Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

16.09.2023 WOJNA NA UKRAINIE NIEZALEŻNE MEDIA Z USA NIEMIEC I G.B TŁUMACZONE NA POLSKI

4/4 - (1 vote)

Wojna ukraińska – Władze ukraińskie: 90 procent zmobilizowanych zostało wyłączonych z akcji

Rosja prowadzi na Ukrainie operację wojskową wspólnie z siłami zbrojnymi republik Donbasu. Zachód reaguje coraz większymi dostawami broni na Ukrainę i bezprecedensowymi sankcjami wobec Rosji. Przeczytaj najnowsze wydarzenia tutaj.
Transmisje na żywo Wojna na Ukrainie – Władze ukraińskie: 90 procent zmobilizowanych do działaniaQuelle: Gettyimages.ru © Danylo Antoniuk/Anadolu Agency
 • 16 września 2023 13:35

  13:35

  Władze Zaporoża: Amerykańskie czołgi Abrams spotkają się z taką samą hańbą, jak niemieckie czołgi Leopard

  Kiedy amerykańskie czołgi Abrams dotrą na front w obwodzie zaporoskim, spotka ich taka sama hańba, jak niemieckie czołgi Leopard i brytyjskie Challenger, mówi przewodniczący ruchu obywatelskiego Zaporoża „Stoimy razem z Rosją” Władimir Rogow. On tłumaczy:

  „Teraz przyszła kolej na Stany Zjednoczone, aby się wstydzić. „Amerykanie spieszą się, aby powtórzyć hańbę niemieckich czołgów Leopard i brytyjskich Challenger, aby cały świat mógł zobaczyć ich czołgi płonące na stepach południowej Rosji”.

  Jak pokazało doświadczenie z brytyjskimi czołgami Challenger, amerykańskie czołgi na froncie nie przetrwały długo w nienaruszonym stanie. Rogów wyjaśnia:

  „Abrams jest znacznie gorszy od tych samych czołgów Challenger, które już spektakularnie płoną z przodu. Zachód rzuca w konfrontację z Rosją wszystko, co ma, aby utrzymać swoją pozycję na tymczasowo okupowanych terytoriach południowej Rosji. Czołgi Abrams nie staną się złotym środkiem dla ukraińskich bojowników, bo chcą wierzyć mieszkańcom terenów kontrolowanych przez Zełenskiego”.

  Wcześniej sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Aleksiej Daniłow twierdził, że Kijów wkrótce otrzyma z USA czołgi Abrams i spodziewał się ich ponad dziesięciu.

 • 12:58

  Siły rosyjskie rozgromiły ukraińskich napastników w pobliżu Rabotino

  Armia rosyjska odparła grupy atakujące wojsk ukraińskich w pobliżu wsi Rabotino w obwodzie zaporoskim, mówi szef ruchu obywatelskiego Zaporoże „Stoimy razem z Rosją” Władimir Rogow. On tłumaczy:

  „Doszło do kilku ataków ukraińskich bojowników w małych grupach bez użycia ciężkiego sprzętu, ale ponieśli oni straty i uciekli. Zostali trafieni artylerią. Liczba zabitych bojowników sięga kilkudziesięciu. Po naszej stronie bardzo dobrze spisali się bojownicy 291. pułku. Zespoły rozpoznawcze szybko ustaliły sytuację, a artyleria zadziałała.”

  Ponadto zniszczono tymczasowy punkt postoju wojsk ukraińskich w pobliżu Rabotino. Samoloty pierwszej linii bombardowały pozycje ukraińskie bombami powietrznymi.

 • 12:21

  Cywil zabity w ukraińskim ostrzale Doniecka

  Jak podaje misja DRL przy Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji w Sprawach Dotyczących Ukraińskich Zbrodni Wojennych (JCCC), mężczyzna zginął, a kobieta została ranna, gdy ukraińskie wojska ostrzelały rejon kirowski w Doniecku. Wiadomość od reprezentacji na kanale Telegram  brzmi  :

  „16 września o godzinie 12:00 linie operacyjne DPR-JCCC otrzymały informację o ofiarach cywilnych w miastach republiki: w mieście Donieck (rejon kirowski) przy ulicy Feta 21/2 mężczyzna urodzony w r. Rok 1955 zginął zabity, a kobieta urodzona w 1972 została ranna.”

 • 11:51

  Wybuchy w Charkowie – wideo

  W Charkowie doszło do eksplozji – poinformował na swoim kanale Telegram burmistrz miasta Igor Teriechow. On pisze:

  „Apeluję do wszystkich, aby zachowali ostrożność i pozostali w schroniskach”.

  O godzinie 11:10 czasu lokalnego (10:10 czasu berlińskiego) w obwodzie charkowskim ogłoszono alarm lotniczy.

  Kilka minut później sygnał o niebezpieczeństwie włączono także w sześciu innych obwodach: dniepropietrowsku, kijowie, mikołajewie, połtawie, czerkasach, czernihowie oraz w kontrolowanych przez kijów częściach obwodów chersońskiego i zaporoskiego.

  Filmy przedstawiające następstwa eksplozji pojawiły się teraz w Internecie  .

 • 11:19

  Ukraiński komisarz wojskowy: 90 procent zmobilizowanych zostało wyłączonych z akcji

  Według pełniącego obowiązki szefa regionalnego biura werbunkowego w Połtawie podpułkownika Witalija Biereżnoja ukraińskie  siły zbrojne straciły aż 90 procent personelu, który dołączył do swoich jednostek jesienią ubiegłego roku, podaje agencja informacyjna RIA Nowosti, cytując lokalną  internetową  gazetę  Połtawszczina . gazeta  .

  Bierieżnoj skarżył się posłom podczas 39. sesji Rady Miejskiej Połtawy, że ośrodek regionalny jedynie o 13 proc. zrealizował zatwierdzony przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy plan mobilizacyjny, a jednostki ukraińskie wymagają uzupełnienia. Gazeta zacytowała wypowiedź urzędnika:

  „Ze 100 osób, które jesienią ubiegłego roku zapełniły jednostki, pozostało tylko 10–20, reszta nie żyje, jest ranna lub jest na emeryturze”.

  Proponował jednocześnie utworzenie w dzielnicach punktów meldunkowych i stacjonowanie tam władz lokalnych, które miałyby pomóc „w ustaleniu obecności osoby podlegającej odbyciu służby wojskowej”. Bierieżnoj zapowiedział, że w regionie wkrótce powstanie „duża brygada zmechanizowana” i zwrócił się do parlamentarzystów o „pełne wsparcie” tego procesu.

 • 10:41

  Pierwsze znacjonalizowane majątki ukraińskich oligarchów sprzedane na Krymie

  Na Krymie odbyło się osiem pierwszych aukcji, których celem było sprzedaż znacjonalizowanego majątku ukraińskich oligarchów, którzy zajęli wrogie stanowisko wobec Rosji, poinformował na swoim kanale Telegram szef krymskiego parlamentu Władimir Konstantinow. Pisze  : _

  „Zawarto umowy zakupu o wartości ponad 815 mln rubli. Na działkach znajdowały się nieruchomości mieszkalne i komercyjne.”

  Ponadto na aukcji wystawiono obecnie cztery dodatkowe nieruchomości mieszkalne. Konstantinow podkreśla:

  „Budżet Krymu zapewnia dochody z ich eksploatacji w wysokości około 27 milionów rubli”.

  Wcześniej krymski parlament podjął decyzję o znacjonalizacji majątku części ukraińskich oligarchów powiązanych z władzami Kijowa i dopuszczających się wrogich działań wobec Rosji. Należą do nich Rinat Achmetow, Igor Kołomojski, Arsenij Jaceniuk, Nestor Schufritsch, Siergiej Taruta i inni.

  Szef Krymu Siergiej Aksjonow wyjaśnia, że ​​całość środków ze sprzedaży tej nieruchomości zostanie przeznaczona na potrzeby uczestników specjalnej operacji wojskowej.

 • 10:06

  Podwodne drony i systemy robotyczne dla rosyjskiej marynarki wojennej – Shoigu odwiedza fabryki zbrojeniowe

  Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu  przeprowadził inspekcję realizacji kontraktu w zakresie obronności państwa w zakładach obronnych Zwiezda (Gwiazda) w obwodzie nadmorskim .

  Dokonał przeglądu budowy doku pływającego oraz stanu naprawy i modernizacji atomowych okrętów podwodnych. Szef MON zwrócił szczególną uwagę na dotrzymanie harmonogramu realizacji kontraktu obronnego.

  „Zvezda” to wiodący warsztat naprawy okrętów podwodnych Floty Pacyfiku i jedyny na Dalekim Wschodzie specjalizujący się w naprawie, przebudowie i modernizacji okrętów podwodnych rakietowych o napędzie atomowym.

  Shoigu odwiedził także fabrykę śmigłowców Progress w Arsenyev w Primorye, która produkuje helikoptery Ka-52. „Ka-52” to jedyny helikopter z wyrzucanymi siedzeniami. Dyrektor firmy Siergiej Szamszura powiedział ministrowi:

  „Zmodernizowany śmigłowiec „Ka-52M” ma nowe systemy radarowe i celownicze oraz uzbrojenie o znacznie ulepszonych parametrach”.

  Rosyjska marynarka wojenna opracowuje obecnie projekty zaawansowanych, wielozadaniowych atomowych okrętów podwodnych i podwodnych dronów, a także systemów robotycznych, oznajmił minister obrony Szojgu na kolejnym szczycie w kwaterze głównej Rosyjskiej Floty Pacyfiku.

 • 9:32

  Władze DRL: Ukraińskie wojsko ostrzeliwuje terytorium republiki 35 razy w ciągu 24 godzin

   Lokalne władze podają , że w ciągu ostatnich 24 godzin ukraińskie formacje zbrojne ostrzeliwały terytorium Donieckiej Republiki Ludowej 35 razy  W kierunku Doniecka wojsko ukraińskie wystrzeliło 26 sztuk artylerii 155-milimetrowej, w tym z głowicami kasetowymi, w kierunku Gorłówki siedem sztuk artylerii 152 i 155-milimetrowej, w tym z głowicami kasetowymi, w kierunku Jasinowatej dwa strzały artylerii 155-milimetrowej. Łącznie wystrzelono 105 sztuk różnej amunicji.

  Pod ostrzałem Ukrainy znalazły się cztery miasta republiki rosyjskiej: Gorłówka (obwód Nikitowski), rejon Jasinowata, stolica Doniecka (obwód kujbyski, kirowski, kijowski, pietrowski), Makiejewka (obwód czerwonogwardzki).

  Władze DRL podają, że w obwodzie pietrowskim w Doniecku ranny został cywil. Ponadto uszkodzone zostały cztery budynki mieszkalne w dzielnicy Nikitovsky w Gorłowce.

 • 8:54

  Trump chwali uwagi Putina dotyczące rozwiązania kryzysu na Ukrainie

  Były prezydent USA Donald Trump pozytywnie ocenia wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina o jego gotowości do rozwiązania kryzysu na Ukrainie. W wywiadzie dla  NBC News   amerykański polityk powiedział :

  Myślę, że to dobrze, że to powiedział, bo to oznacza, że ​​mówię właściwe rzeczy”.

  Trump nie chciał podać szczegółów, w jaki sposób jako prezydent USA mógłby rozwiązać konflikt na Ukrainie w ciągu 24 godzin, ale powiedział, że dokładnie wie, jak należy to zrobić. Były gospodarz Białego Domu podkreślił, że przekona Moskwę i Kijów do negocjacji i zawarcia porozumienia.

  12 września na Wschodnim Forum Ekonomicznym Władimir Putin pozytywnie ocenił gotowość Trumpa do „rozwiązania w ciągu kilku dni dotkliwych problemów, w tym kryzysu ukraińskiego”. Według prezydenta Rosji „to może się tylko podobać, jest dobre”. Jednocześnie wyraził wątpliwości, czy wynik wyborów w USA będzie miał wpływ na stosunki amerykańsko-rosyjskie.

 • 8:14

  Zełenski grozi sąsiadującym krajom europejskim, które odmawiają importu ukraińskiego zboża

  Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski grozi „cywilizowaną reakcją” krajom, które zakazały importu ukraińskiego zboża, z pominięciem decyzji Komisji Europejskiej.

  Na swoim kanale Telegram Zełenski podziękował szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen za decyzję o zniesieniu ograniczeń w imporcie ukraińskich produktów rolnych do UE, nazywając ją przykładem „prawdziwej jedności i zaufania”.

  Według niego „ważne jest teraz, aby jedność europejska działała na poziomie dwustronnym”. Jednocześnie Zełenski groził:

  „A jeśli decyzje ich [sąsiadów] naruszą prawo UE, Ukraina zareaguje w cywilizowany sposób”.

  Komisja Europejska zdecydowała się wcześniej nie rozszerzać ograniczeń importowych czterech ukraińskich produktów rolnych na kilka przygranicznych krajów bloku, zobowiązała jednak Kijów do wprowadzenia środków kontroli eksportu. Jednak Polska, Słowacja i Węgry jednostronnie przedłużyły od 16 września zakaz importu ukraińskiego zboża. Jednocześnie Budapeszt wprowadził zakaz importu 24 towarów z Ukrainy

Poniższe dwie zakładki zmieniają zawartość poniżej.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: