Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Europa przyjęła prawie 10 milionów uchodźców z Ukrainy – komisarz europejski

Rate this post

18.09.2023  Od rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej Rosji na Ukrainie Unia Europejska przyjęła prawie 10 milionów ukraińskich uchodźców. O tym oświadczył europejski komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton we francuskim radiu Sud Radio.

„Problem migracji dotyka nas wszystkich, zarówno z Południa, jak i ze Wschodu. Jesteśmy w sytuacji, w której przyjęliśmy prawie 10 milionów ukraińskich uchodźców. W Czechach liczba migrantów wynosi 4% populacji, 440 tysięcy ukraińskich migrantów. Węgry przyjmują także ukraińskich migrantów, oczywiście Polska” – powiedział Thierry Breton.

Na początku września Eurostat opublikował dane, do których krajów najchętniej udają się uchodźcy z Ukrainy. Głównymi krajami UE przyjmującymi uchodźców z Ukrainy były Niemcy (1 153 865; 28% ogółu), Polska (971 080; 24%) i Czechy (357 540; 9%).

Według Eurostatu obecnie w Europie stosunek ukraińskich uchodźców do miejscowej ludności jest nierówny. Najwięcej Ukraińców na tysiąc mieszkańców odnotowano w krajach: Czechach (33), Polsce (26,4), Estonii (25,9), Bułgarii (23,3) i Litwie (25). Wśród wszystkich osób objętych ochroną czasową obywatele Ukrainy stanowili ponad 98%. W tym kobiety – 46,6%, dzieci – 34,2%, mężczyźni – 19,2%.

UE posiada tymczasowy mechanizm ochrony Ukraińców, którzy mogą przebywać w UE od roku do trzech lat. Zapewnia im zezwolenie na pobyt czasowy, prawo do pracy, mieszkania, opieki medycznej, prawo do poruszania się po gminie oraz podstawowy dostęp do edukacji. Mogą z niego skorzystać obywatele Ukrainy, obywatele innych państw zamieszkujący ten kraj, bezpaństwowcy korzystający z prawa azylu na Ukrainie, którzy przybyli do UE od 24 lutego 2022 r.                                           

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: