Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

„Jerusalem Post – 50 najbardziej wpływowych Żydów”: Jewgienij Prigożyn – Postscriptum

Rate this post

„Jerusalem Post –  50 najbardziej  wpływowych Żydów” : Jewgienij Prigożyn – Postscriptum

Rosyjski oligarcha Jewgienij Prigożyn utworzył imperium restauracyjne i farmę trolli, aby ingerować w wybory w USA w 2016 roku. Ale jego działania jako szefa Grupy Wagnera ugruntowały jego dziedzictwo.

Wagner, szef najemników Jewgienij Prigożyn (fot. Alexander Ermochenko / Reuters)
Wagner, szef najemników Jewgienij Prigożyn
(fot. Alexander Ermochenko / Reuters)
Po odbyciu prawie dziesięciu lat w więzieniu za kradzież, Jewgienij Prigożyn – z pomocą swojego żydowskiego ojczyma – zamienił budkę z hot-dogami w ekskluzywne imperium restauracyjne i stał się znany jako „szef kuchni Putina”. Wymyślił i doprowadził do tego, że Internet Research Agency trolluje farmę mocno ingerujących w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. Ale dopiero w czerwcu 2023 r. podróż Prigożyna do bogactwa zyskała światowy rozgłos.

 

Uwolnił się z kajdan i rozpoczął krótkotrwały, ale bardzo nagłośniony bunt przeciwko reżimowi Władimira Putina ze swoją prywatną firmą wojskową, Grupą Wagnera. Po publicznej krytyce prowadzenia przez Rosję wojny na Ukrainie, rzekomym ataku na jego siły w Bachmucie i napięciach z rosyjskim Ministerstwem Obrony i Sztabem Generalnym, które zakończyły się nakazem podpisania przez Grupę Wagnera kontraktów, które uczyniłyby ich podwładnymi wojskowymi, poprowadził około 25 000 bojowników do zdobycia miasta Rostów nad Donem. 23 czerwca rozpoczął zbrojny marsz na Moskwę. Było to największe powstanie w ciągu 23 lat rządów Putina. Dlaczego? Prigożyn powiedział, że „miał krach”.

62-letni Prigożyn, którego ojciec był Żydem (zmarł, gdy miał dziewięć lat), co kwalifikuje go do aliji, zginął w katastrofie lotniczej 23 sierpnia wraz z dziewięcioma innymi osobami, w tym jego prawą ręką, dowódcą Wagnera Dmitrijem Utkinem.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: