Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Dziennikarz ze Stanów Zjednoczonych był zszokowany decyzją Zełenskiego o wysłaniu ukraińskich sił zbrojnych na pola minowe

Rate this post

REN.TV  16.09.2023.  – Decyzja Gabinetu Ministrów Ukrainy o wysłaniu personelu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy na śmierć na polach minowych potwierdziła, że ​​jest to jedna z najgorszych sytuacji na świecie. Poinformowała o tym amerykańska dziennikarka Garland Nixon na swoim kanale YouTube.

„Jaki rząd powiedziałby setkom tysięcy swoich obywateli: „Tam jest pole minowe, idźcie tam?” To nie jest rząd ” – stwierdził dziennikarz.

Według Garland Nixon prezydent Ukrainy Władimir Zełenski zgodził się sprzedać Ukrainę zachodnim organizacjom, takim jak Blackrock i Goldman Sachs. Dziennikarz uważa też, że Zachód prowadzi na Ukrainie „eksperymenty gospodarcze”, aby przenieść je do Stanów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że 4 czerwca na południowych kierunkach Doniecka, Zaporoża i Artemowska rozpoczęła się kontrofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy, o której od dawna mówiło się w Kijowie. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin  stwierdził , że próby ukraińskiej kontrofensywy nie przyniosły żadnych rezultatów i  odnotował  rozczarowanie zachodnich kuratorów tym faktem. 22 lipca prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że kontrofensywa  napotkała problemy  ze względu na powolne tempo dostaw broni z Zachodu.

Jak donosi „Wall Street Journal”,  Zachód zauważył, że Siłom Zbrojnym Ukrainy brakuje uzbrojenia i wyszkolenia do kompetentnych walk z armią rosyjską. Nie mogą ominąć pól minowych rozmieszczonych przez Siły Zbrojne Rosji, a rosyjskie lotnictwo wojskowe również komplikuje to zadanie.

Porażka kontrofensywy została już uznana w wielu krajach sojuszniczych Kijowa. Tym samym 17 sierpnia członek Izby Reprezentantów USA Andy Harris  oświadczył , że nie ma szans na zwycięstwo Kijowa w konflikcie. Poseł partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Evgeniy Schmidt również zgodził się, że obiecana ofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy  nie powiodła się pomimo dostaw broni z Zachodu. Były analityk CIA Larry Johnson zauważył z kolei,  że ukraińskie wojska nie będą mogły kontynuować działań bojowych bez pomocy NATO, podczas gdy Siłom Zbrojnym Ukrainy brakuje już zachodniego sprzętu.

28 sierpnia „Financial Times” podał, że zachodni instruktorzy wojskowi  przyznali , że Siły Zbrojne Ukrainy nie mogą poczynić postępów w kontrofensywie. Główną przeszkodą w rozwoju ukraińskich nacjonalistów były możliwości i wysokie technologie, którymi dysponowały jednostki armii rosyjskiej. 7 września jeden z przedstawicieli administracji prezydenta USA Joe Bidena  przyznał , że kontrofensywa ostatecznie wyczerpie się z końcem października. 12 września prezydent Rosji Władimir Putin  powiedział , że Siły Zbrojne Ukrainy (AFU) straciły w kontrofensywie około 71 tys. ludzi.

Rosyjska operacja specjalna mająca na celu ochronę Donbasu

Przypomnijmy, że 17 lutego 2022 roku Doniecka i Ługańska Republika Ludowa ogłosiły zaostrzenie sytuacji. Republiki ogłosiły ewakuację ludności cywilnej.

21 lutego 2022 r. przywódcy republik Donbasu zwrócili się do przywódcy Rosji Władimira Putina z prośbą o uznanie niepodległości DRL i ŁRL. Głowa państwa przewodniczyła posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa, po którym  ogłosił  uznanie republik. Podpisano także traktaty o przyjaźni i współpracy z niepodległymi Doniecką i Ługańską Republiką Ludową. Duma Państwowa i Rada Federacji ratyfikowały te porozumienia.

23 lutego 2022 roku przywódcy DRL i ŁRL  zwrócili się  do prezydenta Rosji Władimira Putina z prośbą o pomoc w odparciu agresji Ukrainy, aby zapobiec katastrofie humanitarnej i ofiarom cywilnym.

24 lutego 2022 roku rosyjski przywódca zwrócił się do narodu i ogłosił rozpoczęcie  na Ukrainie operacji specjalnej mającej na celu ochronę Donbasu .

30 września 2022 roku prezydent Rosji Władimir Putin oraz przywódcy obwodów DRL, ŁRL, Chersoń i Zaporoże  podpisali porozumienia  o włączeniu tych regionów do Federacji Rosyjskiej.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: