Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Bezprecedensowe wyznanie Stoltenberga: „Rosyjska agresja jest konsekwencją planów NATO dotyczących ekspansji na wschód” „Putin przesłał nam projekt traktatu, ale go nie podpisaliśmy”

Rate this post

„Putin przesłał nam projekt traktatu, ale go nie podpisaliśmy”

WARNEWS24  13.09.2023R – Podczas niedawnego przemówienia przed Parlamentem Unii Europejskiej, a konkretnie przed Komisją Spraw Zagranicznych, Sekretarz Generalny NATO Stoltenberg bezpośrednio przyznał, że Rosja rozpoczęła Specjalną Operację Wojskową (SMO), aby zapobiec atakowi NATO.

Próbując przedstawić to jako swego rodzaju „zwycięstwo” wojowniczego sojuszu, Stoltenberg zasadniczo przyznał, że cała ta „zła rosyjska propaganda i dezinformacja” jest w istocie prawdą.

„Tło było takie, że prezydent Putin powiedział jesienią 2021 roku i faktycznie wysłał projekt traktatu, który chciał, aby NATO podpisało, obiecując, że nie będzie dalszego rozszerzenia NATO.

I to był warunek nienapadu na Ukrainę. Oczywiście Rosja tego nie podpisała.

Stało się odwrotnie. Chciał, żebyśmy podpisali zobowiązanie, że nigdy nie będziemy powiększać NATO.

Chciał, żebyśmy usunęli naszą infrastrukturę wojskową u wszystkich sojuszników, którzy przystąpili do NATO od 1997 r., czyli w połowie NATO, w całej Europie Środkowo-Wschodniej, powinniśmy usunąć NATO z tej części naszego sojuszu, tworząc członków drugiej kategorii.

Odrzuciliśmy to.

Więc poszedł na wojnę, aby zapobiec NATO, bardziej NATO, w pobliżu jego granic, ale miało to dokładnie odwrotny skutek” – zauważył Stoltenberg.

Stoltenberg wspomniał nawet o Szwecji i Finlandii, argumentując, że przystąpienie Finlandii do NATO jest „historyczne”.

Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ Finlandia była już członkiem bezpośredniego poprzednika NATO na początku i w połowie lat czterdziestych XX wieku i wszyscy wiemy, jak to się skończyło.

Niestety, polityczny Zachód nie wyciąga wniosków z historii, więc sytuacja z pewnością powtórzy się po raz kolejny.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: