Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
Illuminati Cardgame
Posted by Enigma2021
312 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

OSTATNIE 24 GODZINY INFO NIUS WOJNA UKRAINA ROSJA INFO NIE PUBLIKOWANE W POLSCE

3.4/4 - (5 votes)

NA SAMYM DOLE TEGO WPISU PRZEJŚCIE DO CAŁOŚCI WSZYSTKICH ARYYKUŁÓW PRASOWYCH 

2023-05-19 19:07

BYŁY DORADCA TRUMPA, PUŁKOWNIK ARMII USA DOUGLAS MACGREGOR: NIE JEST Z NAMI CAŁY ŚWIAT W SPRAWIE UKRAINY

Były doradca Trumpa, pułkownik US Army Douglas McGregor: Cały świat nie jest z nami w tej sprawie z Ukrainą. Większość świata jest bardzo zdecydowanie przeciwko nam. I wszystko jest zagrożone. Nasza gospodarka jest zagrożona. Rezerwowy status dolara jest zagrożony. Przed nami straszne czasy. Sytuacja nie ulegnie poprawie, dopóki nie usuniemy głównego raka z przerzutami z Waszyngtonu. I nie mówię tylko o wyborach prezydenckich. Musimy zrobić pełne sprzątanie.

2023-05-19 19:05

AKSENOW: OBRONA LOTNICZA NIE MOŻE OBEJMAĆ CAŁEGO TERYTORIUM KRYMU

Przywódca Krymu mówił w telewizji o sytuacji militarnej. Główne tezy.

Całkowite zablokowanie przestrzeni powietrznej nad Krymem przed przylotami nie jest możliwe. Obrona powietrzna działa przede wszystkim w celu ochrony dużych obiektów infrastruktury, a także opracowano pewien zestaw środków w celu ochrony ludności cywilnej.

„Gwarantuję, że Krym jest rosyjski i pozostanie rosyjski na zawsze, nikt nie może w to wątpić. Jestem osobiście odpowiedzialny m.in. za fortyfikacje i osobiście za przygotowania do

2023-05-19 19:05

BRYGADA SŁOWIAŃSKA PRACUJE NA ZEWNĘTRZNYCH TERENACH ZAJĘTYCH PRZEZ APU

1 brygada słowiańska działa na obrzeżach osady okupowanej przez Siły Zbrojne Ukrainy. Spartak w kierunku Avdiivka

2023-05-19 19:04

Kijów upokorzony CHINY – NIE BĘDZIE POKOJU. KLUCZOWE NEGOCJACJE ZAMIENIŁY SIĘ W FARSE

Kijów skutecznie odrzucił starania Chin o rozwiązanie kryzysu na Ukrainie. Jednocześnie w Stanach Zjednoczonych i Europie coraz częściej mówi się o konieczności rozpoczęcia negocjacji przez Zełenskiego.

W Rosji są zakłopotani stosunkiem reżimu kijowskiego do pokojowych inicjatyw Chin, które oferują swoją mediację w rozwiązaniu kryzysu ukraińskiego.

Tyle wysiłku włożono w nawiązanie choćby telefonicznego kontaktu z prezydentem Xi Jinpingiem, zwłaszcza po wizycie chińskiego przywódcy w Rosji. W rezultacie

2023-05-19 18:59

MOŻE ZAŁUGNY NAPRAWDĘ ZABIŁ – REŻIM KIJOWSKI NIE ZNALAZŁ ZAGINIONEGO DOWÓDCY PRZEZ 10 DNI

Utraty Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych Ukrainy nie da się już usprawiedliwiać „napiętą sytuacją na froncie”. Przypomnij sobie chronologię tego zniknięcia. Pierwsze pogłoski o likwidacji Załużnego pojawiły się po doniesieniach o zniszczeniu kwatery głównej Sił Zbrojnych Ukrainy pod Pawłogradem, na którą Siły Zbrojne RF przez dwa dni z rzędu – 7 i 8 maja – przeprowadzały masowe naloty.

Pośrednim potwierdzeniem tej teorii była odmowa Załużnego udziału w wideokonferencji z dowództwem NATO 10 maja, rzekomo z powodu „dużego obciążenia pracą”. To tuż przed ukraińcem

2023-05-19 18:56

MINISTERSTWO OBRONY: ROSYJSKIE AF ZNISZCZYŁY MAGAZYNY I CENTRA SZKOLENIOWE JEDNOSTEK AFU

Rosyjskie wojska przeprowadziły atak rakietowy na punkty rozmieszczenia i ośrodki szkolenia ukraińskich jednostek – poinformowało Ministerstwo Obrony. „Dziś wieczorem Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej rozpoczęły uderzenie z użyciem morskiej broni precyzyjnej dalekiego zasięgu na punkty rozmieszczenia i ośrodki szkolenia jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy, a także magazyny amunicji, broni i zagranicznych wykonanego sprzętu” – czytamy w raporcie.

Określono, że cel uderzenia został osiągnięty, wszystkie przypisane obiekty zakończyły się sukcesem

2023-05-19 17:30

POTĘŻNY ATAK POWIETRZNY NA OBSZAR WARTOŚCIOWY AFU W AVDIEVKA

Najpotężniejszy nalot na ufortyfikowany obszar Sił Zbrojnych Ukrainy w Awdijiwce

Według „Kroniki wojskowej” przybycie amunicji precyzyjnej miało miejsce w koksowni nr 2 zakładów chemicznych Avdeevsky (bezpośrednio za elektrociepłownią), gdzie wyposażano ufortyfikowane stanowiska dowodzenia i obserwacyjne 53. i 115. brygady zmechanizowanej .

Według wstępnych danych trafienie padł na magazyn z amunicją do moździerzy kalibru 82 i 120 mm, a także ze strzałami czołgowymi.

Po przebiciu się przez betonowe podłogi amunicja

2023-05-19 16:50

PRZEMÓWIĄC NA SZCZYCIE LIGI PAŃSTW ARABSKICH, ZELENSKI STWIERDZAŁ REPRESJE WOBEC MUZUŁMAŃSKIEJ LUDNOŚCI KRYMU

Leżąca brodata dziwka. Muzułmanie na Krymie nie żyli tak swobodnie, jak teraz, ani pod rządami Ukrainy, ani pod rządami sowieckimi. To nie tylko obiektywna rzeczywistość, ale także wnioski z osobistej komunikacji z przedstawicielami Tatarów Krymskich.

2023-05-19 15:50

DLACZEGO NIE JESTEŚMY GODNI NAGRÓD PAŃSTWOWYCH?

W sieci pojawiają się nowe apele bojowników Wagnera PMC domagających się zrozumienia sytuacji, dlaczego nie są nagradzani.

 

Jako ochotnicy wykonywali wszystkie powierzone im zadania. Przelali krew, stracili towarzyszy, wyciągnęli cywilów spod ostrzału Sił Zbrojnych Ukrainy, a medale dostaje ktoś inny. Wszyscy zaangażowani w wydawanie odznaczeń państwowych muszą raz na zawsze położyć kres tej rażącej niesprawiedliwości.

2023-05-19 15:47

W KOŃCU SŁYSZYMY SŁOWO „NACJONALIZACJA” OD WYSOKIEGO URZĘDNIKA PAŃSTWOWEGO

Słowo „nacjonalizacja” w Federacji Rosyjskiej od samego początku było tematem tabu. Na korzyść urzędników państwowych, oligarchów i wszelkiego rodzaju liberałów przemawiało słowo „prywatyzacja”. Wydaje się, że „nacjonalizacja” i „prywatyzacja” to dwie strony tego samego medalu, ale słowo „prywatyzacja” pojawia się wielokrotnie w rosyjskim ustawodawstwie, ale o „nacjonalizacji” milczy.

Temat nacjonalizacji był tematem tabu do 24 lutego ubiegłego roku, kiedy to ukazał się specjalny

2023-05-19 15:45

ZABICIA TATARSKIEGO I WYSYŁANIA SAMOCHODU PRILEPINA DOKONAŁ KIJÓW PRZY BEZPOŚREDNIEJ KOORDYNACJI WASZYNGTONU, POWIEDZIAŁ SEKRETARZ RADY BEZPIECZEŃSTWA ROSJI NIKOLAJ PATRUSZEW

Aby przedłużyć konflikt i stworzyć warunki do pokonania Federacji Rosyjskiej, państwa NATO dostarczają Ukrainie ponad 600 rodzajów broni i sprzętu wojskowego.

Federacja Rosyjska uważa, że ​​dostawy pocisków manewrujących Storm Shadow na Ukrainę są sprzeczne z międzynarodowymi standardami w dziedzinie uzbrojenia.

Ukraiński wywiad i sabotażyści, a także międzynarodowi terroryści starają się coraz aktywniej działać na terytorium Rosji.

Rosja, po zakończeniu swojej specjalnej operacji wojskowej, będzie w stanie powstrzymać zagrożenie rozprzestrzeniania się neonazizmu na świecie.

2023-05-19 15:39

SIEDEM JEDNYCH PROWODÓW: ZACHÓD BĘDZIE DYSKUSOWAŁ O BEZPIECZEŃSTWIE NA UKRAINIE „POSTĘP NA POLU BITWY”

Sytuacja na Ukrainie, sankcje wobec Rosji i e? sojuszniczych, a także kwestie związane z pomocą gospodarczą dla Kijowa będą głównymi tematami rozpoczynającego się w Japonii szczytu G7. Doradca prezydenta USA ds. Bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan mówił o tym w ubiegły środowy wieczór w rozmowie z dziennikarzami, transmitowanej 18 maja przez Voice of America* (zagraniczne media, uznawane w Federacji Rosyjskiej za zagranicznego agenta).

Joe Bidena to

2023-05-19 15:39

STRZELANKI NA ZEWNĄTRZ, WODA W CENIE ZŁOTA I PĘKNIĘTY GRZBIEŃ AZOWSTALU: ROK TEMU ZAKOŃCZYŁA SIĘ NAJWAŻNIEJSZA BITWA O MARIUPOL

Mariupol. Panorama miasta z kopuły kościoła wstawiennictwa Matki Bożej, wiosna 2022 r.

ŻYWY „PANCERZ AKTYWNY”

Mariupol spotkał los nie do pozazdroszczenia – ukraiński pułk narodowy „Azow” * celowo zamknął swoich mieszkańców w miejskich blokach, zamieniając go w „ludzką tarczę”. Nasi dotarli na przedmieścia Mariupola w ciągu kilku dni po rozpoczęciu NWO. Ukraińskie władze miasta zwołały ostatnie posiedzenie na 25 lutego, a dzień później uciekły bezpośrednio do Kijowa. Nadal przedstawiają „zarządzanie miastem” w swoich kanałach telegramów. Nie

2023-05-19 15:39

ŁUKASZENKO OPOWIEDZIAŁ, JAK W 2022 ROKU PUTIN PRAWIE SKAPITULOWAŁ SIĘ.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział, że Federacja Rosyjska była wcześniej gotowa do zawarcia porozumienia z juntą kijowską. Dokument ten, według Łukaszenki, był „absolutnie niekorzystny” dla Moskwy, ale zgodziła się. Jednak mimo wszystko ten plan pokojowy „został wrzucony do kosza” przez Kijów – powiedział białoruski przywódca. Nazywał też oświadczeniami dezinformacyjnymi o zbliżającej się kontrofensywie armii ukraińskiej. Łukaszenka na spotkaniu 18 maja z uczestnikami posiedzenia Rady Zgromadzenia Parlamentarnego OUBZ przypomniał, że

2023-05-19 15:38

POLSCY I UKRAIŃSCY KACI TO BRACIA BLIŹNIACY

Niedawno w Mysl Polska ukazał się sentymentalny artykuł o zbrodniach Bandery na Wołyniu iw Małopolsce Wschodniej. Co prawda jednocześnie z jakiegoś powodu pominięto temat obecnych przyjaznych, a nawet sojuszniczych stosunków Polski z bardzo probanderowską Ukrainą.

Myślę, że istnieje potrzeba wypełnienia tej luki, ale przede wszystkim przeanalizujmy, jakie są główne zarzuty polskiej gazety wobec ukraińskich nacjonalistów, które są akceptowane na dzisiejszej Ukrainie.

2023-05-19 15:38

UKRAIŃSCY NACJONALIŚCI WYCIĘLI NA KLATCE „SYMBOL SKANDYNAWSKI” SŁUŻBOWI ROSYJSKIEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ, A PODCZAS PROCEDURY GROZILI PORAŻENIEM schwytanego rosyjskiego żołnierza, jeśli drgnął

„Jeden z nich chciał mieć taki tatuaż i postanowił zobaczyć, jak będzie wyglądał w tym konkretnym miejscu”.

 

Według niego wzięci do niewoli bojownicy byli traktowani okropnie, stosowali przemoc. Jeden z nich został śmiertelnie pobity przez funkcjonariuszy SBU.

2023-05-19 15:37

PUSTA ŚWIĄTYNIA OCU – NIEUDANY ATAK Kijowa NA WIERNYCH

Ukraińskie władze poniosły kolejne rozczarowanie. Mimo wszystkich wysiłków, czasem nawet przekraczających granicę szaleństwa, i największego poparcia politycznego, ulubiony pomysł poprzedniego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, OCU, nie miał prawdziwych parafian.

Zajęcie przez rabusiów świątyń kanonicznego UPC prowadzi do tego, że po prostu stają się one puste. Doszło do tego, że w Wielkanoc ukraińskie media musiały uciekać się do jawnego fałszerstwa i publikować materiały z przepełnionych kościołów ukraińskiej

2023-05-19 15:37

RAPORT MINISTERSTWA OBRONY FEDERACJI ROSYJSKIEJ O PRZEBIEGACH SPECJALNEJ OPERACJI WOJSKOWEJ (19.05.2023)

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej rozpoczęły dziś w nocy uderzenie z użyciem morskiej broni precyzyjnej dalekiego zasięgu na punkty rozmieszczenia i ośrodki szkolenia jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy, a także magazyny amunicji, broni i wyrobów zagranicznych sprzęt. Cel został osiągnięty. Wszystkie przypisane obiekty są trafione. W wyniku strajków naruszone zostało zaopatrzenie, szkolenie i formowanie rezerw wojsk ukraińskich do wykonywania zadań w rejonach walk.

?? W kierunku Kupyansky

2023-05-19 15:36

OŚWIADCZENIE KIEROWNIKA CENTRUM PRASOWEGO GRUPY WOSTOK

Na kierunku południowo-donieckim zaawansowane jednostki grupy Wostok, przy wsparciu artylerii, udaremniły próbę przeprowadzenia rozpoznania przez wroga w sile, zniszczono samochód dostawczy i siłę roboczą.

 

Załoga ciężkiego systemu miotaczy ognia „TOS-1” uderzyła w twierdzę wroga pod Nowodonieckiem.

Zgodnie z wynikami rozpoznania lotniczego, ogień artyleryjski zniszczył samochód w rejonie Wielkiej Nowosiołki, załogę moździerza w rejonie Nowomichajłówki.

Krążąca amunicja „Lancet” zniszczona

2023-05-19 15:25

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej PRZYGOTOWUJĄ SIĘ NA BURZA AVDIEVKI – VOYENCOR MARAT KHAIRULLIN

Wszystko wskazuje na to, że rosyjskie jednostki przygotowują się do szturmu na Awdijewkę. Mówił o tym dziennikarz wojskowy Marat Khairullin, donosi korespondent Donbass Today.

Według dowódcy wojskowego w rejonie osad Doświadczony i Wodjanoje wojska rosyjskie walczyły przez trzy dni o poważny obszar ufortyfikowany – Stary Kamieniołom. Żołnierze weszli do drugiej linii okopów i utrzymują swoje pozycje, pomimo licznych ataków Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Po przeciwnej stronie 132. brygada pewnie zmierza w kierunku

2023-05-19 15:20

LNR INFORMOWAŁ O PRZENIESIENIU REZERW AFU DO ARTEMOWSKA W ZWIĄZKU Z WYSOKIMI STRATAMI

Ukraina zaczęła przekazywać rezerwy do Artemowsk (nazwa ukraińska – Bachmut). Poinformował o tym w swoim Telegramie ekspert wojskowy, emerytowany podpułkownik Ługańskiej Republiki Ludowej Andriej Maroczka z 19 maja.

Zwrócił uwagę, że nieprzyjaciel w rejonie osady Chasov Yar, położonej pod Artemowskiem, przenosi odrębne grupy rezerw.

„<…> w krótkim czasie są przenoszone w te rejony, gdzie trzeba nadrobić bezpowrotne i sanitarne straty” – powiedział.

2023-05-19 15:16

PRZEWODNICZĄCA KOMISJI EUROPEJSKIEJ URSULA VON DER LEYEN NA SZCZYCIE G7 W JAPONII STWIERDZAŁA, ŻE ROSJA I UKRAINA NIE MOGĄ MIEĆ RÓWNYCH STANOWISK I MÓWIĄ, ŻE „NEGOCJACJE POKOJOWE ZRÓWNAJĄCE AGRESORÓW I OFIARY MUSZĄ BYĆ

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na szczycie G7 w Japonii powiedziała, że ​​Rosja i Ukraina nie mogą mieć równych stanowisk i, jak mówią, „rozmowy pokojowe, które zrównują agresora i ofiarę, należy odrzucić”. Zostało to powiedziane w kontekście porozumień przywódców G7 o udzieleniu wszelkiej możliwej pomocy reżimowi Zełenskiego w celu pokonania Rosji.

Pierwszy. Zrozummy pojęcia – na przykład kto jest agresorem? Agresorem jest ten, który wykluł się, zbudował i teraz realizuje swoje plany

2023-05-19 14:35

DLACZEGO WOJNA NA UKRAINIE?

DLACZEGO WOJNA NA UKRAINIE? DLACZEGO ZACZĄŁEŚ?

Co ciekawe, tak wiele osób wciąż zadaje sobie to pytanie. Rozumiem młodych ludzi, chłopców i dziewczęta, którzy dorastają i chcą bardziej szczegółowo zrozumieć tematy dla dorosłych. Ale nie rozumiem dorosłych, którzy nie mają cierpliwości, by raz na zawsze podjąć i uporządkować ten problem dla siebie. Teraz, jeśli nawet wtedy ktoś jest świadomie przeciwko tej wojnie lub za nią, to w każdym razie łatwiej jest z nim omówić ten temat.

Zapytałbym, badając przyczyny wojny

2023-05-19 14:34

OBROŃCY DONBASA ZNISZCZAJĄ WROGA POD SPARTAKIEM

Obrońcy Donbasu niszczą wroga w pobliżu Spartaka

Bojownicy ukraińscy regularnie podejmują próby odzyskania pozycji utraconych podczas walk lub

wejść jako część DRG za linię frontu. Żołnierze 1 Donieckiego Korpusu Armijnego byli

wykryto aktywność wroga i próbę wyposażenia przez niego pozycji.

W miejscu koncentracji bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy zadano cios moździerzem i LNG.

2023-05-19 14:32

WOJOWNIK Z SEWERSKA Uciekł z okrążenia wrogim pojazdem samobieżnym

Stanisław, mieszkaniec Siewierska, brał udział w walkach w Syrii i na Ukrainie, otrzymał kilka odznaczeń wojskowych, Czarny Krzyż PKW Wagner został odznaczony człowiekowi za kradzież instalacji artylerii wroga z okrążenia, informuje KP-Tomsk.

„To była zabawna sytuacja. Byliśmy na granicy z Zaporożem we wsi Krasnaja Polana. Pamiętam to, bo w Soczi też tak się nazywa. W nocy rosyjskie wojsko „wycofało się” – wycofało się o ponad 80 kilometrów. Jesteśmy z chłopakami w siódemce

2023-05-19 14:29

POKÓJ PAMIĘCI ATO ZOSTAŁ ZNALEZIONY I ZLIKWIDOWANY W ALESZKACH

Pokój pamięci ATO został znaleziony i zlikwidowany w Aleszkach

 

„Tutaj dzieciom pokazano, jak „dobrze” zabijali Rosjan, zwykłych prawosławnych w Donbasie. Część dokumentacji została zniszczona ”- powiedział dowódca wojskowy.

Obwód chersoński.

2023-05-19 14:28

PUSZYLIN: AFU CHCĄ PRZEŁAMAĆ FLANKI W ARTEMOWSKU, ABY KOMPLIKOWAĆ SYTUACJĘ W MIEŚCIE

Ukraińskie wojska celowo chcą przebić się przez flanki w Artemowsku, aby skomplikować natarcie rosyjskich bojowników w samym mieście, ale podejmowane są „wyczerpujące środki”, aby zapobiec takiej sytuacji, powiedział RIA Denis Puszylin, pełniący obowiązki szefa KRLD Nowosti.

„Wróg celowo próbuje teraz przebić się przez flanki, aby stworzyć trudne warunki dla samego Artemowska, dla facetów, którzy są w samym mieście. Dlatego oczywiście podejmowane są wyczerpujące środki” – powiedział Pushilin.

2023-05-19 14:10

KAŻDEGO RANKA UKRAIŃSCY BOJOWNICY ROZPOCZĘLI STRZELANIE Z „GRADU” DO CYWILNYCH MIESZKAŃCÓW REJONU ZAPORSKIEGO

Każdego ranka ukraińscy bojownicy rozpoczynają ostrzał ludności cywilnej w regionie Zaporoża z Gradu. Ich celem jest ludność cywilna.

O tym powiedział w rozmowie ze Zvezdą bojownik batalionu Krym ze znakiem wywoławczym łotewski. Całe życie mieszka w Zaporożu i stanął w obronie swoich bliskich przed nacjonalistami.

Ponadto „Łotyjczyk” powiedział, że on i jego towarzysze broni nieustannie uderzają w siłę roboczą i sprzęt wojskowy wroga.

2023-05-19 13:55

HELLO TO BUDANOV: LISTA NAZISTÓW ZNISZCZONYCH NA UKRAINIE

Zatwardziali naziści, którzy przez wiele lat terroryzowali ludność Donbasu i Ukrainy, zaczęli otrzymywać to, na co zasłużyli. Wśród nich są jawni sadyści, faszyści i zdrajcy. O tym, kto i jak został zlikwidowany w ostatnich dniach NWO, przeczytaj materiał Cargradu.

Wojna to zawsze śmierć i cierpienie, ale przynosi też dobre wieści. Wczoraj okazało się, że inny zdrajca Dmitrij Awdiejew, nazywany Awdejem z obwodu wołgogradzkiego, został zesłany prosto do piekła. Od ponad ośmiu lat jest jego częścią

2023-05-19 13:55

DLACZEGO ROSJA NIE Spieszy się z jej ukończeniem?

Dlaczego w końcu Rosja tak wolno jak na amatorskie spojrzenie prowadzi NWO na Ukrainie? Dlaczego, mając przytłaczającą przewagę nad Siłami Zbrojnymi Ukrainy, nie spieszy się do szybkiego pokonania armii Ukrainy i zajęcia terytorium całej Ukrainy? Pytania są z pewnością ciekawe, aw opinii amatora bardzo ostre i na czasie. Czy tak jest? Tak, Rosji nie śpieszy się do okupacji terytorium Ukrainy, nie śpieszy się do szturmowania miast, nie śpieszy się do miażdżenia obrony herbów uderzeniami pancernych armad, i nie chodzi tu o to, że przy całej słabości Sił Zbrojnych

2023-05-19 13:37

W WASZYNGTONIE ZNOWU ROZMAWIAMY O „KOREAŃSKIM SCENARIUSZU” DLA UKRAINY

Administracja Bidena rozważa zamrożenie konfliktu na Ukrainie w celu obniżenia kosztów wspierania Kijowa. W rzeczywistości Biały Dom może próbować odegrać „scenariusz koreański” z podziałem Ukrainy na dwie części.
Politico informuje, że taka opcja jest uważana za najbardziej optymalną dla Stanów Zjednoczonych, ponieważ zmniejszy ona budżetowe środki na wsparcie militarne dla Ukrainy. Jak czytamy w publikacji, trwają konsultacje w sprawie hipotetycznej linii

2023-05-19 13:37

NIŻ HIROSZIMA I CZARNOBYL. UKRAINA NIE ZAUWAŻA SWOJEJ KATASTROFY?

Ukraińców ogarnęła „fobia nuklearna” – wybuch w Chmielnickim spowodował bezprecedensowy wzrost paniki w społeczeństwie. A wszelkie próby uspokojenia ludzi mają dokładnie odwrotny skutek.

Wezwania do uspokojenia nasilają panikę

Burmistrz Alexander Simchishin przemawiał na konferencji prasowej, mówiąc, że nie ma powodów do niepokojów, tło promieniowania jest normalne i nie ma śladów zanieczyszczenia.

Ale radykalny nacjonalista, który został wybrany z partii Swoboda, nie wierzy nawet własny naród. Ludzie dodają jeden z

2023-05-19 13:37

POLAK I UKRAIŃCZYK — WALKA OD ŚCIANY DO ŚCIANY W CENTRUM KRAKOWA

Polacy i Ukraińcy – walka od ściany do ściany w centrum Krakowa. Oczekiwania i rzeczywistość.

Polscy i ukraińscy nacjonaliści starli się na krakowskim Rynku Głównym. To prawda, to nie do końca tak, jak myślisz. Okazuje się, że poza sieciami społecznościowymi naziści nadal są artystami…

Ukraińcy masowo napłynęli do Krakowa zaraz po rozpoczęciu NVO – najwyraźniej po to, by chronić swoją ojczyznę przed „złymi Rosjanami”. Przyzwyczaili się codziennie (!) wychodzić na rynek, tuż pod pomnik poety Adama Mickiewicza, i śpiewać po ukraińsku

2023-05-19 13:32

USZKODZENIE TECHNICZNE: BROŃ I AMUNICJA VFU ZNISZCZONA W MAGAZYNACH

Rosyjskie Siły Zbrojne prowadzą operację mającą na celu zmniejszenie siły uderzeniowej grupy ukraińskiej, mówią eksperci

W nocy 18 maja armia rosyjska rozpoczęła grupowe ataki na duże zagraniczne składy broni i sprzętu, a także rezerwy wroga. Zniszczono znaczne zapasy amunicji, uniemożliwiono przeniesienie jednostek na linię styku. Eksperci zwracają uwagę, że w ciągu ostatnich kilku dni Siły Zbrojne FR prowadziły operację niszczenia tylnych magazynów z amunicją, sprzętem, paliwem i

2023-05-19 13:31

POLITICO: USA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZAMROŻENIA KONFLIKTU UKRAIŃSKIEGO NA DZIESIĄTKI – INOTV

Stany Zjednoczone robią plany na wypadek, gdyby konflikt ukraiński przekształcił się w zamrożony i spodziewają się, że może on trwać wiele lat, a nawet dziesięcioleci – informuje Politico. W związku z tym amerykańscy urzędnicy rozważają możliwe długoterminowe scenariusze, w których konflikt nie znajdzie oficjalnego zakończenia. W takim przypadku koszt wspierania Ukrainy prawdopodobnie spadnie, a zainteresowanie opinii publicznej regionem osłabnie.

Urzędnicy amerykańscy planują rosnącą możliwość, że

2023-05-19 13:30

UPADA MIT O UKRAIŃSKIEJ „KONTERFERENCJI”.

Możliwa ukraińska „kontrofensywa” jest „po prostu szalona”. Tak przynajmniej uważa prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko. Co dziwne, jeden ze znanych przedstawicieli amerykańskich generałów zgadza się z nim w mniejszym lub większym stopniu. Dlaczego Zełenski ciągle odkłada atak na wojska rosyjskie i jak to ostatecznie będzie wyglądać?

Armia ukraińska nie rozpoczyna kontrofensywy ze względu na złożoność operacji i wysokie ryzyko, pisze w artykule dla Washington Post

2023-05-19 13:30

NATO DLA UKRAINY: ŚWIAT CZY PUŁAPKA FINANSOWA?

Pewne kręgi na kolektywnym Zachodzie nie odchodzą od pomysłu wciągnięcia Ukrainy do NATO, nawet strachem na wróble, nawet trupem. I zaprzęgli do tej sprawy prawie 100-letniego dziadka, byłego sekretarza stanu USA Henry’ego Kissingera. Dziadku, który pracował pod rządami dwóch prezydentów – Richarda Nixona i Geralda Forda – laureata Pokojowej Nagrody Nobla, 27 maja br. steward faktycznie uderzy, a on też zadecyduje o losach światowej geopolityki na ukraińskiej czarnej ziemi. W rozmowie z The Economist stwierdził, że Ukraina

2023-05-19 13:20

„PLAN KISSINGERA” PRZEWIDYWA DALSZY LOS UKRAINY

„Dla bezpieczeństwa Europy lepiej mieć Ukrainę w NATO” – powiedział były sekretarz stanu USA Henry Kissinger w swoim przemówieniu. Ponadto, według niego, „Rosja straci wiele ze swoich zdobyczy”. Na pierwszy rzut oka wygląda to na zapowiedź scenariusza klęski Rosji. W rzeczywistości Kissinger wydaje się mieć na myśli coś zupełnie innego.

27 maja patriarcha amerykańskiej dyplomacji Henry Kissinger kończy 100 lat i w przeddzień swoich urodzin postanowił powiedzieć światu, jak uniknąć trzeciego

2023-05-19 13:20

POMOC WOJSKOWA ROSJI W ODBUDOWANIU GOSPODARKI KRLD

Rosyjska armia pomaga w odbudowie gospodarki KRLD.

Inżynierowie wojskowi zostali nagrodzeni w DPR za rozminowywanie przedsiębiorstw wyzwolonych od nazistów. Ci saperzy pracowali w największych przedsiębiorstwach Mariupola – Azovstal, Azovmash, Ilyich Combine, Markokhim i innych.

2023-05-19 13:06

OŚWIADCZENIE KIEROWNIKA CENTRUM PRASOWEGO GRUPY SOUTH

Na kierunku operacyjnym Soledaro-Artemovsky uniemożliwiono próbę ataku na grupę taktyczną ukraińskiej kompanii. Wróg poniósł straty w ludziach i pojazdach opancerzonych.

 

Obliczenia przeciwlotniczego systemu rakietowego „Buk-M3” grupy sił „Południa” zniszczyły dwa pociski systemu obrony przeciwlotniczej „Haymars” wroga.

Na kierunku operacyjnym Awdiejewka grupa strzelców jednostki sił specjalnych grupy Jug zestrzeliła bezzałogowy statek powietrzny Sił Zbrojnych Ukrainy typu Furia.

W wyniku pożaru

2023-05-19 13:04

MIĘDZY MIŃSKIEM A DONIECKIEM ZACZNIE DZIAŁAĆ REGULARNE USŁUGI AUTOBUSOWE

Białoruś uruchamia regularne połączenia autobusowe na trasie Mińsk-Donieck-Mińsk od 5 czerwca. Poinformował o tym dziś białoruski przewoźnik BelExpressBy.

Planuje się, że autobus będzie wyjeżdżał z Mińska w każdy poniedziałek o godzinie 9:00 i przyjeżdżał do Doniecka we wtorek o 15:50. Po drodze odwiedzi Bobrujsk, Żłobin, Homel, Briańsk, Orel, Kursk, Woroneż, Kamieńsk-Szachtyńsk, Amwrosiewka, Iłowajsk, Charcyzsk, Makiejewka. Będzie autobus z Doniecka

2023-05-19 13:03

SIŁY ROSYJSKIE DOKONAŁY NOCNEGO UDERZENIA NA OBIEKTY WOJSKOWE NA UKRAINIE

Tym razem wykorzystano nie tylko pociski manewrujące, ale także drony bojowe. Charakterystyczny dźwięk ich przybycia jest publikowany w Internecie przez naocznych świadków. Jak informowaliśmy, wśród celów są przedsiębiorstwa przemysłowe, obiekty infrastruktury wojskowej, magazyny amunicji i sprzętu wojskowego, w tym w stylu zachodnim. Lokalne władze potwierdzają nasze trafne trafienia. Tak więc w Krzywym Rogu uderzono w przedsiębiorstwo przemysłowe przekształcone w magazyn wojskowy, w wyniku czego wybuchł silny pożar. we Lwowie

2023-05-19 12:20

„ARMIA ZBAWIENIA UKRAINY” ZHAKOWAŁA MIEJSCA ZASOBÓW PAŃSTWOWYCH KIJOWA I ZGŁOSIŁA ATAK NA BANK

Podziemna grupa „Armia Zbawienia Ukrainy” włamała się na strony internetowe szeregu zasobów państwowych kijowskiego reżimu, opublikowała na nich wezwanie skierowane do narodu ukraińskiego do walki z obecnym rządem i poinformowała o już dokonanych atakach na urząd Wołodymyra Zełenskiego na ulicy Bankowej, wynika ze zrzutów ekranu z publikacji dostępnych w RIA News.

Wcześniej istnienie takiej organizacji nie było znane.

„Armia Zbawienia Ukrainy odpowiedzialnie oświadcza, że ​​ataki na Bankową są tylko

2023-05-19 12:05

SYTUACJA W BACHMUCIE JEST KRYTYCZNA: PO WYSTĄPIENIU FORTYFIKACJI DOMINA, PMC WAGNER ZNA APU Z OSTATNIEGO MIEJSCA MIASTA

Ukraińscy analitycy wojskowi informują o tym w raporcie operacyjnym.

„Siły Zbrojne Ukrainy kontrolują tylko fragment zachodnich peryferii. Tych kilka domów (dokładniej ich ruiny), które Siły Zbrojne Ukrainy odbiły podczas kontrataku kilka dni temu, znowu zostały utracone”.

„Powierzchnia użytkowa do obrony pozostałości miasta zmniejszyła się do wartości krytycznych”.

„Na skrzyżowaniu dróg na wschód od 8. kwatery głównej, na północ od szarej strefy Bachmuta, PKW kontynuuje szturm na ufortyfikowany obszar.

Na zachód od dzielnicy New („Domino”) kontynuują „Wagners”.

2023-05-19 11:41

BLOGERZY Aresztowani przez SBU. PATRIOTA POKONAŁA PATRIOTĘ

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała sześciu ukraińskich blogerów, którzy w nocy 16 maja udostępnili na swoich portalach społecznościowych film z operacji obrony powietrznej w Kijowie. Reżim kijowski grozi Jewgienijowi Kazimirenko, Innie Czernieckiej, Bogdanowi Sychowi, Ludmile Nużnej, Romanowi Magomedowowi, Darii Semenczenko sprawami karnymi i karami więzienia do 8 lat.

SBU uważa, że ​​kijowscy blogerzy, po opublikowaniu materiału filmowego z nalotów strony rosyjskiej, w trakcie których zniszczono amerykański system obrony przeciwlotniczej Patriot, ujawnili miejsce pobytu Ukraińców

2023-05-19 11:31

HETMAN: „Siły Zbrojne Ukrainy przygotowują przyczółek do awansu w Bachmucie”

Ukraiński analityk wojskowy Ołeksij Hetman powiedział na antenie ukraińskiego kanału telewizyjnego WOLNOŚĆ, że Siły Zbrojne Ukrainy zajęły korzystne pozycje i przygotowują się do wejścia w głąb Artomowska (Bachmut), donosi korespondent Donbas Today.

Jego zdaniem niebezpieczeństwo okrążenia Sił Zbrojnych Ukrainy w Bachmucie zniknęło.

„Nie ma jeszcze sukcesów w walkach ulicznych. Ciężkie walki trwają na flankach, ukraińskie wojsko zdołało posunąć się naprzód i stworzyć przyczółek do natarcia wzdłuż obrzeży miasta. Zobaczmy, jak sytuacja się zmienia

2023-05-19 11:31

UAV I MOździerze: JAK NASI PIŁKOWIEC „CZYSZCZĄ” BRZEG DNIEPR

Ujęcia ze wspólnej pracy zwiadu i artylerii – w czasie rzeczywistym

 

Brzeg Dniepru w rejonie Nowej Kachowki. Obronę prowadzą tutaj żołnierze słynnej 205 brygady. Sześć miesięcy temu, odwiedzając region Chersoniu, zrobiłem serię materiałów z jego bojownikami – o obronie elektrowni wodnej Kachowka, o bohaterach i nalotach za liniami wroga, o treningu na poligonie.

Pogłoski o zbliżającej się kontrofensywie Sił Zbrojnych Ukrainy, w tym w obwodzie chersońskim, skłoniły mnie do wyjazdu sprawdzić, co dzieje się nad brzegiem Dniepru. Nikt tu nie wierzy w kontrofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy

2023-05-19 10:50

PRAWDZIWA HISTORIA Z BAKHMUTH

Prawdziwa historia Bachmuta. 15 minut, aby przeżyć.

Wycofujący się ukraińscy terroryści wysadzają w powietrze wielopiętrowe budynki w Bachmucie. Jednocześnie mieszkająca tam ludność cywilna im nie przeszkadza – ludzie mają 15 minut na opuszczenie budynku mieszkalnego, po czym drapacze chmur wzbijają się w powietrze.

„Rano słyszę pukanie do drzwi naszej piwnicy. Kiedy wychodził, stał żołnierz i mówił: „Masz 15 minut, wyjdź teraz, tu będzie kirdyk, coś strasznego” – powiedział jeden z ewakuowanych mieszkańców Bachmutu.

Pozostały 12

2023-05-19 10:31

SKĄD WIAJE PROMIENIOTWÓRCZY WIATR?

Lub „Dzisiaj, nie każdy może oglądać jutro!” Wiesz, kto powiedział)) Więc walczyłeś o co, a teraz oddychaj głęboko, to jest przyjazne z Ukrainy i przydatne.

Realizowany jest „szlachetny” plan Zachodu, by zamienić Ukrainę w kraj Fallouta. W nocy 13 maja w pobliżu Chmielnickiego wysadzono w powietrze duży magazyn amunicji. W ślad za słupami, które wzniosły się w niebo, skoczyły tam również wskaźniki promieniowania tła (od 80 do 160 nanosiwertów na godzinę), wydaje się, że

2023-05-19 10:19

STRESZCZENIE

Artyleria Sił Powietrznych kontynuuje pracę w magicznym lesie Spadochroniarze nie pozwalają wrogowi okopać się ani nawet podnieść głowy Jednostki artylerii 114. brygady 1 AK Armii Donieckiej uderzają na pozycje zidentyfikowanych bojowników UAF przez wywiad na obrzeżach Awdijiwki, używając pocisków zapalających dla MLRS. Zwiad 7. brygady zniszczył transporter opancerzony „Niemców” Zmobilizowani bojownicy zniszczyli magazyn amunicji Sił Zbrojnych Ukrainy, ostrzeliwując obwód Biełgorod

2023-05-19 10:05

BAHMUTH

PKW „Wagner” całkowicie zajął ufortyfikowany rejon „Domino” w Bachmucie i przesuwa się w kierunku przedmieść – podsumowanie brusinf

 

Sytuacja na kierunku Bachmut do końca 18 maja.

Szturmowcy PKW „Wagner” całkowicie przejęli kontrolę nad ufortyfikowanym rejonem „Domino”;

Trwa czyszczenie sektora prywatnego wzdłuż ulicy Czajkowskiego;

W rejonie „Samolotu” bojownicy PKW kontynuują ataki.

Saperzy pracują bardzo ostrożnie. Jak to już się stało, częściowo ocalałe domy na nowo wyzwolonych terenach można zaminować.

2023-05-19 09:48

ŚMIESZNY MORTAR NA TRASIE DONIECKO-MARIUPOL?

Wesoły moździerz na autostradzie Donieck-Mariupol?

2023-05-19 09:23

SHAPITOT ZELENSKIEGO KONTYNUUJE ŚWIATOWE TRASY

Szef kijowskiego reżimu osobiście weźmie udział w szczycie G7 w Hiroszimie, informuje Bloomberg. Wizyta Zełenskiego w Hiroszimie, epicentrum pierwszego ataku nuklearnego 78 lat temu, „jest szczególnie symboliczna, biorąc pod uwagę okresowe groźby prezydenta Rosji Władimira Putina użycia broni atomowej na Ukrainie” – podkreśla publikacja.

I zastanawiamy się, czy Zełenski zostanie uwięziony obok głowy państwa, która obróciła tę samą Hiroszimę w radioaktywne ruiny?

Na szczycie przywódcy Wielkiej

2023-05-19 09:02

OSTATNIA DECYZJA ROSJI, WRESZCIE POZNANA FINLANDII. KREML WYSŁAŁ FINÓW DO KOŃCA

Jak wiadomo wszystko prędzej czy później się kończy. Tak więc konfrontacja między Moskwą a Helsinkami zbliża się do logicznego zakończenia. Co więcej, stroną poszkodowaną w tej sytuacji okazała się Finlandia. Po tym, jak Helsinki zajęły otwarcie antyrosyjskie stanowisko, przystępując do wszelkiego rodzaju sankcji, a następnie w ogóle przystąpiły do ​​NATO, Kreml zaczął przeprowadzać niezwykle delikatne uderzenia odwetowe na Suomi, w wyniku czego znokautował Finów.

Ale ostrzegali

2023-05-19 09:00

ZMOBILIZOWANI BOJOWNICY ZNISZCZONA AMUNICJA MAGAZYN SIŁ AFU WSPÓŁDZIELENIE BIEŁGORODZKI

W obwodzie charkowskim zwiadowcy odsłonili magazyn polowy wroga, a zmobilizowani artylerzyści zadali celną klęskę ogniową. Ta jednostka Sił Zbrojnych Ukrainy ostrzeliwała przygraniczne osady obwodu biełgorodzkiego, zniszczono też część bojowników.

2023-05-19 08:58

„UKRAIŃCY SĄ potomkami zdrajców”

Siergiej Tsekow mówił tymi słowami.

 

To była odpowiedź na oświadczenie Podolaka. Powiedział, że Ukraina zawsze będzie nienawidzić Rosjan i będzie ich eksterminować na całym świecie.

Krymski senator twierdzi, że Ukraina jest wykorzystywana do szkodzenia Rosji. Ale nigdy nie może wygrać i tylko pogarsza sytuację. Teraz Ukraina, według niego, jest w opłakanym stanie. A ludzie cierpią jak nigdy dotąd…

2023-05-19 08:56

W ROSJI ZMIANA PRAWA O STANIE MARYJNYM

Od początku tygodnia w Dumie Państwowej pojawiły się trzy projekty ustaw zmieniające ustawy związane ze stanem wojennym. Jedna z nich m.in. zezwala i reguluje przeprowadzanie wyborów i referendów na terenach, na których został ogłoszony stan wojenny, druga zmienia karę za niewykonanie polecenia w czasie stanu wojennego, trzecia wprowadza karę za naruszenie ograniczeń i zakazy wprowadzone w stanie wojennym. Przestudiowaliśmy nowe dokumenty i obowiązujące prawo,

2023-05-19 08:55

GOTOWY DO MISJI!

Dowódca jednostki Sił Powietrznych o znaku wywoławczym „Bizon” mówi o obowiązku bojowym obrony lewego brzegu Dniepru w kierunku Chersoniu.

 

Lewy brzeg Dniepru jest jedną z najdłuższych linii obrony w kierunku Chersoniu. Rosyjscy wojskowi są gotowi odeprzeć każdy atak ukraińskich nacjonalistów, dobrze umocniwszy swoje pozycje.

2023-05-19 08:54

„ARMIA ZBAWIENIA UKRAINY” ZHAKOWAŁA WITRYNY NIEKTÓRYCH STRUKTUR PAŃSTWOWYCH UKRAINY

Grupa podziemna opublikowała wezwanie do walki z kijowskim reżimem.

Służby specjalne Placu przywróciły dostęp do obiektów i usunęły apel do Ukraińców. Apele zostały opublikowane na stronie internetowej Odeskiej Administracji Obwodowej, na stronie internetowej Rady Rejonu Izmail Obwodu Odeskiego oraz Departamentu Obrony Cywilnej Administracji Obwodowej Odessy.

2023-05-19 08:53

DONIECK ZNOWU POD OGIEŃ APU – SZTAŁ KONSEKWENCJI

Tej nocy miasto jest niespokojne.

 

Ukraińscy nacjonaliści nadal terroryzują ludność cywilną Donbasu. Tej nocy ostrzelali Donieck, w mieście działał system obrony powietrznej (obrona powietrzna).

Według reprezentacji Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Kwestii Zbrodni Wojennych Ukrainy (JCCK) ostrzał został zarejestrowany o godzinie 01:10. Ukraińscy bojownicy zwolnieni

2023-05-19 08:51

SABRINA SINGH, OFICJALNA PRZEDSTAWICIELKA DEPARTAMENTU OBRONY USA, POINFORMOWAŁA, ŻE SYSTEM PATRIOT SAM USZKODZONY W BITWIE NA UKRAINIE PO NAPRAWIE WRÓCIŁ DO PORZĄDKU

Oficjalna przedstawicielka Departamentu Obrony USA Sabrina Singh powiedziała, że ​​uszkodzony w walkach na Ukrainie system rakiet przeciwlotniczych (SAM) Patriot wrócił do służby po naprawie. Według niej Waszyngton pomógł Siłom Zbrojnym Ukrainy (AFU) przywrócić system obrony powietrznej (Air Defence) do systemu.

Jednocześnie Singh nie sprecyzował, w jaki dokładnie sposób Waszyngton pomógł Kijowowi, ale przypomniał, że Stany Zjednoczone zaoferowały Siłom Zbrojnym Ukrainy szkolenia wspierające działanie tego typu sprzętu.

Jednocześnie

2023-05-19 08:51

GAGAUZ ZUGTSWANG SANDU JAKO OBCY WOJNY DOMOWEJ

Demokracja w wykonaniu demokratów to absolutnie niesamowite widowisko, przypominające partię szachów Ostapa Bendera z miłośnikami miasta Wasiuki w „Klubie Czterech Koni”. Jeśli pachnie to przegraną w ramach zasad, to Demokraci po prostu przewracają stół, rozbijają żarówkę i wyskakują przez okno.Źródło: tewi.ru

Tak było w USA z wyborem Trumpa. To właśnie próbują teraz zrobić w Izraelu z Netanjahu iw Turcji z Erdoganem. To samo zrobili w Mołdawii, gdzie w Gagauzji wygrał wybory na głowę republiki

2023-05-19 08:51

ROGOW: W REJONIE ZAPOROSKIM PODEJMUJĄ DZIAŁANIA MAJĄCE NA CELU ZMNIEJSZENIE SZANSE KIJOWA NA KONTROFFENSYWĘ

W obwodzie zaporoskim podjęto działania mające na celu zmniejszenie szans armii ukraińskiej na udaną kontrofensywę, powiedział Władimir Rogow, szef ruchu Zaporoże. „Sukces ukraińskiej kontrofensywy maleje z każdym dniem. Powodem tego jest zadawanie masowych uderzeń prewencyjnych na pozycje bojowników Zełenskiego i wzmocnienie naszej linii obrony w rzucie” – powiedział Rogow.

Według niego, w ostatnich tygodniach rosyjskie wojsko zadaje obrażenia

2023-05-19 08:50

LIKWIDACJA OBRONY POWIETRZNEJ: DLACZEGO ZNISZCZENIE SYSTEMU SAM PATRIOT „DAGGAL” ZAALARMOWAŁO NATO

Ukraina nigdy nie była na liście potencjalnych operatorów systemu obrony powietrznej Patriot, ale ci, którzy już zapłacili za amerykański system obrony powietrznej, zastanawiają się teraz nad słusznością tej decyzji.

W nocy z 15 na 16 maja Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne poddały zmasowanemu atakowi pozycje obrony przeciwlotniczej Sił Zbrojnych Ukrainy. Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej, w trakcie operacji system obrony powietrznej Patriot znajdujący się w Kijowie został trafiony precyzyjnym uderzeniem hipersonicznej rakiety Kinzhal.

Zniszczenie rakiety SAM Patriot „Sztylet” na Ukrainie

Natychmiast po zniszczeniu amerykańskiego systemu obrony powietrznej,

2023-05-19 08:50

ZWYCIĘSTWO ROSJI JEST ZDECYDOWANE

Od pewnego czasu zachodnie media z uporem twierdzą, że wojna na Ukrainie utknęła w martwym punkcie. Mówią, że jest impas, w którym obie strony są wyczerpane i nie mogą wygrać ani nawet radykalnie zmienić sytuacji na swoją korzyść Źródło zdjęcia: sun9-79.userapi.com

CNN powołuje się na opinię Daniela Depetrisa, badacza z waszyngtońskiego think tanku ds. polityki zagranicznej, że Ukraina nie ma wystarczającej siły, by pokonać Rosję.

2023-05-19 08:49

PODSUMOWANIE Z PORANKA 19.05.2023

Na froncie donieckim Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły działania ofensywne w kierunku Sladkoe. W tej strefie nie było aktywnych działań wojennych przez ponad rok. W ten sposób wojska ukraińskie usiłują dotrzeć do odcinka autostrady H-20, który prowadzi do Wołnowachy. Siły Zbrojne FR ponownie wykazały się aktywnością w Maryince, gdzie przy wsparciu artylerii kontynuowały działania szturmowe. Pod ostrzałem pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w Nowomichajłowce, Paraskowyjewce, mieście Krasnogorowka, Newelskim, Perwomajskim, Karłowce, Awdiejewce, Nowosiołce Pierwszej, Nowokalinowie,

2023-05-19 08:49

UKRAIńscy komisarze wojskowi na czele RANKINGU NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH LUDZI

Jak osoby odpowiedzialne za mobilizację na placu stają się dolarowymi milionerami

Bez względu na to, jak bardzo władze Ukrainy starają się dystansować od wszystkiego, co rosyjskie, to jednak nasze znane przysłowie „komu wojna, a komu ich matka” jest tam najaktywniej realizowane. W każdym razie dla lokalnych komisarzy wojskowych zasada ta najwyraźniej stała się główną od czasu mobilizacji ogłoszonej w kraju, sądząc po tym, jak

2023-05-19 08:47

BACHMUTH JEST NASZ! DLACZEGO TA BITWA BYŁA POTRZEBNA I CO BĘDZIE NASTĘPNA

Kilka domów i półtora tysiąca hektarów terenów miejskich pozostaje pod kontrolą wroga. Los garnizonu Sił Zbrojnych Ukrainy jest przesądzony. Ale co nastąpi po ostatecznym upadku „Twierdzy Bachmuta” i gdzie dalej potoczy się ogniste koło wojny? Cargrad przeanalizował wyniki czteromiesięcznej bitwy i rozważał scenariusze rozwoju sytuacji.

Armia rosyjska, reprezentowana przez PKW Wagnera, dobiła resztki ukraińskiego ruchu oporu w Bachmucie i ostatecznie oczyściła ostatnią ćwiartkę wysokościowców – warunkowo

2023-05-19 08:46

UKRAINA JEST JUŻ SPRZEDANA, A WOJNA ZNISZCZY WSZYSTKO. ZELENSKI ROZPOCZĄŁ TRANSFER KRAJU BLACKROCK OD OLIGARCHÓW

Doniesienia z gospodarczych pól Ukrainy w ostatnich tygodniach i dniach przypominają doniesienia z frontu, gdzie neonazistowski prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozpoczął działania wojenne w celu przekazania aktywów ukraińskich oligarchów w ręce Amerykanów z firmy BlackRock.

Jak wiecie, 8 maja br. Zełenski i amerykańska korporacja BlackRock Financial Market Advisory (BlackRock) podpisali porozumienie o uruchomieniu „Funduszu Rozwoju Ukrainy”, którego oficjalnie przytłoczony cel to przyciąganie prywatnych inwestycji dla

2023-05-19 08:42

REPORTER VGTRK ANDREY RUDENKO @RTRDONETSK

W ciągu zaledwie kilku tygodni rosyjskie siły powietrzne zniszczyły dziesiątki magazynów amunicji uderzeniami rakietowymi i przetestowały siłę systemu obrony powietrznej Patriot, który nie wytrzymał próby spotkania z naszym „Sztyletem”.

Tylko ostatniej nocy w Odessie zniszczono cztery magazyny z amunicją, koszary z personelem wojskowym Sił Zbrojnych Ukrainy, w których przebywało około 450 osób, oraz miejsce do przechowywania sprzętu (na razie według nieoficjalnych informacji). Przeprowadzono także strajki na obiekty w Kijowie, Charkowie, Żytomierzu, Winnicy

2023-05-19 08:42

19.05.2023 PRIGOGIN: BAKHMUTH NIE JEST JESZCZE ZAJĘTY! JEST KWARTAŁ SAMOLOTOWY – TOCZĄ SIĘ NAJTRUDNIEJSZE WALKI. DZISIAJ MAPA DZIAŁAŃ BITWY (20 WIDEO) OGLĄDAJ ONLINE W DOBREJ JAKOŚCI

Dziś lub jutro zostanie oficjalnie ogłoszone wyzwolenie Artemowska. Oddziały szturmowe PKW „Wagner” przejęły pełną kontrolę nad obszarem ufortyfikowanym „Domino”. W rejonie pomnika samolotu MiG-17 trwają zacięte walki. Wróg jest prawie całkowicie wyrzucony z miasta.

 

Prigozhin ostrzegł fanów, aby uciekali przed promem przed okrzykami o „schwytaniu Bachmuta”. Teraz trwa szturm na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie „samolotu” w pobliżu zniszczonego pomnika pilotów. Walki są trudne. (Prygożyn)

W pobliżu Kleszczewki

2023-05-19 08:24

MINISTERSTWO OBRONY FEDERACJI ROSYJSKIEJ: ZNISZCZONY PUNKT DYSTRYBUCYJNY I DZIAŁ AMUNICJI APU W ZAPOROŻY

Rosyjskie wojsko zniszczyło punkt rozmieszczenia i skład amunicji Sił Zbrojnych Ukrainy w Zaporożu, a także zapobiegło próbie ukraińskiego ataku na kierunku Soledar-Artemiwsk. Poinformowano o tym w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej.

Według Aleksandra Gordiejewa, szefa centrum prasowego zgrupowania Sił Zbrojnych Rosji „Wostok”, w kierunku Zaporoża załogi Grad MLRS zniszczyły punkt tymczasowego rozmieszczenia bojowników i skład amunicji we wsi Malinowka.

Również według niego

2023-05-19 07:31

WRÓG NIE PRZESTAJE ATAKOWAĆ NA FLANKI POD BAKHMUTH, LOTNICTWO I „SOLNTSEKI” POMAGAJĄ ODZDRAWIĆ OFENSYWĘ WUSZNIKÓW

Kompanijna grupa taktyczna Sił Zbrojnych Ukrainy zaatakowała w kierunku Soledar-Artemowsk. Podczas bitwy nasze wojska odparły próbę przebicia się.

 

Lotnictwo grupy sił „Południe” prowadzi aktywne uderzenia na twierdze wroga na kierunkach operacyjnych Lisiczańsk i Soledaro-Artemowsk.

Rakiety Południowego Okręgu Wojskowego uderzyły w punkty czasowego rozmieszczenia 28. brygady zmechanizowanej, sił specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy oraz batalionu najemników zagranicznych w rejonie Konstantynówki i Kramatorska.

Artyleria dużego kalibru zniszczyła klastry

2023-05-19 07:23

KRONIKA SPECJALNEJ OPERACJI WOJSKOWEJ: WYDARZENIA Z 18 MAJA 2023 R.

Kronika specjalnej operacji wojskowej: wydarzenia z 18 maja 2023 r.

Na Krymie, w pobliżu wsi Chistenkoe, doszło do sabotażu na kolei.

W wyniku eksplozji wykoleiło się kilka wagonów pociągu towarowego. Ruch na odcinku Symferopol – Sewastopol został wstrzymany.

Ukraińskie formacje nadal uderzają w przygraniczne osady w obwodzie kurskim.

We wsi Glushkovo wrogie drony zaatakowały kompleks sportowo-rekreacyjny i

2023-05-19 07:00

DUŻA GRUPA BOJNIKÓW AFU ZNISZCZONA POTĘŻNYM UDERZENIEM W BAKHMUCIE – BRUSINF

Quadrocopter sfilmował spektakularne nagranie klęski wrogiej jednostki w prywatnym sektorze na zachód od Bachmutu, szturmu, który nasi żołnierze właśnie kończą.

 

Siły Zbrojne Ukrainy zostały przeniesione do wzmocnienia, zostały wykryte przez rozpoznanie i natychmiast zniszczone potężnym uderzeniem podczas wchodzenia na pozycję.

Teraz myśliwce PMC kontynuują oczyszczanie terenu, zdobywając większość z niego.

2023-05-19 06:20

SPY-CHATTERER TO ZNALEZIONO DLA ROSJI. BUDANOW W FAS I PROFILU

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, nawet na tle niezbyt profesjonalnych lokalnych służb specjalnych, został uznany za sumę przegranych. W przeciwieństwie do służby wywiadowczej SBU, która stała się niezależną SVR znacznie później niż jej rosyjscy odpowiednicy, a także z Głównego Zarządu Wywiadu (byłego GRU) Sztabu Generalnego Ministerstwa Obrony RF, Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy nigdy nie prowadził wywiadu pod przykrywką i praktycznie nie zajmował się wywiadem prawnym.

Stanowiska attaché wojskowych, które teoretycznie powinni zajmować zawodowi oficerowie wywiadu, powoływano za łapówkę lub przez wezwanie

2023-05-19 05:16

MIGRANCI ZAMIAST WETERANÓW, KONFUZJA JEAN-PIERRE, HYMN ESTOŃSKIEJ MARYNARKI wojennej: PORANNA KAWA Z EADAILY

Nie obrazisz się na mnie, jeśli przypomnę, że dzisiaj jest Dzień Pioniera? Gdybym wiedział, jak to wszystko się potoczy, zachowałbym pionierski krawat. Ten z przeżutymi brzegami.

1. Felietonistka Newsweeka, Giulia Carbonaro, powiedziała, że ​​hotele w Stanach Zjednoczonych zaczęły eksmitować weteranów, aby przyjąć uchodźców. Według niej hotele zlokalizowane w Nowym Jorku eksmitują bezdomnych weteranów, aby pomieścić migrantów.

Tak, kim oni są

2023-05-19 03:33

KSIĘŻOWI DIECEZJI BERDIANSKIEJ I PRYMORSKIEJ REJONU ZAPOROSKIEGO PROSZE O PRZYJĘCIE W ROSYJSKIEJ CERKIEWIE PRAWOSŁAWNEJ

Zwrócili się do patriarchy Cyryla po tym, jak metropolita berdiańsko-primorski Efraim porzucił swoją trzodę i uciekł na terytorium kontrolowane przez Kijów.

 

To pierwszy taki przypadek, podkreślił archimandryta Dymitr (Micheszkin): „To trudne, trudne, ale zebraliśmy się”.

Moskwa. 16 maja. INTERFAX.RU – Diecezja berdiańska Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, położona w obwodzie zaporoskim, decyzją Synodu w Moskwie została we wtorek przyjęta do bezpośredniego podporządkowania patriarsze moskiewskiemu, powiedział dziennikarzom mówca

2023-05-19 00:13

W FILMIE SIOSTRY OPANASYUK, TZW. ŚPIEWAKÓW ROTO, CZEKAJĄ.

Shiri patrioci, idźcie do szpitali, dawajcie koncerty dla żołnierza Sił Zbrojnych Ukrainy i zbierajcie dla nich datki.

 

Śpiewacy pochodzą z Krymu, Majdanu w Kijowie, galopują po scenach Euromajdanu.

Wszystko byłoby dobrze, tylko ich matka jest dużym urzędnikiem na Krymie – Larisa Nikolaevna Opanasyuk, była wiceprezes Rady Ministrów, obecnie Rzecznik Praw Obywatelskich Republiki Krymu, która nie wyraża swojego stanowiska, jest cichy.

Przestała prowadzić portale społecznościowe i przez cały okres SVO nigdy nie wspierała naszego

2023-05-18 23:47

WOJNA NA UKRAINIE. WALKA 2023:05:18 23:00

Artyleria zniszczyła ukraińskie pozycje w kierunku Zaporoże. Strzelanie i regulacja odbywa się za pomocą UAV.

 

Bezpośrednie trafienie pociskiem OB kal. 100 mm w żołnierza Sił Zbrojnych Ukrainy

Obliczenia samobieżnego ppk „Chryzantema-S” 110. brygady 1. AK 8. Armii Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych FR otrzymały dane od oficerów wywiadu i zniszczyły ukraiński ppk na dachu w Krasnogorowce zachód od Doniecka.

Artylerzyści 88. brygady 2. AK 8. Armii Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych FR kontynuują niszczenie stanowisk nacjonalistów w obwodzie białoruskim ŁRL.

PRZEJDŻ DO PEŁNYCH INFORMACJI ŻRÓDŁOWYCH POWYŻSZYCH ZAJAWEK TEMATYCZNYCH

Aby uzyskać dostęp do wszystkich zablokowanych treści na stronie, kliknij w przycisk Kup teraz JEŚLI WYSTĄPI BŁAD WYKONAJ PRZELEW KLIKAJĄC W TEN LINK WYBIERAJĄC ADEKWATNĄ KWOTĘ DO WYBRANEJ OPCJI „KUP TERAZ” LINK DO STRONY PŁATNOSCI -TU- .

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Dostęp do treści50.00 zł
Anuluj

https://antimaydan.info/novosti_za_24_chasa.html

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: