Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

AUSTRALIJSKI BANK WYDAŁ OŚWIADCZENIE DLA SWOICH KLIENTÓW I PARTNERÓW KONIEC Z HONOROWANIEM TRANSAKCJI GOTÓWKOWYCH

Rate this post

Macquarie Bank ogłasza niespodziewane posunięcie mające na celu wyeliminowanie gotówki we wszystkich swoich oddziałach

Bank podjął szokującą decyzję, która może mieć ogromny wpływ na sposób, w jaki Australijczycy uzyskują dostęp do swojej gotówki.

Duży bank w Australii podjął szokującą decyzję o wyeliminowaniu gotówki we wszystkich swoich oddziałach w całej Australii, co może być kolejnym krokiem w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego.

Macquarie Bank zapowiedział wycofanie pieniądza gotówkowego w swoich oddziałach do listopada 2024 r., a więc od listopada tego roku bank nie będzie już nigdzie akceptował gotówki.

(Problem w tym że Dalsza część tego materiału 80% do samodzielnego czytania poniżej + video materiały
jeśli chcesz odblokować dostęp do całości tego materiału i innych zablokowanych treści na tej stronie , link odblokowujący jest umieszczony na audio odtwarzaczu . w linku znajdziesz instrukcje video i opcje dostępu do strony w różnych wariantach, jeśli zasubskrybowałeś naszą witrynę jako osoba niewidoma lub niedowidząca właśnie otrzymałeś na pocztę email cały tekst tego materiału w formie audio )

Posunięcie to zostało skrytykowane jako takie, które będzie miało szczególnie negatywny wpływ na obszary regionalne i na starszych Australijczyków.

W okresie od stycznia 2024 r. do listopada 2024 r. będziemy stopniowo wycofywać usługi gotówkowe i czekowe we wszystkich produktach bankowych i zarządzaniu majątkiem Macquarie, w tym emeryturach i superkonta

– oznajmił bank w oświadczeniu dla klientów.

Oprócz wyeliminowania transakcji gotówkowych w kasie, od maja przyszłego roku Macquarie nie będzie już akceptować płatności za pośrednictwem bankowości telefonicznej.

Oznacza to, że klienci chcący wypłacić lub wpłacić gotówkę, mogą to zrobić wyłącznie za pośrednictwem bankomatu.

Wiadomość o tej decyzji spotkała się z konsternacją niektórych firm, które stwierdziły, że „nieuniknione” jest, aby inne banki podążyły tą samą drogą co Macquarie.

„Mieszkańcy na obszarach regionalnych stale borykają się z problemami z dostępem do Internetu, więc korzystanie z gotówki jest często łatwiejszą opcją, co sprawia, że ​​lokalne oddziały banków i usługi gotówkowe są ważne dla mieszkańców miast wiejskich”

– powiedziała Rhiannon Druce, dyrektor generalna Junee Lakritz i fabryki czekolady.

Istnieją obawy, że inne banki pójdą śladem Macquarie Bank, co niestety wydaje się nieuniknione”.

Macquarie Bank bronił swojej decyzji, twierdząc, że zdecydowana większość jego klientów korzysta już z bankowości cyfrowej, a tylko około 1% korzysta z gotówki lub czeków.

„Jako bank cyfrowy jesteśmy zobowiązani do przejścia na płatności w pełni cyfrowe do listopada 2024 r., aby zapewnić bezpieczniejszą, szybszą i wygodniejszą bankowość” – powiedział NCA NewsWire rzecznik Macquarie Bank.

www.news.com.au/finance/money/macquarie-bank-announces-shock-move-to-scrap-cash-in-all-branches/news-story/da5ee045eb5470adcd038a8481cb98e4

……………………………………………..

Komentarz:

W taki arogancki sposób instytucje usługowe dla społeczeństwa, gdzie społeczeństwo przechowywało swój kapitał zdobyty swoją pracą, stały się politycznymi narzędziami do ograniczania praw i swobody obywatelskiej, a więc stopniowego zniewolenia społeczeństwa.

Jaki stosunek do pieniądza gotówkowego mają obywatele EU pokazuje poniższa grafika.

Pierwsza dwudziestka krajów, w których transakcje są przeprowadzane gotówką. 

My w Austrii wiemy i w pełni jesteśmy tego świadomi jakie konsekwencje pociągną za sobą procesy likwidacji pieniądza gotówkowego.
Dlatego też żądamy konstytucyjnego zapisu dotyczącego utrzymania pieniądza gotówkowego jako jednej z ważnej twierdzy i gwarancji swobód obywatelskich i systemu demokratycznego, który wymaga radykalizacji, a więc demokracji bezpośredniej o własnościach bezpośredniej odpowiedzialności polityków za swoje czyny.

W roku 2022 Austria miała 70% płatności gotówkowej i ostatnie dane wskazują na to, że obecnie jest wzrost do 76%. Oznacza to świadome działanie społeczeństwa według maksymy, że gotówka oznacza wolność i jeśli chce się tą wolność zachować należy korzystać z tej wolności, a więc korzystać z płacenia gotówką.

Z moich obserwacji wynika, że Polacy chętnie korzystają z płatności cyfrowej i płacą przy kasach telefonem, zegarkiem czy kartą, do czego polskie markety są ekstra przystosowane.

Takiego głębokiego przystosowania niema u nas w Austrii, ponieważ społeczeństwo swoim postępowaniem i stosunkiem do gotówki hamuje taki rozwój.

W mojej ocenie Polska jest krajem, w którym proces likwidacji pieniądza gotówkowego jest najbardziej zaawansowany.


Z ostatniej chwili:

Z mównicy parlamentu w Niemczech.

To jest nie do wiary co Niemcy zamierzają zrobić.

Doprowadzić do Zielonej Dyktatury.

Poniżej CYTAT z mównicy parlamentu:

https://t.me/emigrant19/1410


Jeśli dobrowolnie nie zrezygnujecie z jeżdżenia samochodami to my wam pokażemy gdzie Zielony młot wisi.
My możemy wszystko z wami zrobić.
Możemy was gnębić, możemy was szykanować, możemy wasze prawo jazdy zatrzymać.
Możemy was karami zarzucić.
My możemy wolnych obywateli całkowicie podporządkować.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: