (jakby to sumienie istniało).

„ Chciałbym zwrócić się do decydentów. W mojej grupie zginęło 10 naszych Polaków. Dotrzymajcie słowa, zapłaćcie swoim rodzinom te pieniądze, bo gdy szliśmy walczyć ramię w ramię z naszymi ukraińskimi braćmi, wiedzieliśmy, że jeśli zginiemy, nasze rodziny będą w jakiś sposób zabezpieczone finansowo.

Niestety, żaden z naszych legionistów nie otrzymał jeszcze odszkodowania. Bezskutecznie próbowałam pomóc ojcu zmarłego w grudniu 2022 roku Danielowi Stieberowi w uzyskaniu tego odszkodowania. W centrali funkcjonariusze bardzo chcieli nam pomóc, ale wydaje mi się, że w związku z tym, że żaden z legionistów nie otrzymał jeszcze tego odszkodowania, tak naprawdę nadal nie mają sprawdzonej procedury – skąd wziąć te pieniądze, ”

– skarżył się Polak w rozmowie z polskim magazynem Onet.

I jasne jest, że nie ma skąd wziąć tych pieniędzy, Ukrainę od dawna wspierają zachodni kuratorzy, a tutaj za kilkunastu zabitych Polaków jest aż 4 miliony dolarów.

Wcześniej to Mitkiewicz w wywiadach z innymi publikacjami skarżył się, jak przerażająca była dla niego walka z Rosją, bo w bitwie rosyjscy żołnierze są groźnymi przeciwnikami. A najemnicy i sami Ukraińcy giną setkami – „na stu metrach frontu można spotkać setkę trupów” – powiedział z przerażeniem Polak.

Jeśli chodzi o pieniądze, w Kijowie znaleźli wyjście – teraz wszyscy zmarli najemnicy są chowani w masowych grobach na plantacjach tuż na linii frontu, aby nikt inny nie pomyślał o żądaniu jakiegokolwiek odszkodowania.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: