Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Azerbejdżanie wkraczają do Górskiego Karabachu – Naruszone linie obronne – Telegram o bezwarunkowej kapitulacji dla Ormian

Rate this post

WARNEWS24  19.09.2023R – Ultimatum w sprawie bezwarunkowej kapitulacji, które wygasa jutro rano, zostało przekazane przez Azerbejdżan władzom Górskiego Karabachu i Armenii w miarę natarcia armii azerbejdżańskiej.

Linia kontaktowa Górskiego Karabachu gwałtownie się zawaliła. Z informacji wynika, że ​​Azerowie najechali 15 km w głąb Górskiego Karabachu i obecnie ostrzeliwują stolicę Stepanakert.

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu podaje, że zajęło 60 pozycji ormiańskich.

Siły ormiańskie opuściły sześć wiosek w Karabachu. To są:

– Pirliar (Khojaly)
– Khanabad (Khojaly)
– Nakhchivanly (Khojaly)
– Agbulag (Khojaly)
– Jutju (Khojavend)
– Janyatag (Agdere)

Według Azerbejdżanu „zniszczono do 20 pojazdów wojskowych, ponad 40 instalacji artyleryjskich, ponad 30 moździerzy, 2 systemy przeciwlotnicze i ponad 6 radioelektronicznych stacji bojowych.

Poinformowano, że w wyniku strajku Sił Zbrojnych Azerbejdżanu zniszczono skład paliwa armii Górskiego Karabachu. Skład wojskowy znajdował się w pobliżu drogi Khankendi-Khojaly (Stepanakert-Ivanyan)” (Jedyne lotnisko w Górskim Karabachu znajduje się we wsi Ivanyan).

Rozwój sytuacji w Armenii nie jest dobry.

Ormiański polityk Andranik Tevanyan wezwał Ormian do udania się na Plac Republiki w centrum Erewania w celu dokonania zmiany władzy (obalenia Paszyniana).

Służba Bezpieczeństwa Narodowego Armenii ostrzegła przed ryzykiem masowego powstania w kraju.

Azerbejdżan: Telegram o bezwarunkowej kapitulacji Ormianom

Baku wyznaczyło siłom Górskiego Karabachu (Artsakh) ostateczny termin rozwiązania i rozbrojenia.

Ultimatum wygasa jutro rano.

„Jeśli się nie zastosują, siły zbrojne Azerbejdżanu rozpoczną zakrojoną na szeroką skalę ofensywę lądową w Górskim Karabachu, aby „całkowicie wyzwolić terytoria Azerbejdżanu” – podają źródła azerbejdżańskie .

Azerbejdżan zwrócił się do ormiańskich grup zbrojnych w Górskim Karabachu, które nazwał „nielegalnymi”, o poddanie się, w przeciwnym razie będzie kontynuował „operację antyterrorystyczną do końca” – podała państwowa agencja informacyjna, powołując się na administrację prezydenta.

Jednocześnie administracja prezydenta oświadczyła, że ​​Azerbejdżan jest gotowy spotkać się z przedstawicielami etnicznych Ormian w Jewłachu, jeśli spełnią oni „ szereg warunków”.

„Aby jednak powstrzymać operację antyterrorystyczną, nielegalne ormiańskie formacje wojskowe muszą wywiesić białą flagę, oddać całą broń i rozwiązać nielegalny reżim” – stwierdziła administracja prezydencka, dodając, że „w przeciwnym razie operacja antyterrorystyczna zakończy się niepowodzeniem”. kontynuuj . „do końca”.

Wideo: Azerbejdżańskie UCAV bombardują okopy, bunkry, artylerię i falangi wojskowe sił armeńskich Artsakh.

Azerbejdżan: Poddaj się – to nasze terytorium!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu podkreśliło, że jedyną drogą do pokoju w regionie jest „ całkowite wycofanie armii ormiańskiej z Karabachu i rozwiązanie reżimu w stolicy regionu Stepanakert”.

Władze Azerbejdżanu podały, że celem operacji w Karabachu jest likwidacja „jednostek armii ormiańskiej, które przebywały tam nielegalnie”.

Azerbejdżan: Przebić się przez ormiańską linię obronną w Karabachu

Siły azerbejdżańskie przedarły się przez linie obrony separatystycznych sił ormiańskich w Górskim Karabachu i są zdeterminowane, aby osiągnąć swoje cele strategiczne, powiedział agencji Reuters Hikmet Hajiyev, doradca ds. polityki zagranicznej prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa.

Chadżijew powiedział, że Baku będzie gotowe do rozmów z etnicznymi ormiańskimi władzami Karabachu dopiero po wywieszeniu przez nie białej flagi i rozbrojeniu.

Dodał, że Baku nie ma celów wojskowych w sąsiedniej Armenii.

„Azerbejdżańskie siły zbrojne działają wyłącznie na suwerennych terytoriach Azerbejdżanu ” – powiedział, zauważając, że Baku pozostaje zaangażowane w program pokojowy pomimo rozpoczętej dziś operacji wojskowej w regionie.

„Intencją Azerbejdżanu jest zamknięcie rozdziału wrogości i konfrontacji” – powiedział.

„Wystarczy. Nie możemy dłużej tolerować posiadania na terytorium takich sił zbrojnych, a także systemu, który na co dzień zagraża bezpieczeństwu i suwerenności Azerbejdżanu” – podkreślił .

Jednocześnie powiedział, że Baku wierzy, że „operacja antyterrorystyczna”, jak nazywa rozpoczętą dziś w enklawie operację wojskową, osiągnie swój strategiczny cel, jakim jest zapewnienie pełnej suwerenności nad terytorium Azerbejdżanu.

Azerski urzędnik podkreślił także, że Baku powiadomiło Rosję i Turcję „na kilka minut” przed rozpoczęciem operacji.

Sytuacja w terenie – 15 km natarcia Azerów

Zgodnie z oczekiwaniami nalot na nieuznaną Republikę Artsakh stał się pierwszym etapem „antyterrorystycznej” operacji Sił Zbrojnych Azerbejdżanu. Uderzono w pozycje obrony powietrznej i punkty koncentracji.

▪️Według służby prasowej Sił Zbrojnych Artsakh rozpoczęło się działanie wojsk azerbejdżańskich na całej linii frontu. Patrząc na mapę, najbardziej prawdopodobnymi kierunkami są Shusha, Fizuli i Aghdam.

▪️Jednocześnie wzrosła intensywność ostrzału obszarów przygranicznych przed zakrojoną na szeroką skalę ofensywą lądową Sił Zbrojnych Azerbejdżanu. Istnieją również doniesienia o nalotach w Martakert i okolicach, wskazujące na początek wykorzystania lotnictwa.

– Istnieją doniesienia, że ​​siłom azerskim udało się bez oporu przedostać 15 kilometrów w głąb Górskiego Karabachu.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: