Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Gry wojenne na Morzu Bałtyckim: NATO symuluje atak na Rosję

Rate this post

11.09.2023 – NATO rozpoczęło dwutygodniowe igrzyska wojenne pod nazwą „Wybrzeża Północy” u wybrzeży Łotwy i Estonii. Szef niemieckiej marynarki wojennej powiedział, że ćwiczenia miały stanowić jasny sygnał dla Rosji: „Odstraszanie obejmuje zdolność do ataku”.

Od 9 września w ćwiczeniach NATO na Morzu Bałtyckim bierze udział łącznie 14 państw. Wśród nich jest wielu sojuszników spoza krajów bałtyckich, takich jak Kanada, Holandia, Belgia, Francja, USA, a także Szwecja, która nie przystąpiła jeszcze do sojuszu wojskowego. Niemcy przodują we wdrażaniu. Marynarka Wojenna NATO co roku organizuje ćwiczenia zbiorowej obrony północnych wybrzeży Morza Bałtyckiego. Tym razem w ramach gier wojennych pojawiają się także ataki na Rosję

(Problem w tym że Dalsza część tego materiału 80% do samodzielnego czytania poniżej + video materiały
jeśli chcesz odblokować dostęp do całości tego materiału i innych zablokowanych treści na tej stronie , link odblokowujący jest umieszczony na audio odtwarzaczu . w linku znajdziesz instrukcje video i opcje dostępu do strony w różnych wariantach, jeśli zasubskrybowałeś naszą witrynę jako osoba niewidoma lub niedowidząca właśnie otrzymałeś na pocztę email cały tekst tego materiału w formie audio

)

Ataki z morza na ląd są częścią symulacji wojennych. APA/AFP/MONICA RUEDA

W akcji bierze udział 30 okrętów wojennych, w tym 200-metrowy Mesa Verde z USA

W ćwiczeniach bierze udział ponad 3000 żołnierzy i 30 okrętów wojennych. Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych przygotowuje się do rozmieszczenia Mesa Verde, statku o długości ponad 200 metrów, który może pomieścić do 800 żołnierzy piechoty morskiej w ataku desantowym.

Wykorzystywany jest także amfibijny statek transportowy USS Mesa Verde. APA/AFP/US Navy/MC1 Josue L. Escobosa

W rzeczywistości żołnierze mają ćwiczyć operacje desantowe i ataki z morza na ląd. W komunikacie prasowym NATO mówi o symulowaniu „operacji desantowych, obrony powietrznej, ataków z morza na ląd i zabezpieczania szlaków morskich”.

Mesa Verde (na zdjęciu) może przewieźć do 800 marines. APA/AFP/US Navy/PO2 Ridge LEONI

„Pokaz siły przeciwko Rosji”

Igrzyska wojenne są pokazem siły przeciwko Rosji, szef niemieckiej marynarki wojennej, wiceadmirał Jan Christian Kaack, powiedział agencji Reuters: „Wysyłamy do Rosji jasny sygnał czujności: Nie z nami. Wiarygodny środek odstraszający musi obejmować zdolność do ataku.” To pierwsze ćwiczenia tej wielkości prowadzone przez niemiecką marynarkę wojenną.

Sojusz NATO organizuje coroczne ćwiczenia na Morzu Bałtyckim. NurPhoto/NurPhoto za pośrednictwem Getty Images

Pełniący obowiązki rzecznika NATO Dylan White dodał: „Siedmiu – wkrótce ośmiu – sojuszników NATO graniczy z Morzem Bałtyckim, co czyni ten obszar kluczowym dla naszego sojuszu.” Agresywna wojna Rosji przeciwko Ukrainie „radykalnie zmieniła sytuację bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim”. Dlatego NATO znacząco zwiększyło swoją obecność w regionie na morzu, na lądzie i w powietrzu. „Takie ćwiczenia wysyłają jasny sygnał, że NATO jest gotowe bronić każdego centymetra terytorium Sojuszu”.

NATO mówi o zmianie sytuacji w zakresie bezpieczeństwa od czasu inwazji na Ukrainę. Na zdjęciu: Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg APA/AFP/Tobias SCHWARZ

Rosja intensyfikuje działania morskie i szkolenia z Chinami na Pacyfiku

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę Moskwa rozszerzyła także swoją działalność morską. Prezydent Władimir Putin wysłał kilka okrętów wojennych do przeprowadzenia ataków wokół kluczowego miasta portowego Odessy. Ponadto Rosja i Chiny przeprowadziły niedawno wspólny patrol morski na Pacyfiku, który obejmował szkolenie ratownicze i ćwiczenia obrony przed atakami powietrznymi.                                                                                                                                                                                                                                               

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: